9 Temmuz 2009 Perşembe

G.Saray'ın PG'si Belli Oldu: Darius Washington

Okan Çevik yönetiminde gireceği yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren G.Saray Cafe Crown oyun kurucusunu Rusya'da buldu. 2008-09 sezonunu Ural Great takımında geçiren, kariyerinde kısa süreli NBA macerası ve PAOK, Nymbruk, Aris gibi Avrupa takımlarını bulunduran 1985 doğumlu Darius Washington ile anlaşmışlar. Makedon vatandaşlığı bulunan ve Makedonya Milli Takımı formasını da giyen, dolayısıyla Bosman statüsünde olan Washington'un geçen yılki istatistikleri şöyle. Oyuncunun kendisine ait web sitesine ise şuradan ulaşabilirsiniz.

15 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

ben bi seviye yukarı taşıyacağını düşünüyorum galatasaray'ı.. ama bu bile yeterli olmayabilir..

efesliler dedi ki...

Aris formasıyla Efes'le karşılaşmıştı. Scoonie Penn'i madara etmişliği var.

Ismail Arslan dedi ki...

Bence Galatasaray icin Washington yanlıs tercih. Takımı oynatan degil kendine oynayan bir oyuncu. Açıkcası Washington gelecegine Rashid Atkins'in kalmasını tercih ederdim.

Rashid Atkins belki yuksek paralar da istemiş olabilir maddi anlamda bilgim olmasa da Hosley gibi Gurovic gibi Cuneyt gibi cok fazla top kullanan oyuncuların olmasına ragmen mac bası en az 4-5 asist yapıyordu.

Simdi Ural Great'in durumuna baktıgımızda sadece 6 galibiyet ile lig sonuncusu takımdan sadece 2 galibiyet yukarıdalar. Guard alınacaksa ben Winner bir guard tercihine her zaman oncelik veririm. Bir guard dusunun butun sezon boyunca 30 + dakika ortalama oynayıp sadece 6 galibiyet alabilmiş oncelikle bir nebze olsun o guard kendine guvenini kaybetmiştir.

Bakalım gelen gideni aratıcak mı ?

Fanatik Basket dedi ki...

@Ismail Arslan

washington'un yıllık maliyeti rashid atkins'inkinden çok daha fazladır emin olabilirsin. atkins geçen seneki diğer yabancılara göre en düşük maliyetli oyuncuydu, gönderilme nedeni maddiyat değildir.

efesliler dedi ki...

Atkins Tekel de oynarken biraz kendini gösterebilmişti. Orda da göstersin artık. Banvit'de bile bi numarası yoktu. Daha sonra hangi iş bilir menajerin sayesinde bilmiyorum ama Prokom Slask gibi takımlarda bile olsa Uleb organizasyonlarında boy gösterebildi. Koy Bornova Belediyesi'ne Tekel'deki kadar oynar. Ama GSCC seviyesinde bir takıma verebileceği çok fazla şey yok.

saLsa dedi ki...

@ İsmail

Atkins'i de takımı oynatan guard yaptın ya, helal olsun İsmail. :)

Ismail Arslan dedi ki...

Basketbol da oyuncu ne kadar iyi istatistiklere sahip olursa olsun oncelik takıma uyumudur.

Acıp bakalım isterseniz Galatasaray'ın son maclarına ve Atkins in takıma verimliliğini anlarız. Kim ne derse desin Atkins Galatasaray'ın kimyasına uyan bir oyuncu idi. Takımını da ozellikle son macları cok iyi toparlıyordu. Belki tek basına bakıldıgında basketbol IQ su o kadar iyi olmayabilir veya yetenekleri de kısıtılı olabilirdi ama Galatasaray'ın gecen seneki kimyasına uymustu.

Klasik Turk basketbolunda ki en buyuk hatadır zaten oyuncu takıma cok iyi uyum saglarsa saglasın isminin popularitesi ve kariyeri kotu ise Hosley-Cuneyt-Gurovic gibi takım oyunundan uzak, oynadıgı zaman Huseyin Besok gibi her topun eline degmesini isteyen oyunculardan kurulu takımı toparlasan da yaranamıyorsun.

Burada Atkins ile Washington'ı kıyaslayarak transferi elestiriyorum ki zaten haklı oldugumu da dusunuyorum.

