15 Eylül 2009 Salı

Kepez Belediyesi: 68 - Beşiktaş Cola Turka: 81

Bir diğer turnuva başlangıcı da Antalya'da vardı. Kepez Belediyesi - Beşiktaş Cola Turka maçıyla start alan Rixos Cup'ta ilk maçın sevineni 68-81'lik skorla siyah beyazlılar oldu. Devre 3 sayıyla bitti, üçüncü çeyrek sonunda fark 10 olmuştu. Baldwin takımdaki isimleri görmek adına eşit süreler vermeye çalıştı livescoredan görebildiğim kadarıyla. Beşiktaş Belçika'dan nispeten daha hazır geldi. Roller biraz daha oturmuş durumda, dakika dağılımına baktığımızda. Muratcan, Chatman ve Newley 30+ dakika sahada kaldılar, Baxter da yine 25'i gördü. Geçen senenin benchte havlu sallayanı Ömer Ünver bu maçta da dakika almadı. Sakatlığı vardır belki, bilmiyorum. Üçüncü çeyrek skoru 26-19 Beşiktaş lehineydi, atılan 19 Kepez sayısının 13'ü Alex Gordon'a aitti. Notlarımın arasındaydı, yazmadan geçmeyeyim. :) Beşiktaş'ta ise skoru yabancılar sürükledi. 81 sayının 50'sini dört yabancısının ellerinden buldular.

Kepez Belediyesi (68): Bora Sancar 2 (1 asist), Jovo Stanojevic 11 (3 ribaund), Levent Bilgin (8 ribaund, 1 asist), Cüneyt Erden 7 (1 ribaund, 4 asist), Alex Gordon 17 (4 ribaund, 3 asist), Barış Güney 3 (3 ribaund, 2 asist), Hadi Doğan (1 asist), Ersin Görkem 14 (8 ribaund, 2 asist), Brad Buckman 2 (1 ribaund), Mustafa İlkay Okay 3 (1 ribaund), Fatih Solak 9 (3 ribaund)

Beşiktaş Cola Turka (81): Muratcan Güler 7 (4 ribaund, 2 asist), Brad Newley 22 (3 ribaund, 1 asist), Arın Soğancıoğlu 6 (1 ribaund), Haluk Yıldırım 9 (2 ribaund, 3 asist), Lonny Baxter 10 (5 ribaund, 2 asist), Adem Ören 3 (2 ribaund, 2 asist), Mire Chatman 9 (3 ribaund, 4 asist), Cevher Özer 6 (7 ribaund), Kevin Fletcher 9 (7 ribaund)

7 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Bu sene iyi bir takım olacak gibiyiz.Bu takıma daha Engin ve bir yabancı eklenecek.Ayrıca belki de en önemli transferimiz olan Lonny Baxter geçen sezondan kalan sakatlığından dolayı şu anda kendi seviyesinin yüzde ellilerinde oynuyor.Bu sene neler yapabileceğimiz sene içerisinde alınacak yabancıya bağlı gibi duruyor şu an için.Acaba 3-4 oynayabilen Shumpert tipi bir oyuncu mu yoksa bir uzun mu alınacak.Bana göre uzundan önce böyle bir oyuncuya ihtiyacımız var.Üçlüğüne güvenebileceğimiz oyuncumuz yok gibi duruyor çünkü.

Adsız dedi ki...

Teknik ekip bu takıma bir yabancı daha eklemek istese de bunu şu an yapamaz. Sizde biliyorsunuz ki ödemeler konusunda son 3 yıldır ciddi sıkıntı yaşıyoruz belli güvencelere sahip olmadan harekete geçimiycekler. Belli ki yeni yabancıya verilmesi düşünülen parayla bütçeye yük oluşturup eldeki yabancıların verimini düşürmek istemiyorlar.

Bu konu bir kez daha bahsedildi netlik kazandırmak açısından olayın özeti budur.

Adsız dedi ki...

Salsa kısa bir süre önce Beşiktaşın bir yabncı daha almasının çok çok az bir ihtimal olduğunu yazmamışmıydı ?

Adsız dedi ki...

Şu an için yabancı alma durumu yok Beşiktaş'ın ama sezon içinde mutlaka alacaklardır bir yabancı daha.Biliyorsunuz, oyuncu fiyatları sezon içinde yarı yarıya düşüyor.Geçen yıl sezon ortasında aldığımız Wesson ve Baxter'a toplam 400 bin dolar civarı bir para ödemiştik.Şimdi 500 bin dolara alınabilecek oyuncuyu sezon başladıktan 7-8 hafta sonra 200 bin dolara alabiliyorsunuz.Ama alınacak yabancı bosman olmak zorunda ve bu sıkıntı yaratabilir.

Adsız dedi ki...

Dediğim gibi salsaya yenilerde düşük itima denmiş. Bıyıktay birçok demecinde çok zorda kalmadıktan sonra düşünülmediğini söyledi . Sezon içinde mutlaka alacakları bilgisi nereden geldi merak ettim doğrusu

Ha mutlaka almalılar diyorsanız o başka ?

Adsız dedi ki...

Alınsa elbet iyi olur lakin bütçeye yük bindirir bu sefer eldekinden de oluruz.

Ömer dedi ki...

Beyler en azindan isim girin su entry'lerinize. :) Adsiz soruyor, adsiz cevapliyor, pasi adsiz veriyor, golu adsiz atiyor. Tuhaf olmus :)

Belcika'da kaldigi yerden devam ediyor takim. Bu turnuva ve ozellikle gelecek haftaki Banvit turnuvasi iyi bir fikir verebilir bize takimla ilgili.

Brad'in performansi sevindirici bu arada. TR Kupasi on eleme kuralari ne zaman cekiliyor, bilen var mi?