19 Eylül 2009 Cumartesi

Türkiye: 68 - Fransa: 80 (Fransa'nın Türkiye Bileti Bizden)

İkinci çeyreğin ortalarında 33-14, devrenin bitimine az kala da 39-21'lik üstünlüklerimiz vardı ama skor başlıkta yazıldığı gibi oldu. Bizde Ersan ve Ender yoktu, kafa olarak iyi olmamızın imkanı yoktu, aslına bakarsanız maçın bizim adımıza bir anlamı da yoktu. Fransa ise 2010 Türkiye'ye katılabilmek için mutlaka son 6'ya kalmalı ve bu maçı da kazanmalıydı. Skor anlamında benim için şaşırtıcı olmayan bir son oldu ama 18 fark üstünlükten 12 fark geriye düşmüş olmamıza izninizle biraz şaşırıyorum. Ha bir de Tony Parker.. Seyretmek hayli keyifliydi. Bizi denize döküşünü değil de, basketbolunu. Yarın Rusya ile yedincilik maçına çıkacağız. Ah benim ne hayallerim vardı neyle karşılaştım. Rusya ile bir çeyrek final maçı oynamayı düşlerken adamlarla oynanacak en kötü çeyrek finalist olmama maçına kaldım.

6 Yorum Yapılmış:

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

=/

Adsız dedi ki...

aslina bakilirsa duzgun bir tahminde bizim yerimiz asagi yukari burasi gibiydi. kesinlikle kotu degiliz ama bir ust kalibreye bir turlu gecemiyoruz.

onur dedi ki...

Artık tarih yazar "2009 Avrupa şampiyonasında Türkler çok azimli ve dirençli oynadılar, 8.oldular" diye (son maçta da motive olamadık, üstüne de yorgunduk naapalım bahanesi geçerli ne de olsa).

tarski dedi ki...

bu basligi atacagini tahmin etmistim...

Adsız dedi ki...

bir kac sey var yillardir su Stankovic-Vassilakopoulos cetesini durdurabilen olmadi.ne zaman bu adamlara (sirp-yunan) karsi oynarsin asla hata yapmadan ortada olmayan bir mac oynamak gerekiyor yoksa ince ince kiyiyorlar adami...(litvanya yugo finali hala akillardadir...)

Adsız dedi ki...

Tamam nasılsa seneye dünya şampiyonasına ev sahipliği yapıcaz diye Fransa maçının pek de bir önemi yoktu...Ha 5 ha 8...Ya dünya şampiyonasına katılmak için yenmek zorunda olsaydık???15 saat sonra maça çıkarma zihniyeti nedir?Kimin fikridir!nasıl bir organizasyondur...Fiba bunu hangi zihniyetle oluşturmuştur...Zihnisinir Fiba...Ya da Fibok...