8 Temmuz 2009 Çarşamba

Euroleague'de Rakiplerimiz Belli Oldu

Yolları açık olsun. F.Bahçe Ülker için zor bir kura olmuş bence. 3. ve 5. torbadan iç sahada gayet etkili olan ve birer ekol takımı olan Cibona & Zalgiris ikilisinin gelmesi kötü bir şans. İç sahada Barcelona harici maç kaybetmemeleri gerekiyor, duruma göre belki 1 yenilgi daha kompanse edebilirler. Efes'in gruptan çıkmaması için ise hiçbir engel yok. Takviyeli kadrolarıyla bu sene bu aşamalarda takılıp kalmazlar. Kalmamalılar da zaten.

6 Yorum Yapılmış:

tozlu parkeler dedi ki...

Fenerbahçe'nin grubu çok zor değil. 4. torbadan katılınca daha zoru olabilirdi.
Zalgiris'in içinde bulunduğu ekonomik kriz onların güçlü bir kadro kurmasını engelleyecektir. Herşeye rağmen Kaunas şehri Avrupa basketbolunun mabetlerinden ve oyuncu fabrikalarından birisidir tabii ki. Ama Rytas son yıllarda ekonomik gücüyle onları geçti.
Cibona ve Zalgiris grupta sıralamayı belirler yine de.
Gidip Barca'yı İspanya'da yenebilirler mesela. Siena'ya 2 maçtada üstünlük sağlayabilirler ama bize 2 maç verebilirler.
Fenerbahçe'nin durumunu daha çok belirlenecek transfer politikası çizecek ama ben bundan ümitsizim. Salon bitene dek sıradan yabancı oyuncular alınacak, NBA den dönenler beklenecek belki, e onlar alışana dek tren kaçacak falan.
Yine de TOP 16 ya kalırız.
Siena Kaukenas'ı kaybetti. Mickeal'i de. Özellikle Kaukenas onların sisteminin en önemli parçasıydı.
ASVEL idddialı gelse de ben Fransız takımlarının Eurolegue'de başarılı olabileceğine inanmıyorum. Bobby Dixon'ı aldılar guard olarak, Le mans'ta çok iyi bir sezon geçirdi ama Green gibi Eurolegue için bir beden küçük bir guard o da.

behcet dedi ki...

ben katılmıyorum bence fb nin grubu daha iyi cünkü partizan cibona dan rytas zalgiriste iyi takım alttan gelcek takımda kesin asvelde kuvetli olur ama fb ye takviye şart

Adsız dedi ki...

efes bu kadroyla ilk ikide bitirmeli.

Sheed dedi ki...

aslında fenerbahçe ülker'in grubu da fena değil.. zalgiris'in bu gruptan çıkma şansı olduğunu sanmıyorum.. asvel de hakeza.. amaç ilk 4 ise iyi bi grup.. cibona'yı altlarına almaları da çok zor olmaz..

efes'in grubu, daha bilinmeyenlerden oluşan sürprize daha açık bi grup olacak.. 5. torbadan gelen takım, 2. torbadan gelen takımın önünde bitirebilir mesela.. ama efes'in bu yatırımla ilk turu düşünmesi, zor-kolay hesabı yapması abes olur..

BaHa dedi ki...

Fenerbahcenin grubu daha zor görünse de bence Efes Pilsen kadar kolay bitirmeleri gerekir. En kötü 3. bitirmeleri sürpriz olmaz. Geçen sene oynadıkları deplasman maçları dikkate alınırsa; Cibona Zalgiris ve Lyon deplasmanlarından enaz 2 galibiyet çıkarabilir. BArcelona ve Siena maçları evde de deplasmanda da zor... 5-6 galibiiyetle de 3. olur gibi.. Efes biraz daha şanslı olsada tek avantajı bütün takımları kendi evinde yener gibi görünüyor. Onlarda 6-7 galibiiyetle 2. yada 3. olarak grubu bitirebilir. Tabi oluşacak kadroları daha pek göremedik :)

eau rogue dedi ki...

Ertuğrul Erdoğan'ın açıklamalarına göre Fenerbahçe'den pek bir şey beklememek lazım. Lofton'la falan alakaları olmadığını bu sene belki bir transfer yapılacağını söylemiş. Salon inşaatı bitene kadar bu transfer politikası böyle gider.