31 Ağustos 2009 Pazartesi

Polonya'ya Son Bilet Fransa'nın

Eurobasket 09'da gruplara kalan son takımın belirleneceği eleme maçlarının ilkinde Belçika Fransa'yı 70-66 yenmiş ve ufak çaplı bir sürpriz yapmıştı. Ama sürpriz o kadarla kalmış ve rövanşı 92-54 gibi farklı bir skorla alan Fransa Polonya'nın yolunu tutmuş. Böylece Eurobasket 09 grupları da netleşmiş oldu.

Statüyü bilmeyenler için kısa bir bilgi vermek gerekirse, ilk turda sadece grup sonuncuları elenecek. 2. turda A ve B grubunun ilk üçleri, C ile de D grubunun ilk üçleri birleşip altışar takımlı iki yeni grup oluşturacaklar. İlk turda kazanılan puanlar (grup sonuncularından alınanlar hariç) bu tura taşınacak. Farklı gruplardan gelen takımların birbirleriyle birer kez oynamasının ardından bu iki grubun da sıralaması netleşmiş olacak. Ve altışar takım içinde ilk 4'e girenler çapraz eşleşip (1-4, 2-3) yollarına çeyrek finalden itibaren eleme usulü devam edecekler.

2 Yorum Yapılmış:

erolkaya84 dedi ki...

Bence ilk turda iki maç kazanıp 2. olarak üst gruba katılacağız. Orda da sadece Almanya yı yenip 4. olarak çeyrek finale kalacağız. Sonra da İspanya dan 30 fark yiyerek "Bye bye heppiness" şarkısı eşliğinde evimize döneceğiz her zamanki gibi..
Umarım beni deli gibi utandırırlar. İyi oynasak, bu eksik rakipler karşısında 6/6 ile çeyrek final, sonrasında da yarı final yaparız diyecem ama Tanjeviç ve Fatih Solak aklıma gelince gerçek dünyaya geri dönüyorum:)

lembo dedi ki...

ilk maçta yenilirsek, o gazla da bize polonya kitlerse, ahmet çakar ın deyimi ile dönüşü olmayan yola gireriz.. 1. gruptan 2 galibiyet çıkarmak şart.. çapraz grup da bittikten sonra 4. falan olursak çeyrek finalde dümdüz ederler..