15 Temmuz 2009 Çarşamba

Renault'nun İlk Yabancısı: Mike Rose

Oyak Renault da yabancı transferi konusunda siftah yapan takımlardan oldu. Saf bir şutör ve iyi bir üçlükçü olan Mike Rose ile anlaştılar. Eastern Kentucky mezunu Mike Rose 1987 doğumlu ve 1.94 boyunda. Kolej istatistikleri şurada. Sayı ortalaması ve son sezonundaki rakamları etkileyici, 2 numara oynayan bir oyuncu için ribaund rakamları da gayet güzel bence. Oyak Renault son birkaç sezondur olduğu gibi bu yıl da doğru yabancıyı bulmuşa ve bulacağa benziyor. Rose'un aşağıdaki gibi bir resmi de bulunmakta, ofansif güçleri nedeniyle Superman etmişler adamı fotomontajla.

9 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Anıl Oyak bütçeden dolayı yabancı transferinde hedefi tutturmak zorunda. Bu konuda fikrin nedir ?

Sezon ortasında en fazla 1 tanesini değiştirebilirler. Hataya düşmemek içinde sezon ortasında 100 küsür oyunculuk bir veri tabanı hazırlıyorlar.

Adsız dedi ki...

adsiz birak simdi 100 yabanci adayi yücel platin geçen seneki patlamayi hayatta yapamaz

Fanatik Basket dedi ki...

oyak renault'nun bu sene geçen seneden daha büyük bir başarı göstereceğini düşünüyorum.

yücel platin her zaman dar kadrolarla çalışmış, kısıtlı bütçelere alışkın bi adam. son 3 sezondur düşer denen takımını türkiye kupasında final oynatmış, her sezon play-off'u son maçlara kadar zorlamıştır.

ilk yabancı seçimleri çok iyi bence, aynen alex gordon gibi yıldız olabilecek potansiyelli bi adam. diğer 2 yabancı tercihini de doğru yaparsalar geçen seneden daha iyi bi yerde ligi bitirirler.

yerli kadrosundan evren ve alper'i kaybetmiş olabilirler ama ufuk tecrübesi ve skor gücüyle evren'in yerini dolduracaktır. ayrıca nedim dal gibi 0 yetenek sahibi, ruhsuz bi adamdan kurtulmuş olmaları da ayrıca bir şanstır takım için..

geçen sene 2 yabancı hakkını uzun için kullanmışlardı. bu sezon 5 numarada mutlu ve özgür'le oynayacakları için mike rose gibi skorer bi kısa yabancı daha alma şansları oldu, bu sene skor sıkıntısı da çekmezler.

Adsız dedi ki...

Patlama yapması asıl mesele değilki "Büyük" denilen kulüplerin böyle bir çalışmayla uzaktan yakından alakası olmadığını belirtiyorum.

Bu tür sitemli çalışan bir noktada mutlaka başarıya ulaşır. Tabi başarıdan ne kastedildiğine bağlı.

Bu tür şeyler çoğalırsa işte EKOL oluyorzu diyebiliriz.

dejavu dedi ki...

Konferansların düzeyleri hakkında çok net bilgi sahibi olmasam da 2007'de de konferasında en değerli oyuncu seçilmiş. 5,3 ribaund ortalaması da gayet güzel bu tarz bir oyuncu için.

Adaptasyon sorununu çabuk atlatırsa Yücel Platin'den bir iyi tercih daha gelmiş gibi yabancı konusunda..

Adsız dedi ki...

açıkçası konferansı kötü bir konferans bile olsa kendi konferansının en iyi oyuncusu seçilmek büyük başarıdır, bana göre reno bütçesine göre çok iyi bir atıcı almıştır, Yücel Platin de istemez mi 300-500 bin dolarlık oyuncu almayı ama bütçenin hepsi zaten o kadar:)

Adsız dedi ki...

yok artik abartmayin 300-500 bin dolarla nerde oynuyorsun 1 Ligde?fanatik basket birak yücel platine takla atmayida tarafsiz yorum yap tabii bir akrabaligin yoksa. Gökhan

Gta dedi ki...

iyi yabancı seçti Oyak renault.
Çok iyi bir atıcıdır ve çok iyi bir skorerdir.Drafttan arta kalan iyi oyunculardan birini aldılar

Fanatik Basket dedi ki...

@adsız Gökhan

oyak renault gibi tüm giderler dahil toplam 700-800 bin dolar bütçeyle (efes'in kasun'a verdiği para yıllık 1.5 milyon dolar, yani oyak'ın bütçesinin 2 katı hatırlatırım) 3 sezon üstüste ligde istikrarlı bir performans sergileyebilen, play-off'u zorlayan, türkiye kupasında efes'i eleyip final oynayan başka bi takım var mı bildiğin? ya da bunu başarabilen tanıdığın başka bi coach var mı?

varsa insan gibi yorum yap bizde öğrenelim, yoksa boşuna insanlar hakkında atıp tutma..