18 Temmuz 2009 Cumartesi

Mohamed Kone Antalya BŞB'de

Antalya ekibinin ikinci yabancısı (Greene'den sonra) Fransa ligi takımlarından Roanne'da oynayan Mohamed Kone oldu. 2.11 boyunda, 1981 doğumlu oyuncu 3 sezondur Fransa'da. İlk yılını Chalon'da geçirdikten sonra 2. sezonun ortasında Roanne'a yatay geçiş yaptı. 1.5 sezondur da Roanne'da. 2007'de lig yarı finali, 2008'de ise lig finali oynadı. Bence gayet iyi bir transfer Antalya adına. Son sezonundaki ortalaması 30 lig maçı için 5 sayı, 4.5 ribaund. Eurocup'da oynadığı 6 maçta ise 8.5 sayı, 5.2 ribaund. Bizim ligde özellikle ribaund ortalaması daha da yukarı çıkacaktır tahminimce.

edit: Hakan Demirel'in salvosundan sonra Mike King'den vazgeçmiş Altar Tunçkol. Şu anda Biran Greene ve Mohamed Kone var yani yabancı transferi olarak. Biri guard, diğeri de 1-2 oynayabilen bir forvet olmak üzere 2 yabancı daha alarak 4 yabancıya gidecekler büyük ihtimal. Nasılsa Kone Bosman statüsünde.

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Bu ortalamaları sadece 11 dakika oynayarak yaptı

Fanatik Basket dedi ki...

mohamed kone, belki ligimize transfer olan diğer yabancılar gibi 10 ribaund-20 sayı ortalamalarıyla oynamamış olabilir ama üst düzey bi ligde, üst düzey bir takımda kısıtlı sürelerde (geçene sezon maç başına 16 dakika sahada kalan bi oyuncu) oldukça başarılı olmuş, çok iyi bir takım oyuncusudur.

aslen fildişi sahilleri'nden ama aynı zamanda fransız vatandaşı ve bosman statüsünde. ncaa'de de forma giymiş, valparaiso'da 8 ribaund, 11 sayı, 2 blok gibi oldukça iyi istatistikler yakalamış..

antalya'nın hücumda ondan çok fazla beklentisi olmasın ama savunmada ve ribaundlarda takıma önemli katkısı olaktır.