24 Temmuz 2009 Cuma

Leon Williams Nereye?

Geçen sezon ligi domine eden yabancılardan biriydi. Hatta belki de üretkenlik ve istatistik bakımından en tepede olanıydı. 30 maçın tamamında oynayıp 17.07 sayı, 12.17 ribaund ortalamalarını yakalaması onun piyasasını arttırdı haliyle. Hele ki Bursa'da canlı canlı izlediğim bir Renault maçı vardı ki, oy oy oy. Müthiş bir ribaund yeteneği var, yanındaki grubu dağıtarak alıyor topu. Çok sıçramıyor ama müthiş bir patlama etkisiyle yanındaki herkesten avantajlı konuma geçiyor. Şutu var, pota altında topladığı hücum ribolarından sonra ekstra hücum sayıları yapması var, var oğlu var. Bileğindeki bilezikleri fazla. E haliyle talipleri de fazla. Erdemir ve Bornova istiyormuş Leon'u. Erdemir'in tek bir uzun transferi kaldı yapılacak, o tercihi Leon'dan yana kullanırlarsa güzel olur. Bornova'nın da İzmir takımı olmasından dolayı bir şansı var, alıştığın yerde kalacaksın diye kafalayabilirler oyuncuyu. Ama son nokta 'Money talks' elbette. Hem KSK'nın alacağı bonservis, hem de oyuncunun maaşı olayı netleştirir. Ben bugün bir de Marcus Slaughter söylentisi duydum Bornova için. Gerçi Marcus'la konuştum, yok öyle bir şey dedi ama dursun bu dedikodu da burada. Postun sonunu Leon'la kapatalım yine. Alttaki fotoğraf geçen sezonki bir KSK idmanından. Can sağolsun eklemişti geçen sene ama bir update edip ön postlardan birine de koyalım istedim. Leon'un amcası olur kendisi. Baklavayı indiriyor mideye.

4 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

hangisi senin oğlun dediğimde leon'u göstermişti ama sonradan öğrendik amcasıymış. Kurallara göre bonservis diye bir olay yok, gecen sene bizden aldığı para neyse onu ödemek zorunda erdemir&bornova lisans çıkarmak için. Bu da 80-90Bin dolar arası bir para ediyor.

Adsız dedi ki...

karşıyaka da kalsa hiç fena olmazdı aslında.

cannksk dedi ki...

gecen sene hazırlık maçlarından itibaren etmediyse 3 kere kontrat teklif etmiştir bizimkiler ama kabul etmedi işte epey fazla para istiyordu

Adsız dedi ki...

erdemir le 200 bin dolara anlaşmış.karşıyakaya da 30bin dolar vermiş erdemir.