23 Eylül 2009 Çarşamba

Sugar Shan Kepez'de

Kepez'in hem 2 hem 1 oynayabilecek bir oyuncuyla ilgilendiğini biliyordum, o aranan oyuncu bulunmuş. Alex Gordon'un Vanderbilt'ten takım arkadaşı Shan Foster (nam-ı diğer Sugar Shan) transfer edilmiş, Antalya'daymış. 1.98 boyunda ve 23 yaşındaki oyuncu geçen sezonu İtalya'nın Eldo Caserta takımında maç başına 29.4 dakika sahada kalıp, 10.4 sayı ortalaması tutturarak geçirdi. Kolej kariyeri çok daha parlak, bir çok kez en iyi beşe seçilmişti, son senesinde 20.3 sayı ortalamasına kadar çıkmıştı. Zaten 2008 draftında da Dallas Mavericks tarafından 51. sıradan seçilmişti. Kolej istatistikleri şurada, İtalya istatistikleri ise şurada. Baldwin zenci sevmez tezi de bu transferle çürümüş oldu az biraz. Foster tip olarak Alex Gordon'u andırıyor hafiften. Onun biraz daha uzunu denebilir kaba tabirle. Şutuyla ün yapmış bir oyuncu. Zaten Sugar lakabını alma nedeni de bu konudaki ihtisasıyla paralel.

Kepez'den gelen haberler bu kadarla sınırlı değil, gönderildi denen Ibekwe yarın Kepez'e geliyormuş. Kontrolden geçecekmiş, onun yerine denenen Buckman mı yoksa Ibekwe mi kalacak, bunun kararını koç Baldwin verecekmiş. 3 Amerikalı + 1 Bosman şeklinde yola devam edecek Antalya ekibinde zaten ikisinden birinin gitmesi gerekiyor. Bakalım bu kim olacak?

Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

kobe dedi ki...

kepez e insallah faydali olur.

Adsız dedi ki...

Kepezimize hayırlı olsun..
denenmek için gelen Buckman'ı 3 maçta izledim ve gerçekten çok vasat bi oyuncu(Büyükşehir maçınıda onun yüznden kaybetmişti Kepez)

Adsız dedi ki...

Kepez iyi bir skorer kazandı hayırlı olsun Kepezimize. Alex ilede eski takım arkıymış ikisi çok can yakacak. Buarada Brad bence tam bir takım oyuncusu. Bjk maçında daha takımdaki ikinci günüydü ve biraz kötüydü ama geriye kalan günlerde gayet iyiydi ve takımın Alex ile birlikte en skoreriydi. Bunu nasıl izledin anlayamadım. Kaliteli bir oyuncu.