30 Eylül 2009 Çarşamba

G.Saray'a Bir Avrupa Kupası Daha Kazanma Şansı

FIBA Eurocup'ta şampiyonluğa ulaşıp Türkiye Bayan Basketbol tarihinde kazanılan ilk Avrupa Kupası'nın altına imza atan G.Saray'ın önünde şimdi bir kupa daha kazanma fırsatı var. Süper Kupa. Futbolda bu her yıl yapılıyordu ama basketbolda ilk kez düzenlenecek. Euroleague şampiyonu ile Eurocup şampiyonu karşı karşıya gelecek ve maçı kazanan Süper Kupa'nın sahibi olacak. Sarı kırmızılı takımın bu maçtaki rakibi Spartak Moskova. Maç 20 Ekim'de Moskova'da. Rakip 'Uzay Takımı' statüsünde diyebileceğimiz bir takım ama bu maçı oynayabilmek bile hoş bir şey orada. Sonuç ne olursa olsun.

6 Yorum Yapılmış:

dejavu dedi ki...

Şans derken ? :)

Spartak Moskova ile maç sonunda forma değiştirme şansı diyebiliriz tabii. :)

Güzel bir organizasyon olacaktır, orada Eurocup şampiyonu titri ile bulunmak önemli şüphesiz. Euroleague'de kalıcı olmak olmalı ilk üç senedeki hedef, sonrası daha sonra.

kutay dedi ki...

niye maç moskova'da, daha önce belirlenen bir yer mıtdı, yoksa euroleague şampıyonun sahası dıye mı kural..
keske cıft maç olsa, burada yıne 5000 kişi doldursak ayhan şahenki

dejavu dedi ki...

@kutay;

İlk kez yapıldığı için nedir ne değildir, neden orada yapılıyor bilmek zor. Euroleague şampiyonunun sahasında olması şu an için mantıklı gözüken.

Mihriban Oğuz, Ağustos ayında Spartak'da yapılacak ama tarihi net değil, tarihin bize iletilmesini bekliyoruz demişti.

Sarp dedi ki...

Spartak zaten elinde bulunan yıldızların üstüne bir de Jekabsone-Zagota'yı kattı bu yıl. Ayrıca, genç İsveçli pivot Halvarsson'u da aldılar. İki yıl önce UMMC, yanılmıyorsam eski coachları Buffard'la beraber Valenciennes'den genç yaşta bir başka pivot Sandrine Gruda'yı da almıştı ki o hamlenin doğruluğunuı şimdi görüyoruz. Adamlar sadece paralarını bugünü düşünerek harcamıyorlar da.


Geçen yıl her ne kadar Euroleague şampiyonu alsalarda domestic kupaları UMMC'ye kaptırdılar ki, o UMMC de bu yıl Wauters ve Dumerc'i aldı. Candace Parker'ı da alabilecekleri söyleniyor. Coachları da tanıdık bir isim Gundars Vetra.

CSKA ve Dinamo iyi para harcamakla beraber, zaten bu takımlar kadar üstün kadrolar kurmuyorlardı, bu iki takım iyice tek kaldı zirvede.

Spartak'ı izlemek iyi olacak; ama pek şansımız yok maalesef. Yine de bu yıl UMMC'yi daha çok merak ediyorum doğrusu.

thunderbird dedi ki...

Bizim (galatasaray'ın) yabancılar oynayabilecek mi bari, hezimet olmasın en azından

dejavu dedi ki...

@thunderbird;

Augustus hariç hepsi kadroda olacaklar.

Leuchanka - Vecerova zaten takımla beraberler, epey oldu. Jia Perkins Pazartesi geliyor, Sophia Young'ın takımı da yarıfinalde elendi. Bir haftaiçinde burada olur o da.