22 Temmuz 2009 Çarşamba

Serhat Büker

Bu yıl hiç de fena sezon geçirmedi aslında. Elbette kardeşinin yaptığı patlamanın yanında küçük bir kıvılcım olarak kalıyor ancak onun da kendine has yetenekleri var. Serhat'ın ofansif yetenekleri kısıtlı olabilir ancak her takıma lazım derecesinde sertlik koyabilme, rakibi yıldırabilme, 3-4 numaralarda takım savunmasını ateşleyebilme yetileri fazlasıyla mevcuttur bünyesinde. Bu yıl Renault'dan ayrıldı, ben onun için takım & taraftar bütünleşmesinin maksimumda olduğu Pınar Karşıyaka'yı uygun görüyordum kafamda, ancak KSK o bölgeyi eski takım arkadaşı Alper Saruhan ile geçince Serhat'a olan ilgisini sıfırladı. İlginçtir ki yerli piyasasında fazla adam olmamasına rağmen Serhat için hala şu takıma imzaladı diyemedik. Ki güzel de bir sezon geçirdi yukarıda yazdığım gibi. Bornova fellik fellik adam arıyor, al sana kaya gibi bir role-player. Bilmem belki uyandırırız birilerini.

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

harfi harfine katılıyorum görüslerine. gectigimiz sezon renault un play off kovalamasında rol alan birkac oyuncudan biriydi. takım en düstüğü anda kontrollu hırsıyla ve mücadelesiyle arkadaşlarını atesleyip oyunu geri döndürdüğüne cok sahit oldum. bu piyasada, alakasız isimler ciddi paralara ve iyi takımlara transfer olurken henuz anlasmaması cok garip. muhtemelen renault sözlesmesi devam ediyo diye dusunuluyodur. bursa yapıstı ya üstüne. bu yazı uyandırır kesin birilerini.

Fanatik Basket dedi ki...

Serhat Büker seninde dediğin gibi iyi bir görev adamı, iyi bir savunmacı ve takım oyuncusu. 1.Lig seviyesinde herhangi bir takımda rahatlıkla oynayabilir ama Bornova için pek uygun bi isim değil bence..

Bornova'nın skor yüküne katkı yapacak, yabancılara yardımcı olacak, gerektiğinde sorumluluk alabilecek 1 ya da 2 yerli oyuncuya ihtiyacı var.

3.5m gibi iyi bir bütçeleri olduğu da düşünülürse, bence serhat çetin gibi daha üst düzey adamlara yönelmeleri gerekli..

Adsız dedi ki...

Sert savunma yapıyor ama erken faul problemi yaşıyor...

cannksk dedi ki...

bornovada o tipte yalçın var, sanmam düşüneceklerini. bizde de 3 numarada valentin&alper, 4 numarada 2 yabancı var. İzmir biraz uzak ihtimal sanki.

Adsız dedi ki...

renoda kalır benc platine uyan bi isim

cannksk dedi ki...

fb-lynn greer haberi var sporx'de

Adsız dedi ki...

Divaldo Mbunga > Alpet

Serdar dedi ki...

yetenekleri fazlasıyla kısıtlı bana göre hatta, üst seviye maçlarDa inanılmaz hatalar yaptı,sezon öncesi diyarbakırdaki türkiye kupası elemelerinde başladı bu seri ve sezon içindede devam etti, çok az kişi bilir belki ama büyük takımlarla son dakikaya kadar koyulan sertlik ve mücadele serhatın acemiliklerinden dolayı uçup gitti