30 Eylül 2009 Çarşamba

Beşiktaş Cola Turka: 82 - Kızılyıldız: 74

Banvit - TÜBAD Turnuvasının açılış maçı Beşiktaş Cola Turka ile Kızılyıldız arasında oynandı. Maçı 82-74'lük skorla Beşiktaş Cola Turka aldı. Şirkette olduğumdan maçı göz ucuyla livescore üzerinden takip ettim. Engin Atsür ve Brad Newley kadroda yoklardı. Kaptan Haluk da 5-6 dakika oynadı. Buna karşılık altyapıdan çıkıp 2 yıl Beşiktaş Cola Turka kadrosunda olan, geçen seneyi de Eyüp formasıyla TB2L'de geçiren Kerem Özkan'ı ilk 5'te başlattı Burak Bıyıktay. 29 dakika da sahada tuttu. 8 sayı, 4 ribaund, 1 asist üreten genç oyuncuyu maçı izleyen iki arkadaşım da oldukça pozitif bulmuş. Keza Arın Soğancıoğlu da bu maçta 15 dakika süre kaptı Burak Bıyıktay'dan. Geçen sene kadroda hiç düşünmediği Ömer Ünver'e de daha ilk çeyrekten şans verdi Bıyıktay. Bu detaylar nedeniyle ilginç bir maç yaşamış bence Beşiktaş Cola Turka, gece tekrarını yakalyıp bakarım bulursam. Bu arada bir ara fark 20'yi geçmişti ama yine son çeyrekte tek hanelere kadar düştü, bu da gözümden kaçmadı. Gerçi o sırada Arın - Kerem - Cem üçlüsü aynı anda sahadaydı, bunun da etkisi olmuş olabilir.

Beşiktaş Cola Turka (82): Muratcan Güler 13 (2 ribaund, 3 asist), Arın Soğancıoğlu 3 (1 ribaund, 3 asist), Ömer Ünver 3 (1 ribaund, 2 asist), Haluk Yıldırım (1 ribaund, 1 asist), Lonny Baxter 18 (6 ribaund), Adem Ören 3 (1 ribaund, 1 asist), Mire Chatman 11 (8 ribaund, 4 asist), Cevher Özer 14 (6 ribaund, 3 asist), Kevin Fletcher 9 (3 ribaund), Kerem Özkan 8 (4 ribaund, 1 asist)

Kızılyıldız (74): Nemanja Nedovic 10 (2 ribaund, 2 asist), Vuk Radivojevic 8 (3 ribaund, 4 asist), Filip Videnov 6 (2 ribaund, 1 asist), Nejmana Bjelica 12 (5 ribaund, 2 asist), Boris Bakic 8 (4 ribaund, 6 asist), emledin Kikanovic 6 (3 ribaund, 2 asist), Oliver Stevic 14 (3 ribaund), Milan Milosevic 2 (1 ribaund), Vladmir Stimac 8 (5 ribaund, 1 asist)

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

BRAVO BIYIKTAYA
ÜÇ GENÇ OYUNCUNUN AYNI SORUMLULUĞU TÜM LİG BOYUNCA ALMALARINI DİLERİM
ÇOK GÜZEL BİR DERİNLİK SAĞLARLAR.HERKES KAZANIR.

Sheed dedi ki...

arın soğancıoğlu'nun zerre gelişim göstermemesine rağmen hala beşiktaş kadrosunda bulunması, sebepleri düşünüldüğünde mide bulandırıyor..

aynı şanslar azmi turgut'a verilse, kimbilir nasıl bi oyuncu kazanacaktık..

bu arada izlemedim hiç ama skorlar da transferler gibi ümit verici.. kızılyıldız'a karşı maçın kontrolünü rakibe bırakmayıp böyle bi galibiyet almak önemli..