24 Temmuz 2009 Cuma

Kısa Kısa Gündem

Gündemin merkezinde G.Saray Cafe Crown var. Dün Okan Çevik GS TV'ye yaptığı açıklamalar sırasında 2 ya da 3 yabancı oyuncu alabileceklerini, seneye Ayhan Şahenk'te değil de %95 olasılıkla hem lig hem de Avrupa maçları için Abdi İpekçi'de olacaklarını belirtmişti. Bugün transfer gündemini sarı kırmızılılar yönlendirdi. Eren Beyaz'la anlaştıklarını duyurdular önce. Eren 85 doğumlu, kendisinden epeyce şeyler beklenen isimlerdendi. Ama rol oyuncusu olmayı dahi başaramadı yıllardır. Şimdi Okan Çevik onu kadrosuna kattı. Ne düşündü diye düşünüyorum? Hüseyin gitti diye Cemal'i öne çıkaracaklar da, Cemal'in boşalttığı back-up pozisyonu için aldılarsa biraz küçük kalır. Ha yok yabancı bir pivot ve Cemal'in arkasından 3. uzun olacaksa biraz daha mantık içi olabilir. G.Saray Cafe Crown ile Caner Topaloğlu'nun adları da beraber anıldı bir ara gün içinde ama Orhun Ene'nin Banvit'te onu kullanacağını bizzat duyduğumdan pek mantıklı gelmedi bana. Zaten o pozisyonu daha ne kadar şişirecekler ki? Derken akşam asıl bomba patladı, Simas Jasaitis'in adı G.Saray Cafe Crown ile aynı cümlede geçmeye başladı. 27 yaşında, bir türlü o beklenen eşiği aşamamış olsa da potansiyeli ile, yaptıkları ile, fazlasıyla keyifli bir transfer olur olursa. Ben ilk kez NTVSpor'dan duydum, sürekli olarak üst seviye takımlarda takılan, Euroleague ortamından geride kalmayan birinin Florya taraflarına tamam demesi ciddi anlamda güzel bir gelişme olur TBL için.

Diğer haberler ise Trabzon'dan. Bu yıl TBL'ye çıkma konusunda kararlı olan ve ikinci kez (ve bence son kez) para harcayıp TB2L için iddialı bir takım kurmaktan çekinmeyen Trabzon'da Alaeddin abi eski öğrencisi Caner Öner'i almıştı önce. Son 2 sezondur küme düşen takımların formasını giymesi, oralarda da düzgün süre alamaması ile Alpella zamanında yükselişe geçen kariyerini baltalayan Caner Öner eski hocasının ellerinde yeniden parlayabilir. 2 gün önce neden hiçbir takım ilgilenmiyor acaba diye şaşırdığım Serhat Büker'in yolu da Trabzon'a düşmüş. Bir hayırlı olsun da ona gitsin buradan.

E iyi güzel, haberler verdik falan da resim ne alaka? Dünyanın en kısa insanıymış kendisi. Başlık kısa kısa gündem olunca olayın fiziksel anlamdaki son noktasını anmak da fena olmaz diye düşündüm. Hazır mikrofon elime geçmişken bir selam da bugün iş çıkışı saçlarının uçlarını boyatmak için kuaförüne gidip 'Saçım çok kısa oldu yaa' şeklinde bir yakarışla oradan ayrılan sözlüme gitsin. Seviyorum seni. :)

4 Yorum Yapılmış:

dejavu dedi ki...

Cemal ve Polat 6-8 hafta kadar takımla olamayacaklarmış, bu dönemde kendisini gösterebilmek için bundan iyi şans bulamazdı Eren Beyaz. Kariyerinin en yüksek sayısını-12- Galatasaray'a atmış, en fazla süre aldığı dakika yine 12. Böyle bir oyuncuyu neden tercih etti Okan Çevik, herkesin kafasında soru işareti var tabii ki.

Altyapıdan kimse gelmiyor mu yani oraya koyabileceğin.. En azından taraftar daha bir umutla bekler oradan gelicek adamı, daha fazla müsamaha gösterir ona.. Küçüldük falan tamam da bu kadarı da fazla oluyor artık, ne kadar para alıcak bilmiyorum, gözümüzde yok hani allah daha çok versin ama tamamen çöpe atılmış bir para olarak gözüküyor şu anda. Ha Eren şans bulup patlama yapar, kenardan gelip önemli bir parça olur takımda, bize de bu lafları yedirir ki bunu şu anda yapabileceği tek takım Galatasaray Cafe Crown'du, onun adına doğru tercih olduğu kesin de Okan Çevik'in tercihi ne kadar doğru tartışılır.

baycause dedi ki...

Dün Okan Çevik'le telefonda bir röportaj yaptım. Yarın Habertürk gazetesinde okuyabilirsiniz...

Adsız dedi ki...

eren beyaz transferi çok komik olmuş galatasaray gibi bir kulüp için.heralde yabancı oyunculara idman versin diye alınmıştır ki onu da yapabilceğinden şüpheliyim ben.eren i de ara transferde gsden ayrılırken görebiliriz bence..

Adsız dedi ki...

Jasaitis konusunda problem var gibi gözüküyor. Gündeme başka bir isim de alınmış.

Alperen