26 Ağustos 2009 Çarşamba

Bornova'nın Pivotu Almanya'dan: Frank Elegar

Ligin yeni ekiplerinden Bornova Belediye yeni sezon kadrosunda yer alacak 4. yabancısını buldu. Geçen sezonu Almanya'nın Bremerhaven takımında geçiren ve 24 maçta maç başına 21.9 dakika sahada kalarak 8.3 sayı, 5 ribaund ortalamaları tutturan Frank Elegar ile anlaşıldı. Almanya kariyerindeki rakamların detayları şurada. Oyuncu Drexel mezunu. Kolej kariyerindeki istatistikleri ise şurada. Pivot pozisyonunda oynuyor. Boyu 2.04, pivot pozisyonu için biraz kısa kalabilir. Onu da atletikliği ile kapatmaya çalışacaktır.

3 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

almanya'da çok başarılı olamasa da, kolej kariyeri ve istatistikleri güzel. atletik, ribauntçu ve bloklarıyla savunmada caydırıcı güç olabilecek bi isim ama ilk 3 yabancısını kısa oyunculardan yana kullanan Bornova'nın tek yabancı uzunu olacak.

kedrick brown ve josh shipp çok iyi transferler, takımı yukarıya taşıyabilirler ama 2.lig kadrosundaki yerli uzunlar+mesut ademoğlu+frank elegar pota altı için yeterli olacak mı? burası önemli bir soru işareti bornova için..

cannksk dedi ki...

gecen sene bizim scout report'ta vardı leon williams ile beraber.bakalım biz bir tek furkanla ne yapacağız pota altında. gerçi belki oyuncuların bu kadar parlamasının sebebi de bu uzun süre sonucu iyi istatistiğin dışında her tür zorlukla baş edebilmeyi de öğreniyorlar

Adsız dedi ki...

josh ship ile kedrick brown'ın yanına yakışmadı, bence iyi bir uzun değil gibi duruyor