14 Temmuz 2009 Salı

F.Bahçe Ülker'den Bomba Transfer !!

Sarı lacivertli taraftarların beklediğine değdi. Nihayet takımdan bir transfer haberi geldi. :) G.Saray Cafe Crown takımının 88 doğumlu, 1.95 boyundaki genç oyuncusu Altay Özurgancı Kadıköy topraklarına katıldı. 3 senedir A takım kadrosunda yer alan oyuncunun oynadığı toplam maç sayısı 20. Bunun 14'ü bu sene. Career-high'ı ise bu yıl üst üste gelen 2 maçta Beşiktaş ve F.Bahçe'ye attığı 3'er sayılar. Gerçi F.Bahçe Ülker maçında üçlük basket + faul aldırıp career-high yapma şansını elde etmişti ama tek faulü kaçırıp bu fırsatı tepmişti. Belki de Abdi İpekçi'de yaşanan bu pozisyondu Tanjevic'i etkileyen, o gün o anda yazdı Altay'ın ismini kafasına. :)

Şaka bir yana 3 yıldır etliye sütlüye pek bulaşmayan, bu yıl da 14 maçta forma giyip aldığı sürenin öyle aman aman hakkını vermeyen bir oyuncu Altay. Fiziği ve yaşı Tanjevic'e uygun, orası kesin. Ama 3 yıldır gözlemleyebildiğim kadarıyla kadroyu tamamlayan 12. adam olmasından başka hiçbir özelliği hakkında fikir sahibi olamadım. Hayırlısı olsun, Tanjevic'in belki bir bildiği vardır. Belki de Trabzon'a kiralamak için almışlardır, kimbilir. Ama geçen sene hiç oynatmadığın Serhat Çetin'i göremeyip, taaa uzaklardan Altay'ı görebilmek de kim ne derse desin büyük bir başarı. Serhat'ın bu sene daha çok süre bulması ya da bulamayacaksa da bulabileceği bir takıma gitmesi temennisiyle kapatalım yazıyı. Yoksa tren kaçacak onun için de.

18 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

ah serhat ahh...

X dedi ki...

Altay 3 senesini boşa geçirmiştir. 2 sene içinde kendini ciddi anlamda geliştirmesini bekliyorum.
Altyapılarda dikkat çeken bir oyuncuydu.

Not : Ülker dağıldıktan sonra Fenerbahçeye Ömer Aşık gibi oyuncular giderken Galatasaraya giden genç oyuncuydu.

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Tanjevic'tir bu, vardır bir bildiği elbet (!) :D

Fanatik Basket dedi ki...

ülker altyapısından yetişmiş bi oyuncu. altyapılar seviyesinde geleceğin yıldız adayı gözüyle bakılıyordu kendisine ama a takımlar düzeyinde potansiyelini hiçbir şekilde sergileyemedi.

3 senedir gs a takımında ama kendini hiç geliştiremediği gibi oynadığı kısıtlı süreler yüzünden köreldiğini söylemek mümkün.

ligin orta sıra takımlarından birine gitseydi patlama yapabilirdi belki ama fenerbahçe'de 3-5 dakikadan fazla süre alması çok zor..

fb'nin onu hangi mantıkla transfer ettiğini bilmiyorum:) 2 sene önce gs, fb'nin altyapısından yetişen alican güney'i transfer etmişti, belki ona misilleme yapmışlardır:))

Adsız dedi ki...

haber başlığı daha doğru olmuş transferden :D

scragnoth dedi ki...

@X;

ömer aşık fenerbahçe'nin altyapısındandır.

Master-of-Space dedi ki...

Tanjevic Türkiyeye geldiğinden beri muhteşem gençler yaratmış bir antrenör değil. Genelde eline aldığı gençlerin gelişimlerinin iyice durmasını sağlamıştır.

Fanatik Basket dedi ki...

@Master-of-Space

tanjevic istese yapar ama genelde yugoslav kökenli gençlerin gelişimine katkıda bulumayı tercih ediyo..

2 sene önce kimsenin tanımadığı preldzic nba'e draft edilecek, kendi sahasından top çıkarabilecek 1-2-3-4 numara oynayabilecek kapasiteye onun sayesinde ulaştı. vidmar'a da çok şans verdi ama dam yeteneksiz olduğu için kullanamadı.

ama serhat çetin, hakan demirel gibi bi çok genç isme şans vermediği için, gelişiminin durmasına ve körelmesine sebep olduğu da gerçek..

ama altay için bu durum geçerli değil. zaten gs'de de şans bulamayan, ortalama 3-4 dakika oynayan bi adam olduğu için kaybedeceği bişey yok:)

Adsız dedi ki...

