17 Eylül 2009 Perşembe

İTÜ: 70 - Oyak Renault: 65

Keskin bir kararla İTÜ'nün salonunda buldum kendimi. Renault'nun İstanbul'a geldiği anları kaçırmamaya çalışıyorum. Ama bugün Renault'dan yana pek de olumlu cümleler kuramayacağım. Sadece şunu söyleyeceğim: Son 2 seneye göre bu yıl Yücel Platin'in işi çok çok çok daha zor. Ustalığını konuşturacağı yıl bu yıl olacak. Özellikle yerli kadrodan istediklerini alabilmesi için fazla mesai yapmak zorunda. İTÜ ise geçen yılki yabancı oyuncu seçimi hatasından sonra bu yıl eski oyuncularından Johnny Dukes'u getirtip fazlasıyla doğru bir hamle yapmış. Hem 3 oynar hem 4. Savunması var, hücumu var, şutu var, mücadelesi var. İyi olmuş. Yerli kadroda Mahir Bayrak, Tolga Tekinalp, Mustafa Abi, Enver Ekmen, Erden Eryüz, Özgün, Cömert Küce ve bir de deneme haftaları geçiren sürpriz bir isim vardı. Çok ünlü biri değil, o açıdan sürpriz değil, sadece benim için sürpriz oldu. Yazacağım gece ya da sabah detayları. İTÜ'de Serdar Çağlan ve İbrahim Kutluay'ın durumları hala belli değil, her an kadroya katılabilirler. Ama şimdilik yoklar. Recep Şen'in yanına Serdoğan Ersözlü'yü de eklemişler. Hem koça yardımcı olsun hem de altyapılara baksın diye. Bu arada takım kadrosundaki Cömert Küce bildiğimiz Cömert Küce, hani F.Bahçe forması giymişliği de olan bildiğimiz Cömert Küce. Maça iyi ki gitmişim dedirten bir detay oldu benim için. Hala oynuyor abi adam. Yani basketbolu bildiğini her hamlesiylle belli ediyor. Geçen sene de kadroya katmak istemişler ama olmamış, bu yıl onlar adına büyük takviye olur. Dedim ya izlemek çok iyi geldi, insanın ağzında hoş bir lezzet bırakıyor adamın basketbol billgisi ve fundementali.

Detaylara takıldık maçı yazmadık. Kabus gibi başladı Renault. 5 dakikada 16-1 geriye düştüler, devre bitmeden 20 sayıya kadar geldi fark. İlk yarı 46-33 bitti. Üçüncü çeyrekte Renault sadece 4 sayı yiyerek son çeyreğe biraz daha umutlu girdi ama sahadan 70-65'lik skorla İTÜ galip ayrıldı. Son dakikalar heyecanlı geçti ama faulleri kaçıran, savunmada dikkatli olamayan Renault üstünlüğü maç boyunca eline geçiremediği gibi sonlarda da öne geçmeyi başaramadı.

4 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

cömert küce'nin dönmesine sevindim. sevdiğim ilginç bi adamdı. oynadığı dönemlerin top çalma kralıydı, ayrıca itü'de oynadığı dönemde 1.90cm boyuyla maç başına 5'ten fazla ribaund ortalaması yakalıyordu enteresan bir şekilde:)

en son 2002-03'te itü'de oynamış, daha sonra bi mankenle evlenip sosyeteye karışmıştı:) 6 yıl sonra basketbola dönmesi sürpriz oldu benim için:)

bu arada tb2l'in yeni takımı akhisar bld. erdemir'de geçen sezonu sakat geçiren umut görür ve ncaa'den tyrone nelson'u transfer etmiş.

Adsız dedi ki...

adam zaten sosyetikti be kardeşim

cannksk dedi ki...

limon vardı tekstil markası, boynerlerde falan görürdüm. onun sahibiydi babası

Fanatik Basket dedi ki...

@adsız

cömert'in babası barış küce'nin eski bi basketbolcu, ankara kolejli ve limon markasının yaratıcısı ve eski sahibi (sonradan boyner'e satmıştı markayı) olduğunu, zengin bi aileden geldiğini biliyorum.

ama basketbolu 2003'te, çok erken sayılabilecek bi yaşta (28) bıraktı ve ondan sonra ortadan kayboldu. sadece manken eşi tuğba karaca'yla magazin dergilerinde göründüğü için, "sosyeteye karıştı" diye şaka yollu bi cümle yazdım.

saygılar..