27 Eylül 2009 Pazar

Türk Telekom: 103 - Beşiktaş Cola Turka: 105

Turk Telekom International Cup 2'nin ilk iki gününü kayıpsız geçen Türk Telekom, bugün Beşiktaş Cola Turka karşısında sahadan 103-105'lik skorla mağlup ayrılmasına rağmen şampiyonlğa ulaşmasını bildi. Beşiktaş Cola Turka iki gündür 10 küsür farklardan maç verme şanssızlığını az kalsın bugün de kıramıyordu. İkinci çeyreğin ortalarında 17 farkı yakalayan, devreyi 60-48, üçüncü çeyreği de 85-69 önde kapayan siyah beyazlılar bitime 02:54 kala Ersin Dağlı (Dudley)'nın faul atışlarıyla skordaki üstünlüğünü rakibine devretti. Telekom'un skordaki üstünlüğü sadece birkaç saniye sürerken, bitime 14 saniye kala Fletcher'ın 1/2 faul atmasından sonra son hücumda Mallet ve Hüseyin'le denediği şutlardan isabet çıkaramayan Telekom sahadan da boynu bükük ayrılmak zorunda kaldı. 21'i ilk yarıda olmak üzere toplam 27 sayı üreten Cevher Özer sahanın en skoreri olurken, Telekom cephesinden öne çıkan isim ise 26 sayı ile Hüseyin Beşok oldu.

Türk Telekom (103): Kris Lang 8 ( 1 ribaund, 1 asist), Serkan Erdoğan 5 (1 ribaund, 1 asist), Lamayne Wilson 14 (4 ribaund), Pertev Öngüner 5 (1 ribaund, 1 asist), Hüseyin Beşok 26 (10 ribaund, 4 asist), Andre Owens 15 (3 ribaund, 7 asist), Ersin Dağlı 10 (2 ribaund, 4 asist), Ümit Sonkol 4 (2 ribaund), Demont Mallet 16 (2 ribaund, 3 asist)

Beşiktaş Cola Turka (105): Muratcan Güler 10 (4 ribaund, 5 asist), Engin Atsür 3 (1 ribaund, 1 asist), Brad Newley 19 (2 ribaund, 1 asist), Haluk Yıldırım 14 ( 1 ribaund, 2 asist), Lonny Baxter 11 (6 ribaund, 3 asist), Mire Chatman 18 )6 ribaund, 4 asist), Cevher Özer 27 ( 3 ribaund), Kevin Fletcher 3 (4 ribaund)

8 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Bu farkli skorlari koruyamama olayimiz benim cok fena canimi slklyor. Dun coach'umuzun federasyonun sitesindeki roportajinda o da bahsetmisti bu durumdan. Oyunumuzu 25-30 dakikaya yayabiliyoruz, bunu 40 dakikaya cikarmaliyiz demisti.

Eger buna bir cozum bulamazsak basimiz cok agriyacak.

Adsız dedi ki...

Beşiktaşın rotasyonu oldukça dar ve genelde birçok oyuncu 30 dk civarı süre alıyor ve maçın sonlarında maçın başındaki performans kalmıyor muhtemelen.

Adsız dedi ki...

Baxter şu anda tam verimle oynamıyor bunun etkiside var. Engin daha girişken ceya yırtıcı olmalı. Uzunlar çok faul problemi yaşıyor. Maçları izlemedik bireysel savunma hatası olması muhtemel gözüksede takım savunması ve adam değişiminde de yapılan hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

mcx dedi ki...

İyi bir pivot almalıyız. Ben yerli oyuncuların istikrarlı oynayacakalrınada inanmıyorum

Fabian dedi ki...

Bu maclari yerinde mi izlediniz TV yayini var miydi? Bir de Besiktas basketbol kombinesi cikaracak mi bu sene bildiniz var mi?

Adsız dedi ki...

Şu an son topları şu kullanacak diyebileceğimiz bir oyuncu yok takımda.Uzunlardaki sıkıntıyı 80 dakikayı Cevher,Baxter ve Fletcher'a 30-30-20 dağıtarak çözebiliriz şimdilik belki ama bu şutör eksiği gün geçtikçe daha da belli oluyor.Yine de Telekom'a karşı maçı 15-16 farkla götürüp maçı da kazanmak güzeldi.

Adsız dedi ki...

Salsa, Burak Bıyıktay ile görüşüp transfer düşünüp düşünmediği ve düşünüyorsa hangi mevkiye düşündüğü hakkında bizejavascript:void(0)
Yorumunuzu Yayınlayın bilgi veebilir misin?

Adsız dedi ki...

BEŞİKTAŞIN BIRKAÇ YILDIR ANA EKSİĞİ "ENDURANCE" YANİ DAYANIKLILIK.ÇOK SAKAT VERİYORLAR VE ÇOK İNİŞ ÇIKIŞ YAŞIYORLAR.
KONDİSYON VE PLANLAMAYI GÖZDEN GEÇİRMELERİ LAZIM.... ZATEN TBL NİN GENEL ZAAFI BU... GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR ...
TEK HAMLENİN BAŞARILI OLMASI İÇİN OYUNUN TÜM BİLEŞENLERİNİN İYİ PLANLANMIŞ OLMASI GEREKİR