20 Eylül 2009 Pazar

Türkiye: 66 - Rusya: 89 (Izdırap Bitti)

5'te 5 galibiyet ile başlayıp, 4'te 4 mağlubiyet ile kapattık. Yunanistan maçından sonrası ızdırap olmuştu zaten, iyi oldu bitmesi. Avrupa sekizincisi olduk. Görkemli başlangıcımıza yakışmayan bir yer. Ama yine Yunanistan maçından sonra aşağı yukarı belli olan bir yer. Maçın en ilginç detayı bizim 3 isabetli üçlüğümüze karşılık adamların 16 üçlük isabeti bulması. Hem de bunu 16/24 gibi çılgın bir yüzde ile yapmaları. Ha bir de maçı 24 sayıya ulaşarak (ki takımın tek çift haneye ulaşan adamı) ve bunun yanında 6/10 ile faul atan Ömer Aşık. Psikolojik düzeyi alçak bir maç olduğundan mı yaptı bu istatistiği acaba? :)

3 Yorum Yapılmış:

tarski dedi ki...

Aslinda Omer ve Kerem en basindan diger oyuncular da mumkun oldugu kadar asilmaya calistilar maca, ama bu kadar uzun sure alan savunmasi yapinca adamlar da sut idmani yapti.

Tanjevic dun Fransa macina mola alip mudahale etmeyince, neden mola almadiniz diye sorulan soruya "gerek gormedim" demis. Cok guzel. Peki Polonya macinda 10 sayi ondeyken savunmada 1 pozisyon aksayinca neden mola almis, o zaman onu aciklasin. Blatt bu maca kazanmaya cikmisti, aslinda bizim oyuncular da olabildigi kadar kazanmaya cikmisti, ama tanjevic maca gelmemisti bana gore.

onur dedi ki...

Neyse az kaldı...2010'da da sıçtıktan sonra hem Tanjeviç hem Turgay Demirel ayrılırlar artık biz de kanser olmaktan kurtuluruz! (Yoksa çok mu iyimserim??)

kobe dedi ki...

5 te 5 yaptigimiz avrupa sampiyonasi ve ardindan slovenya,yunanistan,fransa ve rusya yenilgileri bu denli hizli basladigimiz avrupa sampiyonasi boyle bir dusus yazik oldu hepimiz uzulduk.Zaten yunanistan macindan sonra moraller sifir oldu.Onumuzde 2010 var ve bu sansi Tanjevicle mi kullanicaz?