27 Eylül 2009 Pazar

Şimdi Nerede? #13: Orhan Güler

Nostaljik gezintilerimizi dün Larry Richard yazısıyla yeniden hortlatmıştık. Madem öyle, bir de Şimdi Nerede? köşemizi harekete geçirelim. Bir zamanların 'Doktor' lakaplı guardı Orhan Güler'i hatırlayanınız var mıdır? 1977 doğumlu oyuncu müthiş bir Daçka performansıyla 'Milli Takım uzun yıllar guard sıkıntısı çekmeyecek' dedirtmiş, 99 yazında Efes Pilsen tarafından basketbolculara ciddi bonservisler ödendiği zamanlarda 1 milyon dolara alınmaya çalışılmış ama başarılamamış, yaşadığı sakatlık sonrasında bir daha iflah olamamış bir oyuncudur kendisi. Daçka'dan sonra Ülker'e gitmişti önce. Şampiyonluk yaşayıp ayrıldı. Ertesi sezon Pivovarno Lasko'ya gitti, sözleşme imzalayamadan Daçka'ya geri döndü, sonra Rus takımlarından Ekateringburg'a geçti, Saporta Kupası oynadı. Oradan Hemofarm Vrsac'a transfer oldu, yarı sezonda ayrıldı, G.Saray'a geldi, oradan da oynamadan ayrıldı Mersin BŞB takımına gitti. Zaza'lı Boris'li kadroyla takımı 2. ligden 1. lige çıkardılar. Arada gidip Irak liginde de boy gösterip en son TB2L takımlarından Akçakoca Poyrazspor'da aldı soluğu. Önce oyuncu, sonra koç olarak boy gösterdi. Peki şimdi nerede? ASKERDE. Hayırlı teskereler Doktor. Daçka'nın Daçka olduğu zamanlarda Koraç Kupası'nda yaptıkların (özellikle de İstanbul'da kazanılan Barcelona maçında) hala hafızalarımızda. Sen rahat ol. Ama insan ah biraz daha çalışkan olsa demeden de geçemiyor senin için. Az biraz çalışkan olsan sakatlıklar da bu kadar başını ağrıtmazdı diyor ve duvardaki şafak çizelgene bir çizik de ben atıyorum senin için.

7 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Yanlis hatirlamiyosam orhan güler iran da oynadi Gökhan

Adsız dedi ki...

resimdeki diger oyuncuda suan Antalyada yasayan Eray abidir.

BK dedi ki...

Orhan abi şu anda askerde haberiniz olsun :)

Adsız dedi ki...

orhan güler'in resimide eski efsane dergi FAST BREAK'ten alınma.

Derginin sonuna doğru türkiye ligi kritği yapıldığı sayfalardan..

Adsız dedi ki...

çok büyük yetenekti çookkkk.akçakoca poyraz takımını play off a taşıyıp antrenörlük kariyerine de iyi bir başlangıç yapmıştı geçtiğimiz sezon.

Dogan dedi ki...

biz böyleyiz işte kaybettiğimiz yitirdiğimiz yetenekleri onları sanki bu dünyadan göç etmiş gibi hatırlarız.

Adsız dedi ki...

cok zekı mac ıcerısınde ıı hamleler yapan ve oyuncularıyla cok ıı gecınen bı antrenor suanda oldugu yerden cok daha ıısını hakedıyor