23 Temmuz 2009 Perşembe

Richie Frahm Mersin BŞB'de

Fotoğraf eski ama güzel. Richie Frahm'ın kolej yıllarından. 2000 Gonzaga mezunu. Kolejden sonra Filipinler'de ve biraz da Daçka'da oynadı. Daçka istatistikleri şurada. Epeyce skor üretmişti forma giydiği kısa sürede. Sonra NBA'e düştü yolu. Sırasıyla Seattle, Portland, Minnesotta, Houston formalarını giydi. 2006-07 sezonunda Benetton ile Avrupa'yı ziyarete geldi. Sonra yine NBA'e dönüp iki maçlığına Phoenix, ardından da L.A. (Clippers olanı) semalarında gözüktü. Geçen sezon NBDL takımlarından Reno Bighorns formasıyla maç başına 14.1 sayı, 4.4 ribaund ortalamaları tutturmuş. Oyuncunun NBA kariyeri şurada, o da dursun elimizin altında.

Ahmet Kandemir genelde genç ve parlayacak Amerikalılar seçerdi, bu kez tercihin tecrübeli, NBA görmüş geçirmiş bir şutörden yana kullanmış. 1977 doğumlu olan ve 1.96 metre boyundaki Frahm 7 yıl aradan sonra yeniden Türkiye'ye geliyor. Beraberinde tecrübesini ve hala iyi attığını umduğum şutlarını da getirerek.

9 Yorum Yapılmış:

CaRtMaNtR dedi ki...

Kaan Kural onun forma giydiği hemen her NBA maçında Türkiye hakkında iyi şeyler söylemiyor çok sorunlu ayrılmıştu buralardanderdi. Anlaşılan Mersin yönetimi gerekli güvenceleri vermiş.

Fanatik Basket dedi ki...

mersin gerçekten çok iyi bi transfer yaptı bence, 4-5 yıl nba'de (role-player olarakta olsa) oynamış bir adamı getirmek kolay iş değil.

ayrıca frahm beğendiğim bi oyuncudur ama ilk yabancı transferleri jimmy baron'la oyun tarzı olarak birbirine çok benzeyen, dış şuta dayalı oynayan oyuncular. İkiside 2 numara, sanırım değişerek 2 ve 3 numara oyanayacaklar, hayırlısı olsun..

geçen sezon 177 üçlük atış denemesinin 83 tanesini sokmuş, yani %46.9 yüzdeyle üçlük atmış..

eski şut performansından pek bişey kaybetmemişe benziyor:)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

iyi transfer yaptılar...

BaHa dedi ki...

Önceki sakatlıklarına bakmazsak son sezon D liginde sayı istatistikleri fena değil. Tecrübeli bir oyuncu ama sağ dizinde problemleri var. Bu sebeplerle ücretide makuldür gibi geliyor. 150-200K ...

Sheed dedi ki...

hangi yüzle geri dönüyor?

Adsız dedi ki...

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=101757

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Sheed dedi ki...

bu da yazının orijinali:

http://community.seattletimes.nwsource.com/archive/?date=20031008&slug=kell08

dejavu dedi ki...

O kadar lafın üstüne Türkiye'ye dönmesi ilginç tabii.