25 Eylül 2009 Cuma

Türk Telekom: 84 - Mersin BŞB: 83

Türk Telekom International Cup 2'nin açılış maçında organizatör Telekom, bitime 5 saniye kala Jimmy Baron'la yaptığı üçlük denemesinde başarı sağlayamayan Mersin BŞB takımını 84-83 mağlup etti. Maçın son 1 dakikası içerisinde Baron önce bir üçlük sonra da bir ikilikle iki kez takımını öne geçirmesine rağmen, Telekom'un bu basketlere cevabı Hüseyin Beşok'tan bir üçlük ve Ümit Sonkol'dan bir ikilik şeklinde oldu. Son top girmeyince, Ümit Sonkol imzalı basket maçı kazandırmış oldu.

Telekom'a maçı getiren nokta hiç kuşkusuz uzunlardan aldıkları katkıydı. Ribaundlarda rakiplerine 33-24'lük bir üstünlük kurdukları gibi Lang - Hüseyin - Wilson - Ümit Sonkol - Ersin Dağlı (Dudley) beşlisiyle de toplam 61 sayı ürettiler. Ciddi bir rakam bu. Zaten baktığınız zaman maç içinde ikilik şut yüzdelerinin 28/43 olduğunu görüyorsunuz. Bu da çok ciddi bir rakam. Telekom'un 43 denemesine karşı Mersin'in sadece 26 tane ikilik denemesi var. Onlar dışarıdan skor üretmeye çalıştılar biraz daha. Frahm - Baron - Altan üçlüsü toplam 10 isabetli üçlük buldu. Lafı açılmışken yaşlandıkça dışarı açılan Hüseyin Beşok'un da yine 3/5 ile üçlük attığını belirtelim. Mersin'de Nedim Yücel sakatlığı nedeniyle oynamazken, TBF livescore'da Nedim'e yazılan istatistiklere Litvanyalı guard Jarutis imza attı. Dip not olarak belirtelim hemen bu detayı. Dün aynı hatayı Kepez maçında da yapmışlardı, Shan Foster'ın istatistiklerini Fatih Solak'a yazmışlardı. Bu arada genç guard Burak Yönder'in tek bir hazırlık maçında dahi dakika alalamış olma olayının bu maçta da devam ettiğini belirterek, şaşkınlığımı gizleyemiyorum.

Türk Telekom (84): Kris Lang 11 (1 ribaund, 1 asist), Serkan Erdoğan 7 (5 ribaund, 3 asist), Lameyne Wilson 15 (4 ribanund), Pertev Öngüner 6 (2 ribaund, 3 asist), Erdinç Balto 2, Hüseyin Beşok 15 (9 ribaund, 3 asist), Andre Owens 5 (7 asist), Mutlu Akpınar 3 (1 asist), Ersin Dağlı 6 (1 ribaund), Ümit Sonkol 14 (7 ribaund, 2 asist), Demont Mallet (4 ribaund, 6 asist)

Mersin BŞB (83): James Baron 11 (4 ribaund, 1 asist), Richard Frahm 22 (6 ribaund, 2 asist), Altan Erol 15 (1 ribaund), Marcus Cousin 2 (4 ribaund, 1 asist), İnanç Koç 19 (4 ribaund, 4 asist), Asım Pars 12 (3 ribaund, 5 asist) Ohur Aydın 2 (1 ribaund), Rolandas Jarutis 2 (1 ribaund, 4 asist)

1 Yorum Var:

Adsız dedi ki...

öncelikle telekom u tebrik ederim.macı bugün izledim telekom da ki iki turk oyuncumuzu tebrik ederim hüseyin ve ümit.o kadar yabancıya ragmen sıyrılıp cıktıılar.hüseyin in üçlükleri ve ümit in macı kazandıran sayısı mersin e darbeyi vurdu.(bu arada eski takımı)ellerinden kacırmaları yazık olmus cok atletik bir beyaz.