30 Eylül 2009 Çarşamba

2010 Model Efes Pilsen

Yeni sezon posteri. Büyük hali için resmin üstüne tıklayabilirsiniz. Kadroda ceza alması muhtemel Kerem Gönlüm ve 44 numaralı genç oyuncu Ali Işık'ı çıkartırsak (kendisi çifte lisans ile hem Pertevniyal hem de Efes forması giyecek) sadece 4 tane yerli oyuncu var.

14 Yorum Yapılmış:

Adibelli dedi ki...

Efes'in kadrosu gerçekten çok iyi, ama takım olmayı başarabilecekler mi göreceğiz. Geçen seneki euroleage hezimetini yaşatmazlar umarım.

Oğuz Yılmaz dedi ki...

paylaşım için teşekkürler.
Efes Pilsen'in dünkü Fener basın açıklamasına cevabı yayımlandı. Bilgilerine...

Adsız dedi ki...

Kadromuz hem çok yaşlı hemde fazla yabancı var.Bundan bende şikayetçiyim.Bunları bir kenara bırakırsan yine bir sezonu büyük umutlarla giriyoruz.Son yıllardaki şanssızlıklar bir kenarda kalırsa iyi bir sezon geçirebiliriz..

Adsız dedi ki...

efes tbbl kale almıyacak galiba:)

4 yerli yetmez...

avrupa için güclü kadrolari var...

insallah basarili olurlar..

fenerbahçeyle beraber..

atakan dedi ki...

Ataman haric, kadro cok keyif veriyor bana. Umarim oda evlilikten sonra kendine gelir :) Bu sene final four beklentim yuksek Efes'ten.
Fenerbahce ve Efes iyi oynayarak citayi yukari cekmeli aksi takdirde oldugumuz yerde kalacagiz.

Bapsteba dedi ki...

Fotoğrafı görünce Ergin Ataman'ın birkaç ay önce Boxer dergisinde çıkan röportajı geldi hemen aklıma.Kadroya Dusan Cantekin ve Melih Mahmutoğlu'nu alacağını söylemişti.Ergin Ataman'ın içindeki yabancı aşkını gördükçe Tanjeviç'e olan hayranlığım her geçen gün daha da artıyor.

Adsız dedi ki...

IYI ÇALIŞMA VE BİRAZ ŞANSIN YARDIMI ILE FINAL 4 VE DE FINALI YAKALIYABILECEK BIR TAKIM


EFES PARAYI BASIP BU KADROYU KURABILIYOR ISE
ALT YAPIDAN ÇEKİLSİN VE KAPATSIN
GENÇ OYUNCU SATIN ALIP DAÇKADA OYNATSIN.ROOKIE AMERIKALI GETIRIP UZUN KONTRATLA DAÇKADA OYNATSIN ÇOK IYI ÇIKARSA EFESE KAYDIRSIN.EKREM KOÇ DAÇKADA İYİ İŞLER YAPIYOR

OYUNCU BULMAK ICIN DUZENLEDIGI PARASIZ SPOR OKULLARI YERINE ALT YAPI TAKIMLARI OLAN ÇOK DÜŞÜK PARALI SPOR OKULLARINA İSMİNİ VERSİN . YARIŞTIRSIN ... HEPSİNİ BÜNYESİNE TOPLAMAYA ÇALIŞACAĞINA REKABETİ ARTIRSIN ....DAHA İYİ VERİM ALINIR...TURNUVALAR DÜZENLESİN ... EN İYİ YETİŞTİRİCİLERE ÖDÜLLER DAĞITSIN... ANTRENÖR YETİŞTİRSİN.... DÜZGÜN SEMİNERLER DÜZENLESİN ... TÜRK BASKETBOL EKOLÜNÜN KURULMASINI AMAÇ EDİNSİN
ÇOK DAHA AZ PARAYA ÇOK DAHA VERİMLİ OLUR OYUNCU YETİŞMESİ BAKIMINDAN ...GENÇ TAKIMLARDAN ÇIKANLAR DA ÇOK İYİ İSE HAZIR CUP EFESE ... ŞANI DA YÜRÜR ...
BEKO GENİŞ BİR ALANA YAYILDI TBL - 2010 - BUNDESBASKET.
ÜLKER GRUBU 4 BÜYÜKLERE SPONSOR OLDU... EFES IN YAYGIN SPONSORLUGU BU YÖNDE OLABİLİR ... AMA NE OLUR BU KADROYU KURAN KULÜP ALT YAPIDA EN İYİLERİ TOPLAYIP OYUNCU ÖĞÜTMEYE DEVAM ETMESİN.

