23 Ağustos 2009 Pazar

Barış Hersek Banvit'e (mi?)

Darüşşafaka Cooper Tires'da geirdiği sezonun ardından, şu anda Milli Takım kadrosunda olan ve Kerem Gönlüm'ün malum olayından sonra büyük ihtimalle de Polonya' kafilesinde yer alacak olan Barış Hersek'in an itibariyle hiçbir takımla sözleşmesi yok. Yani 'boşta oyuncu' denen meretten. Aklıma ilk olarak F.Bahçe Ülker geldi Tanjevic nedeniyle ama sonra öğrendim ki Banvit taraflarına doğru yol alacakmış. Gayet mantıklı. Kadroda yerli uzun yoktu. Davis, Cakic ve Lance ile rotasyona girmesi açısından, bol bol da süre alması açısından 10 numara bir hamledir bana göre. Ayrıca bir transfer haberi de Aliağa cephesinden var. Bir ara Pınar Karşıyaka ile de adı anılan Işıkspor'lu Mustafa Baki Görür'ü almışlar. İlginize, bilginize.

7 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

mustafa baki görür aliağa için çok iyi transfer. 2.05cm boyuyla 2-3-4 numara oynayabiliyor. atletik ve iyi savunmacı bi oyuncu, ortalamanın üzerinde bir şutu var, yalnız üst düzey ligler için fiziği biraz zayıf kalabilir. onu da geliştirebilir, güçlenirse geleceğin yıldız adaylarından biri olacaktır.

Adsız dedi ki...

Barış Hersek'in Beşiktaş'ın gündemine gelme ihtimali var mı acaba?

Adsız dedi ki...

Baki için sizin kadar olumlu düşünmüyorum ve 1.ligde 2 numara filan oynamaz zira fundamental'ı gerçekten oldukça zayıf;bu ligde süre almak için zayıf da bir şutu var.
Ancak kafamdaki asıl soru işareti Barış Hersek'le ilgili.Bu adam 2002-2003 sezonundan beri Efes Pilsen'in altyapısında yer alan,88 jenerasyonunun en önemli oyuncusu olan hatta Hidayet potansiyeli görüldüğü için uzun zaman 2,00'lık fiziğiyle 1 numara oynatılan bir isimdi.87 jenerasyonunun önemli isimleriyle birlikte en çok şey beklenen kişiydi.Eğer Anıl'ın bahsettiği haber gerçekleşirse Efes Pilsen kendisinden umudu kesmiş durumda ve bunu yaparak üzerlerine en büyük yaptırım yaptıkları Cenk'ten sonra Barış'tan da vazgeçmişler.Bu isimlerin altyapı Avrupa Şampiyonalarında üstünlük kurdukları isimler ise şu an da üst düzey arenalarda boy göstermekteler.Bu durum gerçekten üzüntü verici.Umarım Barış da Karşıyaka gibi onu parlatıp,daha değerli kılacak bir takımda en az 2 yıl kadar süre ve sorumluluk alır ve kaybettiği yılları yeniden kazanır.
-yangchonchoi-

cannksk dedi ki...

Barışın sonu bizim Valentin gibi olur bence. 3-4 arası pozisyonlarda sıkıştı şu ana kadar. Kariyer gelişimleri benziyor

Adsız dedi ki...

galatasaray'ın sağlam uzuna ihtiyacı varken barış iyi bir hamle olurdu aslında

Erol dedi ki...

Barış ın bu durumu beni de çok üzüyor. Mehmet Şahan ile ikisi Efesin yeni gözdeleriydi. 2004te yıldızlarda Türkiye tek yenilgiyle Avrupa 3.sü olurken Doğuş Balbay ve ikisi kendilerinden çokça söz ettirmişlerdi. Ama bir türlü üst yapıda kendilerini gösteremiyor bu genç yeteneklerimiz. O turnuvadaki Batum, Gallinari gibi yıldızlar şimdi NBAde. Umarım bizimkiler de potansiyelleri ortaya çıkartırlar yakın bir zamanda.

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

Baris Hersek, tam bir hayal kirikligi,,,
Ingilteredeki turnuvada bir kez daha belli oldu,,,
A Milli Takim icerisinde sirittigi bir gercek, birakin milli takim'i, ust duzey bir TBL ekibinde bile siritacaktir su an itibariyle...
Duzelme umudu yok bence,,,
Cok yavas, slow motion offense:))'e cok uygun...
kisisel antrenmanlarini (ciddi bir program degisikligine giderek) arttirmasi gerektigini dusunuyorum...
Banvit ve Orhun Ene, onun icin iyi bir rehabilitasyon olacaktir...
Banvitte de dikis tutturamazsa, Turk Basketbol Camiasi Baris Hersek'ten umidini kesmelidir.