15 Eylül 2009 Salı

G.Saray Cafe Crown: 86 - Zalgiris Kaunas: 61

G.Saray Cafe Crown hazırlık maçlarındaki kurbanları arasına Zalgiris Kaunas'ı da ekledi. İstanbul Cup'ın ilk gün ikinci maçında karşılaştıkları Litvanya ekibini 86-61'lik skor ile devirdiler. İlk yarıyı Tufan ve Can Akın'ın toplamda 6/7 üçlük yüzdesi yakalamalarının da yardımıyla 47-38 önde kapadılar. Ribaundlarda ilk yarı itibariyle 19-10'luk bir Zalgiris üstünlüğü olsa da atılan 5 fazla üçlük skordaki üstünlüğün sarı kırmızılı takım lehine olmasını sağladı. Olayın koptuğu yer ise üçüncü çeyrek oldu. Yakalanan 26-6'lık seri, son periyoda 73-44 gibi oldukça farklı bir skorla girilmesini sağladı. Son çeyrekte de 30'a çıkardıkları farkı tatlı tatlı koruyup sahadan 25 sayılık farkla galip ayrıldılar. Maç koptuktan sonra ouna dahil olan Alican ve Eren'le birlikte kadrodaki 12 kişi de süre almış oldular. 10 isabetli üçlük, 24 isabetli faul atışı istatistikler arasında skora etki eden en büyük farklılıklardı. Can yine takımın en öne çıkanı skor anlamında.

zaten sarı kırmızılı takım hakkında sürekli olarak olumlu şeyler duyuyorum. İzlemek bir türlü nasip olmadı, en kısa zamanda izlemek istiyorum onları. edit: Süper haber, gece 00:30'da bu maçı yayınlayacakmış GSTV. Daha Jasaitis'in de katılacağı kadro hakkında duyduğum en güzel övgü, adını vermeyeceğim birinden gelen 'Pas yapmaktan ve basketbol oynamaktan inanılmaz keyif alıyorlar' cümlesi idi.

Galatasaray Cafe Crown (86): Darius Washington 12 (4 ribaund, 2 asist), Tufan Ersöz 15 (3 ribaund, 3 asist), Caner Topaloğlu (5 ribaund, 2 asist), Murat Kaya 5 (3 ribaund, 2 asist), Mike Wilkinson 10 (5 ribaund, 1 asist), Polat Kocaoğlu 3, Radoslav Rancik 14 (1 ribaund), Cemal Nalga 6 (1 asist), Evren Büker 2 (5 ribaund, 2 asist), Can Akın 17 (2 ribaund, 2 asist), Eren Beyaz 2

Zalgiris Kaunas (61): Sarunas Vasilauskas 4 (1 ribaund), Marcus Brown 13 (1 ribaund, 1 asist), Marytnas Pocius 6 (3 ribaund), Zygimantas Janavicius 3 (3 ribaund, 3 asist), Adas Juskevicius 3 (2 ribaund), Tadas Klimavicius 6 (2 ribaund, 2 asist), Travis Watson 9 (6 ribaund, 1 asist), Mirza Begic 5 (8 ribaund, 1 asist), Dainius Salenga 11 (6 ribaund, 1 asist), Sander Vene 1 (2 ribaund), Povilas Cukinus (2 ribaund, 2 asist)

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Bu biri basketbol bilgisine güvenilir ve nesnel biri midir Anıl?

saLsa dedi ki...

:) Elbette.

dejavu dedi ki...

Topu çok iyi çeviren, bol pas yapan ve doğru şutu bulan bir takım olma yolunda ilerliyor Galatasaray Cafe Crown. Her hücumda top beş oyuncuya da değiyor bir şekilde, bol ve hızlı paslarla doğru şut yakalanmaya çalışılıyor. Kimse elinde fazla tutmuyor topu. Can Akın, Tufan Ersöz, Darius Washington, Murat Kaya ve Evren Büker gibi pas yeteneği iyi olan oyuncuların bulunması da bu sistem için oldukça kritik tabii. Bu saydığım beş oyuncudan Tufan'ın üç, diğer dört oyuncunun da ikişer asisti olduğunu düşünürsek sistem biraz daha canlanabilir sanırım kafalarda.

İlk yarıda bu şekilde bulunan 7 üçlükten 6'sını sayıya çeviren Tufan Ersöz ve Can Akın ikilisi maçın kazanılmasını sağlayan isimlerin başında geliyor. Double team'leri cezalandıran, topu iyi çevirmeye çalışan bu sistemde Tufan bu üçlükleri atarken yakınında rakip savunmadan kimsenin olmaması hücum anlamında başarılı bir maç geçirildiğinin göstergesi aslında.

Jasaitis'e uygun bir sistem deneniyor, bu sistemde yüksek ortalamalara oynayabilir Jasaitis rahatlıkla.

Savunmada ise pota altında ciddi problemler var. Cemal Nalga bile kendine güvenemezken takımın ona güvenerek oynaması mümkün değil şu an için.

Ben bu sene pek şans tanımıyordum açıkçası ama beklediğimden çok daha iyi buldum takımı. İlk izlenimler bu şekilde Galatasaray Cafe Crown'dan, biraz daha izleyelim bakalım takımı, bazı şeyler netleşsin kafamızda tekrar konuşuruz.