7 Temmuz 2009 Salı

Mehmet Yağmur Röportajı - Ön Hazırlık

Sezonun patlama yapan isimlerinden olan Mehmet Yağmur ile Salsabasket olarak bir röportaj yapacağız. Beşiktaş Cola Turka formasıyla gösterdiği iyi performansın ardından bu yıl Tofaş'ta birinci guardlık koltuğuna oturan genç oyuncuya sormak istediğiniz bir şeyler vardır mutlaka.

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

hangi takımlardan teklif aldı, memleketinin 3 takımından birine dönmeyi düşündü mü

Adsız dedi ki...

kendi jenerasyonundan kimleri beğeniyor? Gurad olarak karşılıklı oynamak istediği yerli guard kim?

Sheed dedi ki...

kendine örnek aldığı belirli bi oyun kurucu var mıymış gençlik döneminde? çok nevi şahsına münhasır bi arkadaş da oyun olarak..

[UA] dedi ki...

Beşiktaş'taki ilk yıllarına nazaran, hızını oldukça arttırdı. Bu gelişimdeki en büyük etken nedir? Oyun zekası mı yoksa sıkı antrenmanlar mı? Biraz bu gelişimi hakkında bilgi verebilir mi kendi gözünden nasıl bir yol izledi?

tarski dedi ki...

Neden artik sutor guard yetismiyor diye sorabilirsin. Sutor guardtan kastim, Orhun, Levent,
Atalay, Serdar Koymen, Hakan Yorukoglu,Naumoskn gibi kendi sutunu yaratabilen guardlar.

dejavu dedi ki...

Hakan Demir döneminde oynadığı 19 karşılaşmada 5.73 gibi bir sayı ortalaması tutturmuşken, Burak Bıyıktay'ın koçluğa gelişi ile birlikte artan oyun temposuyla birlikte sayı ortalaması 11.9'a ulaştı son 11 karşılaşmada. Burak Bıyıktay ona güveniyordu ve iyi süreler veriyordu, Bıyıktay göreve devam ederken onun Beşiktaş'tan ayrılma sebebini merak ediyorum ben şahsen. Tofaş'ın birinci guardlığı olabilir pek ala cevabı ama yine de merak ediyorum. :) Buradan devam edicek olursak yine, kendisi için en uygun, en verimli hücum şeklini ne olarak görüyor? Bu run&gun mı yoksa daha derli toplu bir hücum mu ?

Karşıyaka altyapısından çıkıp, çok erken yaşta İzmir'de basketbol oynamaya başlayan biri olarak İstanbul taraftarını nasıl yorumluyor, bu da merak ettiğim ikinci konu. Kolay olmasa gerek, en dandik maçı belirli bir sayıya oynarken İzmir'de, daha geniş bütçeli bir takıma gelip salonda 50kişiye basketbol oynamak.

Çok iyi bir sezon geçirmesine rağmen milli takıma seçilememesine karşın neredeyse bütün sezonu sakat geçiren Engin Atsür'ün milli takıma seçilmesini nasıl yorumluyor?

Kolay gelsin bebişim..

Adsız dedi ki...

tofasin genc oyunculari hakkindaki dusuncelerini ogrenebilirmiyiz cunku ilk defa bu kadar genc takima liderlik vasfi size verildi yani tecrubeli isimlerden biri olacaksiniz bu sene onun icin...

mertdemirci08 dedi ki...

beşiktaş gibi büyük bir camiadan sonra yine basketbolda ekollleşmiş köklü bir kulüpte oynayacak duyguları neler bide bu sezon yeni çıktılar ve üzerine büyük bir sorumluluk yüklendi bu genç yaşına rağmen bu sorumluluğu kaldırabilecekmi ve tofaştaki hedefleri neler koçla hiç konuştularmı