26 Eylül 2009 Cumartesi

Eksik Oyuncularımızın da Katılımıyla...

“2001 Avrupa Şampiyonası coşkunun yaşandığı bir süreç oldu. Biz finalde Sırbistan-Karadağ'a yenilerek ikinci olmuştuk. En büyük başarımız o oldu. Dünya Şampiyonalarında ise en büyük başarımız 6.’lık oldu. Türkiye’deki organizasyonda bunun üstündeki her derece başarıdır. Ama hedefimiz 5. olmak değil. Daha üst sıralarda yer almak. ABD gibi güçlü bir basketbol ülkesinin yanı sıra İspanya da çok güçlü gelecek. Ev sahipliği yapacağımız Dünya Basketbol Şampiyonası’nda eksik oyuncularımızın katılımıyla en iyi dereceyi yapmak istiyoruz. Arkamıza alacağımız büyük destekle en iyi dereceyi yapmaya çalışacağız”

Federasyon Başkanı Turgay Demirel'in 2010 Dünya Şampiyonası ile ilgili yaptığı açıklamadan bir kesit. Eksik oyuncularımız derken kimi kastediyor acaba sayın başkan? Kerem Gönlüm? Mehmet Okur? Serkan Erdoğan? Kaya Peker? Ermal Kuqo? Mirsad Türkcan? Hüseyin Beşok? Kastedilenlerden birinin Kerem Gönlüm olduğu net bir kere. Malum topyekün 'Kerem'i Çok Aradık' açıklamaları geliyor Milli Takım'ın her kademesinden. Sonra Memo da kastediliyordur mutlaka. Onun kadroda olmaması gibi bir durum olmayacaktır 2010'da. E peki diğerleri? Yoksa hiç bu isimler değil de, 2009 için açıklanan aday kadroda yer almalarına rağmen sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarılan Cevher Özer ve Cemal Nalga mı işaret ediliyor? Şahsen çıkamadım ben işin içinden.

Bu konunun dışında bir de şu küçük konu var kafama takılan. Kendimce 2010'daki 12 kişilik turnuva kadromuzda mutlaka yer alacağını düşündüğüm 5 ismi ve 2010'daki yaşlarını yazayım: Kerem Tunçeri (31 yaşında olacak), Mehmet Okur (31 yaşında olacak), Hidayet Türkoğlu (31 yaşında olacak), Kerem Gönlüm (33 yaşında olacak), Ömer Onan (32 yaşında olacak). Şayet bu listeye Tanjevic'le takışık olmalarına rağmen 2010'da 30 yaşında olacak Kaya Peker, 30 yaşında olacak Ermal Kuqo ve 32 yaşında olacak Serkan Erdoğan da (Mirsad ve Hüseyin'e pek ihtimal vermediğimden onları hiç katmadım bile listeye) eklenirse 'Geleceğin Takımı' diye lanse edilen kadromuzdan kaç tanesi sıkışacak bu isimlerin arasına? Ya da yaş ortalaması kaç olacak bu takımın? Yoksa Milli Takım'da genç olan değil iyi olan oynar tezinin doğruluğu her zaman olduğu gibi bir kez daha mı ispatlanacak? Bu da günün son sorusu olsun.

Ha bir de devşirme oyuncu hakkımız var, tahminimce Kinsey'den yana kullanılacak olan. Ona ayrılacak yeri de unutmayalım kadroda.

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

tanjevic kumarı tutmadı.ama bu saaaten sonra hocayı değiştiremeyiz.
2010 kadrosu muhtemelen böyle olur
kerem-ender-engin
ömer-serkan(sinan)
hido-kinsey
ersan-enes
memo-ömer-semih(oğuz)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Memo ve Kerem olacak bence sadece. Bu durumda da Barış Hersek ve Semih olmayacak gibime geliyor...
Devşirme olarak da Kinsey olur mu bilemem ama McCalebb de olabilir. Solomon'u isterdim ama Kerem bu formu ile çok fazla hak ediyor. Bir de devşirme gelince Engin Atsür açıkta kalır.

Bapsteba dedi ki...

Polonya kadrosundan olupta 2010da olmaması gerekenler: Bekir,Barış,Oğuz,Engin

2010da kadroya girebilecekler: Memo,Enes,Cevher,Kaya ve devşirme 2 numara

kobe dedi ki...

bence artik tanjevic zamani doldu