22 Temmuz 2009 Çarşamba

Hacı Koş Koş, Bornova'dan Haber Var

TB2L Final Grubu'nun sürpriz ekibi Bornova Belediye, tüm olumsuz iddialara ve söylentilere rağmen yola devam ediyor. Sponsorların bulunması ve haliyle ütçenin belirlenmesi konusunda biraz geç kalındığından transfer yemeğinin de dibine yetiştiler elbette. Yoksa İnanç Koç ve Mehmet Yağmur'la transfer görüşmesi yaptıklarını ancak anlaşma sağlayamadıklarını hepimiz biliyoruz. Takımın bütçesinin 3.5 M TL civarında olacağının belirlenmesinden sonra yaptıkları ilk hamle menajerlik görevine İzmir basketbolunda keyifli bir yeri olan Önder Bingöl'ü getirmek oldu. İç transferde Umut Durmuş, Serdar Yavuz, Yalçın Azizmahmutoğulları ve Umutcan Özyıldırım ile anlaşmışlar, dış transferde ise dediğim gibi biraz treni kaçırmış durumdalar. Kepez'den Mesut Ademoğlu'nu ve Vestel'den Çağdaş Erdoğan'ı alabilmişler şu ana kadar. Mesut 3 sezondur şanssız sezonlar geçiriyordu inşallah bu yıl iyi olacak onun için. Amerika'dan döndükten sonra önce Tekel'de oynadı, iyi de oynadı aslında ama takım çok kötüydü. Geçen yıl Daçka'da şanssız bir sakatlık geçirip sezonu kapadı. Bu yıl da Kepez'de can pazarına düştü, Halil abi geldikten sonra 2-3 dakika ya oynadı ya oynamadı. Bornova ve TB2L'den takımlar vardı talipleri arasında. Birinci lig seviyesinde kalmak istemiş.

Yabancı transferinde çoğu takım gibi onlar da 5 haklarının 4'ünü (3+1 şeklinde) kullanacaklarmış. Eldeki yerli kadro ilk etapta gelecek sezon için düşünülen 'Kadronun omuriliğini yerli isimlerden kuralım' fikrine uyan bir kadro değil, daha çok tamamlayıcı isimlerden oluşuyor ekip. Bu nedenle yabancıların seçimi ve onların söz sahipliği İzmir ekibinin geleceği hakkında en önemli ipucu olacak. Bu saatten sonra iyi yabancı bulabilmeleri de ayrı bir beceri işi gerçi ama, bakalım kimleri getireceker.

14 Yorum Yapılmış:

hasanerdem dedi ki...

Resimde Forum Bornova AVM :))

Yerel basında Damir Mrsiç isminin sık sık geçtiğini hatırlatalım Bornova BLD. için. Hani pek akla yatkın gelmiyor ama anti parantez bir bilgi olarak dursun burda.

Fanatik Basket dedi ki...

kadronun şu anki haliyle işleri baya bi zor. 3+1 yabancı alsalar bile, kaliteli yerli transfer yapamazsalar (-ki bu saatten sonra zor) yerli kadroları beko tbl düzeyine göre çok zayıf kalıyor.

serdar yavuz, umutcan özyıldırım, yalçın azizmahmutoğlları ve mesut ademoğlu iyi birer yedek ya da idareten ilk 5 oynayabilir ama hiçbiri tbl düzeyinde kendini kanıtlamış, sorumluluk alabilecek isimler değil.

İç transferde anlaşılan "ümit" diye bi isim yazılmış ama öyle bi oyuncu yok, sanırım "umut durmuş" kastedilmiş. çağdaş erdoğan'ı da tanımıyorum ama istatistiklerine bakılırsa skor gücü yüksek olmayan, takımı oynatan bi guard. 88'li olması avantaj ama beko liginde şu an için ancak 2. ya da 3.guard olarak oynayabilir.

bu veriler ışığında, alacakları 4 yabancının en azından 2 tanesinin çok iyi olması/çıkması ve takımını sırtlaması şart, yoksa işleri hiç kolay olmayacak..

Adibelli dedi ki...

3.5 M TL fena bütçe değil aslında. Ama transferde biraz geç kalındı gibi. Alınacak amerikalıların performansı takımın ligdeki durumunu belirleyecek.

Reşat dedi ki...

antiparantez bir bilgi olarak durmasın, antrparantez bir bilgi olarak durabilir..

hasanerdem dedi ki...

öyle mi onun yazılışı bilmiyodum ben. sağol uyardığın için...

genus non perit dedi ki...

iyi yabancı bulmak zor dıyorsunuz da aklıma geldı. gecen sene leroy hickerson vardı(hani şu ömer aşık'ın üzerinden Frederic Weis'ın Vince Carter travması yaşamasına sebep olan smacı vuran adam) Bornova'ya şiddetle tavsiye olunur..

Close to Bosphorus dedi ki...

bravo..leroy hickerson tam isabet ! o adamı türkiyede seyretmek istiyoruz yeni sezonda inanılmaz bi sıçrama yeteneği!erdemirli pervis pasco dan sonra gördüğün en inanılmaz atlet!!

Ismail Arslan dedi ki...

Bornova yoneticilerine duyurulur;

Eric Hicks
Chris Porter
Jaycee Carroll **
Reggie Williams **
Richard Roby
Kyle Hines
Gary Forbes
Kentrell Gransberry
Mike Green
Marcus Dove
Aleks Maric
Brian Roberts

Beklentileri cok rahat karşılayabilecek onemli yetenekte 2-3 yabancı dışında diğerleri genc yabancı oyuncular.

Ozellikle Jaycee Carroll transferini gerceklestirebilirseniz sizi ligde de tutar hatta ileride bonservis parası bile kazandırır.

Ismail Arslan dedi ki...

Yerli olarak da sozlesme akıbetleri nedir bilmiyorum ama;

Serkan Inan
Mithat Demirel
Emre Bayav
Levent Bilgin
Ufuk Kacar
Uluğ Kacaniku
Ufuk Gurgen
Cem Coskun

rotasyon içerisinde katkı saglayabilirler.

saLsa dedi ki...

@ Ismail

Emre Bayav => KSK
Levent Bilgin => Kepez
Ufuk Kaçar => Renault ile imzaladılar.

Bilgine. ;)

Adsız dedi ki...

leroy hickerson konyada çok begenerek izledigim, programımda yer verdigim ve her smacından sonra salonda vurgulu şekilde ismini anons ettigim bir kişiydi.
menejeriyle konusayım bornovaya teklif etsin.... :)

Legend..

Adsız dedi ki...

he bu arada leroy demişken, yine konyadan bir önceki sezonki performansıyla kevin braswell.
fransada erman kunterin takımında geçirdi sezonu akıllarda bulunsun...
ufuk gürgende geçtigimiz yıl genç banvitlilerdeydi. bir onceki sezon konyada yarım sezon forma giymişti ufuk abi. efendi kişiliğiyle tanıdıgmız bir isim..
Legend..

venividivici dedi ki...

Salsa

Kadir Çıpa Bornova derler, check edelim senden:)

Fanatik Basket dedi ki...

Bornova Belediye Karadağ milli takım oyun kurucularından Ivan Koljevic'i transfer etti.