24 Ağustos 2009 Pazartesi

Şampiyon Çıktı Meydane

Son şampiyon Efes Pilsen'de yeni sezonun ilk idmanı -epeyce bir eksik kadroyla da olsa- yapıldı. Kaya, Shumpert, Thornton, Smith ve bir de yeni transfer Rakocevic'ten oluşan 5'li ekip ilk idman öncesinde böyle poz vermişler. Diğer oyuncular mecbur Avrupa Şampiyonası sonrasında katılacaklar takıma. Efes'in hazırlık programı baya yoğun. Daçka takviyeli kadrosuyla 6 Eylül'de İtalya'ya uçacaklar. Bormio ve Siena'da kamp yapılacak. İtalya'da tam 9 hazırlık maçı bekliyor onları. 2 kez Montepaschi Siena ile, birer kez de Lottomatica Roma, A.J. Milano, Air Avellino, Aris, Spartak St. Petersburg, Mariupol, Donetsk ile karşılaşacaklar. Oradan TÜBAD Turnuvası'na geçecekler. Son olarak da 7-8 Ekim tarihlerinde İstanbul'da oynanacak olan 2 adet CSKA Moskova maçı ile 10 Ekim'de başlayacak Türkiye Kupası maçlarına hazır ve nazır hale gelecekler. Haydi hayırlısı bakalım. Gayet sağlam bir program var önlerinde.

3 Yorum Yapılmış:

feetdeep dedi ki...

Geçen sezon FB Ülker kendi gençleriyle hazırlık macına çıkarken Efes Pisen Rusya'da CSKA ile karşılaşıyordu. Aradaki mantalite farkı bu işte.Sanırım yeni transferlerle bu sene geçtiğimiz yıla oranla daha rahat şampiyon olacaklar.Umarım final four hedefi de gerçekleşir.

Adsız dedi ki...

Her sezon başı yarım takımla antreman yapmaya mecburmuyuz.Fibanın şu milli takım organizasyonlarının tarihini bir daha gözden geçirmesi lazım.

Adsız dedi ki...

Bu senede Şampiyonuz. Şampiyon belli ikinci kim.