18 Eylül 2009 Cuma

Antalya BŞB: 80 - Kepez Belediyesi: 76

Rixos Cup'ın beşincilik maçı bir Antalya derbisine tanıklık etti. Antalya BŞB maçı 80-76 kazandı. Kepez Belediyesi skor 78-76 iken Bora Sancar'la iki serbest atıştan yararlanamayınca maçı uzatma şansını da kaçırmış oldu. Faul atışlarının maçın skoruna etkisi bu kadarla kalmadı, Antalya BŞB ürettiği 80 sayının 38'ini (38/51'lik yüzde ile) faul atışlarından çıkartırken, Kepez faullerden sadece 9 sayı bulabildi. Kepez'in ribaundlarda rakibine 42-25 üstünlük kurması aradaki bu faul atışlarından doğan farkı kapatmaya yetmedi haliyle. Antalya BŞB'de Aaron Jackson - Brian Greene - D.j. Thompson üçlüsü toplam 54 sayı üretirlerken, Kepez'in onlara cevabı Alex Gordon - Brad Buckman - Ersin Görkem üçlüsünden bulduğu toplam 47 sayı oldu. Rixos Cup'ta üçüncülük maçı Tolga Öngören ve Murat Didin'in takımları arasında oynanacak, saat 17:00'deki finalde ise Bremerhaven ile Beşiktaş Cola Turka kapışacak.

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

walla keez istediği kadar kadro kursun. acayip paralar harcansın genede antalya büyüksehir önündeki şanslızlığı dewam ediyor. şahsen bütün maçlarını canlı olarak seyretmişliğim var. genelinde kepez çok güzel oynar ama hep büyükşehir alır maçı. enteresan bi çelişki.

Adsız dedi ki...

Erken olucak ama tad baldwin de fişi çekmiş galiba hiç takılmıyor eskisi gibi gelemedi bana

Adsız dedi ki...

Maçı İzlemeyen kepez i eleştirmesin.
Hakemlerı görmedıler Çunku kepez çok ii oynadı ama O kadar faul çalındıkı (51/38)faul duşunun artk

Adsız dedi ki...

Artık ligimizdeki hakemlerin ya kafalarının değişmesi yada değiştirilmesi lazım. Gerçekten inanılmaz şeyler yapıyorlar. 2 sezonda oynanan bütün Kepez - Büyükşehir maçlarına bakın her maçta hakemlerin olaya Kepez aleyhine olumsuz yaklaşımı görüceksiniz. Bugun maçı izliyorum Kepez çok iyi oynuyor öne geçiyor fakat 2 düdük olay bitiyor. Büyükşehir 80 sayı atıyor bunun 38/51 gbi serbest atıştan kazanıyor. Zaten Büyükşehirin başka atışlarda üstünlüğü yok. Kepeze çalınan toplam faul 32... Lütfen artık kafaları değiştirelim. Kepez bana göre çok iyi yolda ama Büyükşehir'de işler bence kötü. Bu sene dipte can çekişirler..