22 Ağustos 2009 Cumartesi

Vidmar Ljubljana'da, Preldzic 2 Yıl Daha Burada

F.Bahçelileri sevindirecek bir haber kuşkusuz. Gasper Vidmar doğduğu şehrin takımı Union Olimpija Ljubljana ile anlaşmış. Bugün yarın imzalıyormuş sözleşmeyi. 1 yıl kiralık olarak oynayacakmış. Kankası ve ev arkadaşı Emir Preldzic ise '2 yıl daha buradayım kesin olarak' dedi. Bu da yine sevindirici bir haber sarı lacivertli taraftarlar için. Gasper sessiz sakin bir adamdı, fazlasıyla sağlam bir dosttu, hatta sağlam da bir PES tutkunuydu ama iş parke üstüne gelince kendinden beklenenleri bir türlü veremeyen bir oyuncuydu. Preldzic her yıl oyununun üstüne koyarken o sahip olduğu temel basketbol yanlışlarını bir türlü bertaraf edemedi. Haliyle de o beklenen sıçramayı hiçbir zaman yapamadı. Yeni takımında inşallah biraz daha geliştirir kendini. Bu transferin ardından F.Bahçe Ülker'deki yabancı sayısı 4'e inmiş oldu. Kim gelir dersiniz?

Salsabasket özel haberidir.

10 Yorum Yapılmış:

DaMiRiLyAs#12 dedi ki...

damir mrsic de 21 ağustos'ta resmi sözleşmeye imza attı..1 sene daha fenerbahçe ülker formasını giyecek..

scragnoth dedi ki...

olympiakos taraftarı kelati'ye pek sıcak bakmıyormuş. kulübün de serbest bırakma durumu söz konusu. serbest kalırsa onu alsın derim ben.

Her Yol Roma dedi ki...

Preldzic ile devam, Vidmar'a bye. En güzeli bu oldu. Enes de gitti ama artık..

Adsız dedi ki...

Traktörü neden galatasaray ve fenerbahce ülker düşünmüyor???

MixBasket dedi ki...

Kinsey'i alalım geri...

Adsız dedi ki...

Enes kalsaydı büyük ihtimal 5. yabancı kısadan yana kullanılırdı ama şimdi uzun transferi de söz konusu olabilir. Ya da pek ihtimal vermesem de Ersan örneğinde olduğu gibi Preldzic 4 numaraya geçer ve Devin Smith tarzı Aurellovari bir 3 numara transferi yapılır.
Kinsey bir gün geri gelecek, bu sene mi olur başka zaman mı bilmiyorum ama 40 kere söyleyince olur derler ya, Kinsey gittiğinden beri herhalde 40 bin kez geçmiştir adı transfer söylentilerinde.

hayattan kısa kareler dedi ki...

Takımda 4 uzun (ömer aşık,oğuz, semih ve mirsad) evet enes gitmeseydi kadro mukemmele yakın olacaktı. kinsley tercihi her fenerbahcelinin istediği bir durum.ancak greer ve solomonun değişmeli gard oynadığı bir takımda kinsley ömer onan ikilisinin baskılı savunması tam tanyevic istediği düzen olurdu.

ךurQuoisé 7 ` dedi ki...

Kinsey + 4 numara Efes'ten emaneti geri almaya yeter de artar bile.

Lebowski dedi ki...

Jeremiah Massey gelsin

behcet dedi ki...

tek katıldığım yorum lebowski nin masey gelsini kinsey bize cok faydalı olmaz 1 sezon oynadı sadece sezon sonu efes final maçlarında ii di lofton gelsin daha ii greer de 1 değil 2 no dur solomon la değişerek oynamaz uzun olarakda pops mesa bonsu vardı bi ara ama atmış imzayı keşke o gelse