16 Eylül 2009 Çarşamba

Tanjevic'ten Erceg Yalanlaması & Bjelica İtirafı

Bogdan Tanjevic Polonya'da Sırbistan maçı öncesinde Sırp medyasına demeç vermiş. Açıklamaların içinde F.Bahçe Ülker'le ilgili birkaç kritik nokta var.

* Yerli ve yabancı basında yer alan Zoran Erceg transferinin kontenjanlarının dolu olmasından ötürü mümkün olmadığını belirtmiş. Zaten Vidmar'ı bu yüzden yolladık diye de eklemiş. İmkanım olsa Erceg gibi bir ismi kadrosunda görmek isteyeceğini ama kontenjanın buna izin vermediğini söylemiş.

* Ayrıca şu anda Sırbistan Milli Takımı forması giyen 88 doğumlu, 2.09 boyundaki Nemanja Bjelica'yı geçen yaz F.Bahçe Ülker için denediklerini, tüm teknik heyetin de oyuncudan memnun kaldığını ama alamadıklarını söylemiş. Neden olarak da Türklerin genç oyuncuları alıp yetiştirmek gibi bir felsefeye sahip olmadıklarını, hele ki söz konusu genç bir yabancı oyuncunun gelişimi ise bu konuda sabretmeyi hiç bilmediklerini belirtmiş.

Bjelica hiç de fena olmazmış hakikatten he. Ayrıca ilk açıklamadan sonra F.Bahçe Ülker'de 4 numaraya herhangi bir yabancı uzun gelmeyeceğini de anlamış oluyoruz. Bekleyenler varsa boşa beklemesinler.

2 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Orada bile FB hakkında konuşuyoruz :) Turnuva bitsin ondan sonra konuşalım, Tanjevic de böyle bir açıklama yapmamlıydı, turnuva bittiği gün yapmalıydı bunu...

Adsız dedi ki...

ben tanjeviç'e katılmıyorum, yetiştirmemiz gereken o kadar çok genç türk oyuncu varki neden yabancı bir genci alıp yetiştirmeye çalışıyoruz.