Anılcım kaynağın nedir acaba?
Altay, böyle bir transferden haberim yok diyor da..

Adsız dedi ki...

altayla liseyi aynı okulda okuduk lise takımının herşeyiydi ama üst seviyede adam gibi maçını hatırlamıyorum.bu arada enteresan olan tanjevıç hakan ve serhata süre vermediği kadroda altayı ne yapacak?

behcet dedi ki...

lofton dan haberi olan varmı bo la beraber fb ye gelme ihtimali nedir yokşa atmasyon habermidir ?

superman dedi ki...

Ömer Aşık, Ülker birleşmesinden çok önce Fenerbahçe altyapısına gelmiştir. Fenerbahçe birleşme olunca Ülker'in hazır altyapısının üzerine konup çürükleri başka tarafa, iyi oyuncuları kendine ayırmış değil, tam tersine Can Mutaf, Kerem Hotiç, Erbil Eroğlu gibi şu anda gelecek vaadeden oyuncuların çoğu birleşme olayı olmadan önce Fenerbahçe'nin altyapısındaydılar zaten. Sapla samanı karıştırmayalım. Tanjeviç'in

Adsız dedi ki...

Salsa biraz atmissin!!bu haberi sadece yer doldursun diye yapmissin daha menajerinin haberi yok sen transfer etmissin adami valla helal olsun :))

Adsız dedi ki...

tanjevic bırak artık tr basketbolunu. nasıl tutuyolar bu adamı yedi bizi yedi milli takımı

tarski dedi ki...

@Fanatik Basket
Simdi tanjevic hakkında her sey denir de, hakan'a yeterli süre vermedi denmez.

Fanatik Basket dedi ki...

@tarski

tamam hakan da verilen şansları çok iyi kullanamadı belki ama tanjevic'in ona yeterli süreyi vermediğini düşünüyorum.

2007-08'de 10, geçen sezon erdemir'e kiralanana kadar maç başına 9.0 dakika ortalamayla sahada kalmış. bunlar bi oyun kurucunun kendisini gösterebilmesi için yeterli süreler değil. genç bir oyuncunun cesaret kazanması için de yeterli değil bence..

aynı tanjevic, preldzic'i ilk sezon maç başına 16, ikinci sezon 22 dakika sahada tutmuş. (-ki preldzic konusunda eleştirmiyorum, preldzic üzerinde durulması gereken potansiyelli bir oyuncuydu)

ama vidmar gibi bildiğin bi kalasa semih, ömer, oğuz gibi yeteneklerin dakikalarından çalarak o kadar şans verirken türk oyunculara karşı aynı yaklaşımı göstermediğini ve yeterince adil olmadığını düşünüyorum..

Adsız dedi ki...

@fanatik basket,

2 sene önce başladın herhalde basketbolu izlemeye sen. 2 sene önce preldzic'i kim tanıyordu diyorsun. 2006'da izmir'de düzenlenen U20 Avrupa Şampiyonasının en iyi oyuncularındandır. Turnuva en iyi beşine seçilmiştir... kaç haftadır basketbolun otoritesi benim yorumların sıkmaya başladı...

Fanatik Basket dedi ki...

@en alttaki adsız

beğenmiyosan yorumlarımı okumazsın, senin ne düşündüğün benim umrumda değil. beni tanıyanlar kim olduğumu bilir, çoluk çocukla ben otoriteyim sen otoritesin muhabbetine girecek değilim..

cenk akyol da, hakan demirel de aynı şampiyonanın yıldızlarındandı, bugün nereye gelebildiler? gençlerde yıldız olan her oyuncu a takımlar düzeyinde yıldız olacak diye bişey mi var? ayrıca preldzic turnuvanın yıldızlarından olduğu dönemde 3-4 numara oynayabilen skorer bi adamdı sadece. şu an sahip olduğu kendi sahasından top getirme, asist/pas ve saha görüşü yeteneklerinin hiçbirine sahip değildi. tanjevic preldzic'e o kadar sorumluluk vermeseydi, o kadar üzerinde durmasaydı bugünkü noktaya asla gelemezdi..