30 Eylül 2009 Çarşamba

Banvit: 85 - Panellinios: 77

TÜBAD Turnuvasındaki ilk maçını 85-77 kazanmasına rağmen Banvit hazır değil. Zaten Orhun Ene'nin Polonya mesaisinden geç dönüşü nedeniyle yeni yeni çalışmaya başladılar beraberce, çok normal böyle olması. Bugün ne hücumda ne de savunmada planlı işler koyamadılar ortaya. Gerçi sonradan savunmayı toparladılar ama hücumda sürekli olarak kişisel gayretlere bel bağladılar. Geçen sezonun takım adına yıldızı Lance Williams ve bu yılın kuşkusuz en iyi transferi Chuck Davis ile de bu kişisel gayretlerden ekmek çıkartmayı başardılar. İkisi toplam 44 sayı attılar zaten. Ki bu sahneyi sezon içinde de bol bol göreceğiz. Böylesi iki skorer uzun, sayı dağılımında çok kez önde gidecekler. Yine de daha ilk çeyreğinde 30 sayı yiyerek 15 sayı geriye düştükleri ve 35 dakikasını geride götürdükleri bir maçı kazanmış olmalarının tam hazır olmadıkları şu dönem için onlar adına fazlasıyla sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyebilirim. Burada Orhun Ene'nin doğru hamleleri ekran başından bile seçildi. Bir şeyleri değiştirebilmek adına sürekli olarak hamlelerini yaptı. Ki önem verdiği değerler listesinde birinci sırada yer alan savunma direncini oturtmak içindi tüm bu hamleler. Takımın bu yıl 1-2-3 numaralardaki tek yabancı oyuncusu Keith Simmons. O da bir rol oyuncusu, yıldız değil. Haliyle bu pozisyonlarda -özellikle de guard bölgesinde- yerli oyunculara büyük iş düşüyor. Barış Ermiş'in (yoksa maçı anlatan spikerin maç boyunca dediği gibi Barış Memiş mi demeliydim?) KSK'daki performansının bir benzerini burada da ortaya koyması gerekiyor. Yunan takımı Panellinios'ta da 4 tane bizim ligin eskisi vardı. Devin Smith, Roderick Blakney, Britton Johnsen ve Duro Ostojic. Maç içinde düşündüm de Banvit Devin Smith'i de düşünebilirmiş aslında bu yılki kadroda, çok çok da iyi olurmuş. Bonservis olayı da bir şekilde bağlanırdı yani. Özlemişim elemanı seyretmeyi.

İsmet Badem de lütfen anons işi yapmasın bir zahmet. Maçın son kısımlarını sesi kısıp da izledim dayanamayıp. Tırım tırım tırmalandı kulaklarım. Kepez'de bu işi yapıyordu bir ara geçen sezon, bu yıl herhangi bir yerle anlaşmamıştır inşallah bu görev için.

Banvit (85): İbrahim Yıldırım 3, Barış Ermiş 8 (3 ribaund, 5 asist), Ufuk Gürgen 2, Lance Williams 23 (6 ribaund), Charles Davis 21 (6 ribaund, 4 asist), Yiğitcan Turna 1 (1 asist), Barış Özcan 2 (1 ribaund, 3 asits), Barış Hersek 7 (3 ribaund), Keith Simmons 9 (3 ribaund), Goran Cakıc 6, Yunus Çankaya 3 (3 ribaund, 3 asist)

Panellinios (77): Vasilis Xanthopoulos 4 (2 asist), Kostas Charalampidis 12 (1 ribaund), Britton Johnsen 6 (5 ribaund, 2 asist), Roderick Blakney 11 (3 asist), Davis Josh 4 (1 ribaund, 4 asist), Ian Vougioukas 12 (4 ribaund), Duro Ostojic 8 (5 ribaund, 1 asist), Euthimis Tsakaeris 2 (2 ribaund), Devin Smith 18 (7 ribaund, 1 asist)

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

devin kaç sayı attı?

saLsa dedi ki...

@ Adsız

18 sayı - 7 ribaund - 1 asist.

Yazmayı unutmuş TBF onu, ekledim ben.

saLsa

Adsız dedi ki...

saol

Adsız dedi ki...

salsa erdemirin transfer nolsu bi ahmet hocayla kontak kursan..

saLsa dedi ki...

@ Adsız

Erdemir'de netleşmemiş halen Bosman transferi. Bu sabah paslaştık Ahmet hocayla.

saLsa

Adsız dedi ki...

yane daha ekene ihtimalli var mi??

Adsız dedi ki...

Salsa bu arada Ermal Efes ne alemdedir acep ? :) Bu arada Spiker Trabzonsporluydu galiba..

Legend dedi ki...

ismet badem ve anons :)
kendine hayrı yok be mübarekin :D
kulak mulak bırakmıyor adamda tırmalamak ne kelime :)
birde ilker yasinin futbol maçı anlatması