Son olarak da sırf yorumu elestirmek icin elestiriliyor. Burada Atkins - Washington değişimi elestirilirken yorumu tek cepheden degerlendirip Atkins uzerinden yorum yapılması hiç yapıcı degil.

Eger ki Can Akın geldi Atkins'in takıma verimliliğini Can Akın sağlayabilir gibi yapıcı bir yorum yapılırsa anlarım.

Tabi ki Atkins tek basına cok cok onemli bir oyuncu degil. Ama bir gercek var ki Galatasaray'a aşısı tutmuştu.

Simdi Hosley Ksk'ye değilde baska bir takıma gitseydi o duzende bu kadar verimli olup Real Madrid'e imza atabilir miydi veya Gary Neal Barca veya Benetton'a imza atabilirdi. Hepsini geçtim Lynn Greer su anda Olympiakos da oynuyor otesi mi var..

Sozun ozu takımın kimyasına cok iyi benimseyen bir oyuncuyu, sezon boyunca sadece 6 galibiyet almıs ve ortalama 30+ dakika oynayan bir oyuncu ile değiştirmem.

Adsız dedi ki...

Geçen sezonki tüm yabancılar ve ayrıca üç yerli oyuncu takımından ayrıldığına göre artık atkins aşısının tuttuğu takım ortada yok.Artık olmayan takıma uyumun yada uyumsuzluğun da pek bir önemi olmasa gerek.

saLsa dedi ki...

@ İsmail

Ben D-Wash ile Atkins'i kıyaslamıyorum hiçbir şekilde. O konuya girmedim hiç. Sadece senin Atkins'in toparlayıcı ve geçen seneki takımı oyanatan bir isimmiş gibi göstermene şaşırdım. Elimde maçların videoları olsa bir çok maçta olumsuz anlamdaki kırılma anlarında başrolde Atkins'in olduğunu gösterebilirdim. Zaten Atkins geldikten sonra takım toparlanmadı tam tersine belirgin bir düşüş içine girdi, 20 lig maçı yaptılar, 8'ini kaybettiler. Kaldı ki Koray hocadan sonra tkımda bir düzenin olduğunu smylemek de pek kolay değil. O takımda gitmesinin içimi cızlattığı tek bir adam var o da Graves. Adam herşeye inat asıldı mücadelesine.

dejavu dedi ki...

1 numarayı Washington - Can Akın'la geçince Engin Atsür Beşiktaş Cola Turka işi daha bi belirginleşti gibi sanki..

Alternatifler arasında en iyisiydi Washington, kötünün iyisi de olsa yapacak birşey yok. Seçenler belli, ortadaki para belli.

serkan dedi ki...

hüseyin kalırsa ve cenk gelirse iyi bir iskelet oluşmuş olur gibime geliyor.
bu arada salsa buraya esrarengiz bir şekilde de olsa yazdığın için soruyorum cenk le gs nin durumu hakkında bir bilgin var mı, bu konuda hiçbir şey öğrenemedim, meraktayım.

saLsa dedi ki...

@ Serkan

Esrarengiz bir biçimde yazdığın ne demek yahu? :) Gizli bir mesaj vermeyi falan hiç düşünmemiştim ben Can Akın & Cenk Akyol resmini koyarken. O nedenle herhangi bir bilgim de yok Cenk hakkında. Ne yapacak ne edecek göreceğiz. :)

Adsız dedi ki...

Oyuncu iyide oynatacak taktik verecek antrenör nerde?Okan Çevikten çok bişey beklemesin gs başkasının emanetçisi olarak kariyerinede bir kupa ekledi ama işte güzel ülkem böyle emanetçi antrenörlerle dolu bknz eski erkek takım çalıştıran antrenörler içinde geçerli bayan basketbolunda hiç emekleri olmayan insanlar var örnek Haydar Kemal Ateş bir önceki sene koca camiayı düşür sonra yukardaki okan Bey gibi ivme yakala malesef bizde antrenörlük böyle yapacak bişey yok:(

serkan dedi ki...

ya abi durduk yere sen resmi koyunca-resmin cenk in gs ye transfer olma ihtimali dışında hiçbir bağlam ifade etmemesi, altına da bir şey yazmayınca kafa karıştıran bir şey oldu benim adıma, biliyorsundur belki diye düşündüm, her neyse cevap verdiğin için teşekkür ederim:)

saLsa dedi ki...

@ Serkan

Du bakalım, belki olur bir şeyler. :)