16 Eylül 2009 Çarşamba

Aliağa Petkim: 85 - Bornova Belediyesi: 79

Burak Ural Turnuvasının ikinci gün ilk maçında Bornova Belediye dün olduğu gibi yine işin sonunu getiremeyip kaybetti. İlk yarısını 42-51 önde kapadıkları maçta ikinci yarıda sadece 28 sayı bulup, Aliağa Petkim'e 85-79'luk skorla boyun eğdiler. Bornova'da yabancılara eşlik edecek yerli aranıyor ama bulunamıyor. Bugün yerli kadrosundan bulabildikleri sayı sadece 15. Aliağa ise kadrosundaki uzak ara en iyi yerli Reha'nın elinden 29 sayı bulup fişi çekebiliyor. Reha & Kedzo ikilisinin toplam 54 sayısına karşılık Bornova'da 3 Amerikalının toplam 56 sayısı var. Ribaundlardaki 37-24'lük Bornova üstünlüğü Aliağa'daki boyalı alan sıkıntısına işaret. Bugün Lorenzo Gordon ilk kez forma giydi, 30 dakika da süre aldı. Chris Johnson 6 dakikada kalmış sadece. Bursa'da iyi sinyaller vermemişti, gönderilir mi acaba diye düşünmeye başladım. Halbuki gayet potansiyelli bir oyuncu olarak duyduk adını hep. Ama fiziği korkunç zayıf. Bacakları kolumdan daha ince desem abartmış olmam. Aliağa'da Nesovic - Reha - Gordon - Kedzo dörtlüsü uzun süre sahada kaldı. Berkay 20 dakika boyunca Nesovic'le çift guard oynadı, 8 asist yaptı. Diğer tarafta ise guard Koljevic 7 asistle oynadı.

Aliağa Petkim (85): Mateo Kedzo 25 (3 ribaund), Berkay Sahillioğlu 4 (2 ribaund, 8 asist), Aleksej Nesovic 13 (2 ribaund, 2 asist), Reha Öz 29 (8 ribaund, 3 asist), Chris Johnson (1 ribaund), Ogün Sevinç 2 (1 ribaund, 1 asist), Ceyhun Altay (2 asist), Lorenzo Gordon 12 (7 ribaund)

Bornova Belediyesi (79): Ivan Koljevic 8 (1 ribaund, 7 asist), Şahin Ekmen 8 (3 ribaund, 2 asist), Çağdaş Erdoğan 2 (1 ribaund, 1 asist), Serdar Yavuz (1 ribaund), Kedrick Brown 24 (15 ribaund, 1 asist), Can Terzioğlu 5 (1 ribaund), Joshua Shipp 17 (6 ribaund, 2 asist), Frank Elegar 15 (9 ribaund, 2 asist), Mesut Ademoğlu (1 ribaund, 1 asist)

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

aliağa izmir derbisini kazanmış bence yetenekli iyi takımlar lorenzo gordon un gelmesi ile daha da iyi oldular o celimsiz cris in yerine sert bir adam daha alırlarsa cok can yakarlar.. bu arada gecen sezomn bıraktıgı yerden devam etmiş reha ve berkay tebrik ediyorum salsa senin kaan la olmuomus galıba takım kaan la degıl berkayla oynadıgı zaman daha pozitif ve kazanıyorlar en onemlısı bu bence kaliteli turk kadrosu ıle lıgde onemlı yer alıcaklar

saLsa dedi ki...

@ Adsız

Benim Kaan ne demek yahu? Hem eğer biri benim olacaksa o Berkay olur. Arkadaşım adam. :) Bursa'da Kaan daha pozitifti ve öyle devam ederse Berkay'ın önüne geçebilir dedim sezon içinde. Berkay biraz şanssız biraz da beceriksizdi Bursa'da. Hakemler de pek izin vermedi gerçi oynamasına ama Kaan'ı izleyen herkes beğendi Kaan'ı. Tek ben değil yani.

Her yazdığımdan sonra en kötü 1 kişiden böyle bir geri besleme gelmesi de bu işin tadı tuzu herhalde. :)