31 Ekim 2009 Cumartesi

Antalya BŞB: 97 - Aliağa Petkim: 59

Oy oy oyyyy. Altar Tunçkol'un Antalyası Halil Üner'in Aliağasına kolay hazmedilemeyecek bir yenilgi tattırdı. 18/32 üçlük atan bir takıma karşı 4/26 ile üçlük atarsanız sonuç da bu olur zaten. Lisans problemi yaşayan Hosley de oynadı bu arada. İki ucu keskin ve gayet ortada olarak düşündüğüm bir maçta böyle bir skoru yaratan Antalya kısalarına da ayrıca bir tebrik gerekiyor bence. 5/5 üçlük sokan D.j. Thompson, 6/9 ile üçlük sokan Serkan İnan ve maçı 20 sayı - 6 ribo - 10 asist ile tamamlayan Aaron Jackson'a selam olsun.

Antalya BŞB (97): Brian Greene 3 (4 ribaund), D.J.Thompson 24 (2 ribaund- 4 asist), Serkan İnan 18 (6 ribaund- 2 asist), Aaron Jackson 20 (6 ribaund- 10 asist), Patrick Femerling 10 (6 ribaund- 1 asist), Önder Külçebaş 9 (5 ribaund- 3 asist), Can Özbek 2, Caner Şentürk 9 (7 ribaund- 2 asist), Oktay Yılmaz 2 (3 ribaund- 1 asist)

Aliağa Petkim (59): Mustafa Baki Görür 4, Mateo Kedzo 9 (2 ribaund), Berkay Sahilloğlu (2 ribaund- 2 asist), Paul Mc Clinton 12 (2 ribaund- 2 asist), Reha Öz 4 (3 ribaund- 1 asist), Hazer Avcı 2 (2 ribaund- 1 asist), Quinton Hosley 10 (8 ribaund- 1 asist), Hasan Özkan 3, Ogün Sevinç 2 (1 ribaund), Kaan Üner (1 ribaund), Lorenzo Gordon 10 (9 ribaund)

8 Yorum Yapılmış:

Erol Kaya dedi ki...

Serkan İnan 18 sayı atmış:) vaay bee:)

Erol Kaya dedi ki...

hocam fb ülker - banvit maçını sunan eleman iyi ya bence:) Bi de Erolcan Çinko ilk beş başlamış:) Adaşım iyi şutördür :)
Oğuz da şimdi pivot eğitimi verdi helal olsun:)

Erol Kaya dedi ki...

Spikerle ilgili söylediğim iyi sözleri geri alıyorum. Post-up diye bi şey hiç duymamış heralde. "Barış Ermiş, Pivotlaşayım dedi" ne demek yaa:)

Sheed dedi ki...

"ilk onbirde başlayan"lar, "topu fileyle buluşturdu"lar havada uçuşuyor yine.. bunun sonu "banvit ikinci yarıda deniz tarafındaki potaya hücum ediyor" olacak gibi..

Adsız dedi ki...

hakketten baska bırı yokmu macı anlatacak bıraksın anlatmasın sessız daha ıyı adam basketboldan anlamıyo

dejavu dedi ki...

Maça beş ayrı oyuncusunun 7 denemesinde bulduğu altı üçlük isabeti ile başladı Antalya, sadece Önder Külçebaş kaçırdı bu çeyrekte. 4/7 ikilik, 6/7 üçlük gibi ilginç bir başlangıç yaptılar maça ve buldukları 10 basketi 8 asist üzerinden ürettiler. Aynı periyotta 0/8 üçlük atan Aliağa takımı ise asist yapmamıştı henüz.

Toparlanmaya çalıştılar ikinci çeyreğin hemen başında. Hosley ve McClinton ile de skora tutundular ama sonrası yine hüzün oldu onlar için. Hiç durmadı Antalya, vurup geçmedi 40 dakika boyunca sağlı sollu vurdu.

Adsız dedi ki...

40 macta bir olucak bi sut yüzdesi oldu ve antalya rahat kazandı diyebilirim.bjk maçında televizyondan takib ettimm d.j tomphson antalya guardı 9 da 0 atıyo bu mactada 5 te 5 ucluk atıyo biri bana açıklarsa sevinirim.
femerling varken oktay nasıl ilk beş baslar anlayamadım ama gene de iyi mudafa yapıyo bu cocuk begendim valla.
serkan inan hayatının maçını oynadı ne diyim herkezin bi maci vardır unutamadıgı ,onunda bu oldu boylece...

Adsız dedi ki...

halil üner şapkadan tavşan çıkarmaya devam edio:))))