29 Eylül 2009 Salı

Baba Bu Kim?

Her ne kadar Türkiye'de eleştiri manyağı yapılıyor olsa da Saraybosna'da sanki bir ilahmışçasına tapılıyor Bogdan Tanjevic'e. Mirza Delibasic Turnuvasının kapanış maçından önce kendisine verilecek ödülü alması için Tanjevic'in adı zikredilir ve salonda büyük bir alkış tufanı kopar. Tanjevic çıkar ödülünü alır, alkışlar daha da bir artar. Tam o sırada, 6-7 yaşlarında bir kız çocuğu babasına döner ve sorar:

- Baba bu kim?
- O bir 'Efsane' kızım.

Gerçekten de böyle bakılıyor tecrübeli koça Saraybosna'da. Bunu zaten biliyorduk ama bu hoş diyalogla bunu bir kez daha hissetmek güzel geldi ne bileyim. Kolay değil sonuçta, 1977-78 ve 1979-80 yıllarında Yugoslavya şampiyonluğunu kazandığı Bosna Sarajevo takımıyla 1979 senesinde dönemin Euroleague eşdeğeri en büyük kupayı da almıştı koç. Bu yüzdendir ki o topraklara her ayak basışında, bir ilah, bir efsane muamelesi görüyor.

12 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

blogu kurdugundan beri attigin en luzumsuz post bu olmus salsa. postun altına sanal reklam uygulamasi yapilir da yazsaydin tam olcakmis.

Adsız dedi ki...

Yahu blog un tanjeviçi sayısız kere eleştiren birine böyle bir şey yazarken bin kere düşünmek gerekir Adsız.

Adsız dedi ki...

Salsa bence de bu bloğa tanjevici ve fenerbahçeyi övücü postlar atmaman iyi olur çünki bayağı bir kitle rahatsız oluyor

Adsız dedi ki...

anıl abi sen bundan sonra atacağın postları önceden oylamaya çıkar bence onlar seçsin neleri koymak gerektiğini


kardeşim önce blogun ne anlama geldiğini anlayın kavrayın adamın bloguna ne koyup koymadığına karar veremezsiniz kuyruk acılarınızı burda belli etmenize gerek yok

kordelya dedi ki...

blog burası basketbol sitesi değil kitleler anlayın artık

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Tanjevic'i öven birisi değildir Anıl Abi. Fenerbahçe'yi de sürekli övmez, ara sıra övüyorsa o da taraftarlığından dolayıdır.

Bu mesajda bahsettiği EFSANE olayı da doğrudur ve tamamen gerçektir...

Tanjevic'i sevmem, sürekli laf ederim. Eski Tanjevic'i gözüm kapalı isterim. Fenerbahçe'de laf edemeyeceğim maç sayısı tam tamına 4. Sadece 4! O 4 maç dışında hep laf ettim. Anıl Abi de sürekli eder, ama yiğidi öldür hakkını yeme! ADAM EFSANE ;)

cemcomu dedi ki...

İİ GÜZELDE efsane ne zaman geri döner :)

Adsız dedi ki...

salsabasket 1907 olsun blogun adı, tanjevic'i sevmeyenler banlansın, blog rengi sarı lacivert olsun. fenerbahçeliler de kadıköy belediyesinin dağıttığı, üzerinde aziz başkanın resminin olduğu kınalardan yaksınlar...

onur dedi ki...

Ne güzel işte yapsın jübilesini, emekli etsin formasını assın tavana, gitsin memleketinde kahve açsın vatandaşları ile birlikte eski anıları yad etsin biz de kurtulalım hayırlısı ile!

ako dedi ki...

Tanjevicin kariyeri tartışılmaz (2003ten öncesi tabii) Eurolig şampiyonluğu, 5 kez Koraç finali, Avrupa şampiyonasında İtalya ile altın, Yugoslavya ile gümüş madalya, farklı ülke liglerinde kazanılmış şampiyonluk ve kupalar..
Ne kadar Tanjevicten gına gelmiş olsa da bu başarılarını görmezden gelmek yanlış olur.

Ayrıca Salsanın boyle enteresan bir olayı burda paylaşması son derece doğal.

altug dedi ki...

bu kadarcik ovguye bile tahammul edemeyen bir topluluk... cok ilginc.

Adsız dedi ki...

BİZ KİMİZ Kİ TANJEVİÇ GİBİ BİR USTANIN BAŞARILARLA DOLU KARYERİNİ KÜÇÜMSEYELİM ... SAYGI GÖSTERMEK GÖREVİMİZ ... AMA GEÇMİŞİ FONKSYONUNDA ŞU ANI DEĞERLENDİRMEK HATA OLUR.