14 Temmuz 2009 Salı

Burak Yönder Mersin BŞB'de

Alpella ile yaşadığı 2 yıllık 1. lig tecrübesinin ardından geçen sezonu Alpella'dan birçok arkadaşı ile birlikte Trabzon'da geçiren Burak Yönder, Mersin BŞB takımına transfer oldu. Geçen sene McCalebb'in arkasında bir back-up guardı olmadığından ara sıra Lofton'u oraya kaydırarak olayı götüren Ahmet Kandemir, bu yıl Amerikalı arkası Burak kombinasyonuyla yola çıkıyor. Klasik her Türk guardımız gibi Burak'ın da şutuna güven konusunda katetmesi gereken yolu var ancak iyi niyeti ve çalışkanlığıyla ve en önemlisi de oynaya oynaya bu açığını kapatacağını düşünmekteyim. Mersin onun için fazlasıyla uygun bir yer. Dakika da çalar maç başına 10-15 falan. Güzel olmuş her açıdan.

7 Yorum Yapılmış:

behcet dedi ki...

sabah ta bo mc caleb fenerde yazıyor acaba dğruluğu ne bilgisi olan ?

Adsız dedi ki...

cok gerekli bir transfer dııl cunku 1 numara ıcın yavas ve guard mentalıtesı olmayan bır oyuncu ahmet kandemırle oynayamaz...

Fanatik Basket dedi ki...

aynı takım ve aynı jenerasyondan ogün sevinç, can özcan, volkan incekara hepsi ondan daha yetenekli oyuncular.. onun için o takımdan alınacak son oyuncu ve gereksiz bi transfer bence..

kesinlikle 1.lig seviyesinde bir oyuncu değil. geçen sene alıp hiç oynatmadıkları kaan üner ve uluğ kaçaniku gibi maç başına 6-7 dakika rol oyuncusu olarak ancak oynayabilir. -ki zaten ahmet kandemir dar rotasyonlarla, 6-7 kişiyle oynamayı seven bi adamdır..

Adsız dedi ki...

Bostjan Nachbar adi Efese imza atmaya cok yakinmis

vs

Fanatik Basket dedi ki...

Efes Bostjan Nachbar'ı transfer etti. bu da günün bombasıdır:))

Fanatik Basket dedi ki...

Geçen sezon Dinamo Moskova'da oynayan Nachbar, NBA'de Houston Rockets (2002–2004), New Orleans/Oklahoma City Hornets (2004–2006), New Jersey Nets (2006–2008)gibi birçok takımda oynamıştı. NBA kariyer ortalaması 7.1 sayı, 2.6 ribaunt.

Terence Morris olmadı belki ama Efes yine çok üst düzey bi oyuncuyu daha kadrosuna katmayı başardı. bu sene hedef eurolegue şampiyonluğu sanırım:))

cannksk dedi ki...

ahmet kandemir oraya yabancı guard alacaksa, o guard sakatlanmadıkça veya ölmedikçe burak 10-15 dakika süre alamaz. burak değil bu tip genç herhangi bir oyuncu da alamaz