25 Ağustos 2009 Salı

Daçka'nın Yeni Sezon Kadrosu

Yeni oluşumuyla birlikte ilk senesinde Play-Off oynama başarısı gösteren Darüşşafaka Cooper Tires, Efes Pilsen ile yeniden anlaşılmasınnın ardından yeni sezonda da geçen yılki misyonunu sürdürecek. Yalnız geçen yıl Play-Off'a kalan genç ekibin çekirdek kadrosu Melih Mahmutoğlu dışında tamamen dağıldı. Hammonds, Banks, Leunen, Soner, Emre, Barış ile yollar yeni sezon öncesinde öyle ya da böyle bir şekilde ayrıldı. Sezonu tamamlayan as kadrodan bir tek Melih kaldı elde.

Hakan Demirel, Alper Özcan
Stefon Jackson, Melih Mahmutoğlu, Polat Kaya, Can Özcan
Bora Hun Paçun, 2 yeni yabancı uzun
Burak Selen, Tuğberk Gedikli, Orhan Hacıyeva, Kadir Çıpa

2009-10 sezonu için oluşturulan kadro bu şekilde olacak Daçka'da. Guard bölgesi Hakan ve Alper'e teslim. İkisi için de sevindirici bir gelişme. Zorda kalınırsa bir ihtimal hızı ve çabukluğu nedeniyle Stefon Jackson da o bölgede denenebilir ama adam saf bir 2 numara yani. Savunmacısını ekarte eden ve orta mesafede muazzam yüzdeyle şut sokan, heyecan verici bir isim. Diğer 2 yabancı hakkının uzundan yana kullanılma nedeni Barış ve Emre'nin ayrılmasından sonra takımda Bora dışında net bir uzun olmaması elbette. Bir 4 numara, bir tane de 4,5 - 5 numara gelecekmiş. Bir tanesinin bu hafta içinde netleşmesi bekleniyor. Can Özcan'ın gerektiğinde Preldzicvari 4 numaraya kayabilmesi onu rotasyon adına önemli kılıyor. Keza Polat da iyi bir isim, yeter ki şutları girmediği zaman işin cılkını çıkartıp yüzdesini 0/10 yapana kadar zorlamasın.

Bu arada Dusan'ın ufak bir sakatlığının bulunduğunu ve 2 ay sonra falan idmanlara başlayabileceğini, yeni sezonda çok büyük ihtimal Efes kadrosunda olacağını, KSK'dan alınan Ramazan'ın ise Pertevniyal formasıyla TB2L'de mücadele edeceğini de yazının sonuna iliştirelim.

4 Yorum Yapılmış:

Adibelli dedi ki...

Daçka'nın yeni forması herhalde bu. Gayet güzelmiş.

efesliler dedi ki...

geçen sene lige katılım parasını bile veremeycek durumdayken bu sene daçka bi yerlerden para bulmuş. efes'e çemkirmeye başlamışlar. daçka bu sene efesin yanındaki ezik konumundan biraz kurtulacak.

Basketbolu Seven Adam dedi ki...

iyi bir kadro..
sadece TBL ile mesgul olacaklarini da dusunursek, epey iyi is yapabilecek potansiyele sahipler..

Her Yol Roma dedi ki...

Enes'i izleyemeyeceğiz, bari Dusan ile idare edelim;

http://heryolroma.blogspot.com/2009/06/dusan-cantekin.html