Adsız dedi ki...

KEREM TBL DE CEZALI OLACAKSA EUROLEAGUE DE DE MI CEZALI OLUR ?
TERSI DE GECERLI MIDIR ? SADECE DOPING ICIN MI ??

Adsız dedi ki...

Dusan Cantekin ameliyat olduğu için bu sezonun büyük bölümünde olmayacak. Ancak ikinci yarının ortalarında veya play-offlarda kadroya girebilir ki onda da süre alır mı tahmin etmek biraz zor. Daha çok genç Ataman'ın ona bu yıl fazla şans vereceğini sanmam.

Efes'in altyapıda şu an Türkiye'nin en iyilerini topladığı ve bunları öğüttüğü pek söylenemez. İzmir'de Karşıyaka her zamanki gibi altyapı olarak çok sağlam. İstanbul için konuşursak da şu an altyapıda yetenek olarak Fenerbahçe Ülker'in daha fazla gelecek vaat eden oyuncusu var. Ancak Fenerbahçe Ülker Alpella'yı komple elden çıkarıp yerine başka bir pilot takım kurmadığı için bu yetenekleri nasıl geliştirecek merak etmekteyim. A takımın kadrosu zaten yeterince şişkin ve bu seviyede bir takım için oldukça fazla genç oyuncu var Fenerbahçe kadrosunda. Bölgesel ligde yeni bir pilot takım kurulacak denmişti ama hala bir haber yok. Böyle bir altyapıyı pilot takım olmadan verimli kullanamazsınız. Efes mesela bunu çok iyi yapıyor ama nedense senelerdir a takım seviyesine oyuncu çıkarmakta bir problem var. Bir de son dönemde gördüğüm kadarıyla Efes altyapısındaki genç oyuncular bile Fenerbahçe'ye geçmeye başladı. Bu da Efes'in son dönemdeki hazır oyuncu ve yabancılara yönelik yatırımlarının bir yansıması olabilir.

Kerem'in aldığı ceza FIBA'ya bağlı tüm organizasyonlarda geçerli olacak.

saLsa dedi ki...

@ Adsız 15:36

Teşekkürler. Yazacağım herşeyi tek bir cevaptaz yazmışsın. Bilgilendirme adına çok teşekkür ederim. Ben hemen dönememiştim sorulan sorulara.

Saygılar.

saLsa

ako dedi ki...

Efesin final four hedefi varsa eksik olduğunu düşündüğü pozisyonlara yabancı transfer etmesi normaldir. Euroligdeki efesin rakibi olan takımların (barca,real,pana,oly..) en az 6 yabancı oynattığı dikkate alınmalı. Gönül isterdi partizan gibi 10 ulusal oyuncuyla bu hedefler kovalansın ama şu an ütopik bizim için

Adsız dedi ki...

Kerem'in olası cezasından sonra direk oynayabilecek 4 yerli oyuncunun olması özellikte TBL'de sıkıntı olabilir.

Bunun en yakın örneği iki sezon önce Blatt ile ciddi bir şekilde yaşanmıştı.

Buna rağmen nispeten birbirine alışmış bir kadro mevcut.Özellikle euroleagu'de sakatılıklar yaşanmaz ise bu takım ciddi ciddi F4 adayıdır.

Legend dedi ki...

eurolig için yeterli ve hatta güzel bir kadro fakat 7 oyuncunun ikisini tribünde izleyecegimiz ! için 3+2 = 5 + 4 yerli ne yapar ??
efes gibi bir takımın 4 yerliyle yola çıkacak olması çok tuhaf değilmi sizce?
TBL küçümseniyor mu yoksa?
hedefi F4 olarak gösterip ligde olası bir hezimet yaşamak nasıl olur .. ?
bence 1-2 yerli daha kadroya dahil edilmeli.
Keremi saymıyoruz.
kaya uzun
sinan kerem ender 1-2 numara
peki 3 numara nerde 4-5 yerli bir uzun daha ne olacak ?
yoksa çok mu soru sordum ben... :S

Legend..

Adsız dedi ki...

Ben Efesliler.org'dan Önder Sarıkaya.
7 yabancı, EL'de final 4 için gerekli. Bi' de anlamadım Ali Işık neden çıkartılıyor? Gençler için müthiş bir fırsat.