2 Temmuz 2009 Perşembe

Örs Usulü İroni

Saha içi başarılara biraz uzak kaldılar ve bu konuda işler bir türlü düşündükleri gibi gitmiyor belki ancak Bandırma'da Banvit'in yaptıklarını görmemek için de kör olmak gerekir herhalde. Son olarak 3 ayrı semtte 2 açık basketbol sahası daha açmışlar. Geçen aylarda İsmet Badem adına bir açık saha açmışlardı, bu 3 sahaya da yine önemli insanların isimlerini vermişler. Voleybol federasyonu eski başkanı Özcan Mutlugil, eski milli basketbolcu Önder Seden ve tecrübeli koç Aydın Örs. Kim ne derse desin Özkan başkan bu konuda ciddi anlamda özverili. Tebrik etmek, teşekkür etmek, hatta 'Ah ulan keşke bizim zamanımızda da, bizim oturduğumuz yerlerde de böyle lüks sahalar yapılsaydı' diye iç geçirmek boynumuzun borcu kesinlikle.

Ama asıl bu postun mezesi Aydın Örs'ün açılış sırasındaki cümlesi:

''Ben hayattayken böyle bir eser yapıp benim ismimi vermeleri çok büyük bir jest. İşin ironik tarafı, böyle bir jestin benim yıllarca hizmet ettiğim müesseseler tarafından değil de Banvit Kulübü tarafından yapılmış olması.''
Boşuna dememişler 'Böyle söz üstüne söz söylenmez' diye.

4 Yorum Yapılmış:

[UA] dedi ki...

Banvit'in ve Bandırma'nın basketbol için yaptıklarını unutmak olmaz. Her zaman destekçisi olmuşturum. Antalya takımlarını da bu manada ilerde bu tarz işler yapacağı öngörüsünü de hep taşırım.. Böyle böyle yayılacak daha fazla sevilecek,salonlar dolacak insnalar basketbolu sevecek.. 10-15 ilde böyle ses getirecek projeler yapsalar teşvik etseler insanları ne güzel olur.. Ama Turgay Demirel'in yaptıkları ortada..

Adsız dedi ki...

Efes Pilsen denen kendi bira reklamini yapmak icin basketbolu alet eden, oyunculara milyon dolarlar sacan, bu ulke basketbolu icin bir dikili agaci olmayan bir takimdan fazla incelik beklemis Aydin Hoca.

Dincer dedi ki...

Post'taki resimleri kendi sitem www.bolbasket.net 'te kullandım ama umarım sakıncası yoktur :)

HotSauce21 dedi ki...

banvit'in türk basketboluna katkıları güzel.erdek'te yaptığı sahil kenarı sokak basketbolu alanıda oldukça başarılı ama sahaya ismet badem ismini koymak ne ya?birilerine hoş gözükmek,ismini duyurmak için güzel hamle ama ucuz reklam bunlar,yakıştıramadım.