17 Ekim 2009 Cumartesi

Antalya'dan Bir Telekom Klasiği (67-62)

5'te 5 oldu. Antalya BŞB 1. Ligde oynamaya başladığı 2007-08 sezonundan beri Telekom'a ligde yenilmeme geleneğini sezonun ilk maçında da devam ettirdi. Hem de bu sefer çok çok büyük bir sürpriz yaparak. Antalya'da Kone gönderilmiş, yerine uzun bulunamamış, yetmemiş Salih ve Umut Yenice sakatlıkları nedeniyle kadroda yer alamamış, elde bir tek Önder ve Oktay kalmış. Buna rağmen yenmişler. Telekom'un suyunda var herhalde bir şeyler. İstedikleri kadar boru gibi kadro kursunlar, olmuyor işte. Murat Özyer de açılışı kendince bir klasikle yaptı diyebiliriz. Bakıyorum dakikalara, böyle bir Antalya'ya karşı Hüseyin 20 dakika, Dudley 20 dakika, Ümit Sonkol 5 dakika, Lang de hiç oynamamış. Onun için de diyecek ekstra bir sözüm yok. Tebriklerin en büyüğü Altar hocaya. Öpüyorum yanaklarından. Büyük iş başarmışlar. 62 sayıda tutmuşlar yahu şu Telekom'u, var mı ötesi. :) 3'te 0 ile çıkılan kupa macerasından sonra şifa niyetine gelmiştir bu galibiyet.

Tofaş da Halil Üner'li Aliağa'yı yenmiş. İlk çeyrek skoru 37-14 zaten. :) Beşiktaş ise Daçka karşısında sürprize yer vermemiş. Daçka'da Atchley bu performansını devam ettirirse 2 maça kalmaz kapı önüne konur benden söylemesi.

Günün şimdilik sonuçları:
Antalya BŞB: 67 - Türk Telekom: 62
Tofaş: 89 - Aliağa Petkim: 72
Darüşşafaka Cooper Tires: 68 - Beşiktaş Cola Turka: 77

6 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Yine yeni yeniden Murat Özyer klasiği..Yabancısız ve Uzunsuz Beşiktaşa yenilmek üstelik son periyodda sadece 5 sayı atabilmek..Antalya gibi bir takıma 16 dk faul yaptıramamak..Fenerbahçeden bir profosyonel maçta yenmeyecek farkı yemek..yine Galatasarayın başındauken iki sayıyla son 10snyeye önde girdiği telekom play off maçında 10 sn sonunda 2 sayı farkla mağlup olup elenmesi ve daha nicelere..Hoca bu tesadüfler hepmi seni bulur yahu

Adsız dedi ki...

bir ankaralı olarak antalya da memleketimin takımını izlemeye gittim.telekom a hiç yakısmadı evet bir klasik oldu ama boyle olmamalıydı gecen hafta yendiler ve dediğiniz gibi bu hafta eksik oyuncuları daha fazlaydı.Hüseyin biraz daha fazla süre alabilirdi Ümit in parmağı sakatmiş sargılı gördüm oynamayacaktı sanırım ama zorunlu oynadı.Lang cok rahat süre alabilirdi ayrıca Dudley de cok kötü oynadı bu kadar mı kötü sut yüzdesi olur yarar değil zarar getirdi.napalım antalya yı kutluyorumm.

Adsız dedi ki...

Murat Hoca internetteki Basketbol menajerliği oyunu siteleri felan var..ordan Kur takımını anca o şekilde antrenörlük yap..

Adsız dedi ki...

Murat Özyer bizi okuyosan dinle;ne farkın var Ercüment padişahtan göster artık önce kupada şimdi ligde off yani!!!Artık arkanızda Ülker grubuda yok artık koçluk bilginizi gösterme vakti bari şu kadroyla bu seneyi heba etmeyin yoksa sonumuz Tofaş gibi olur.

mıchael dedi ki...

telekomun parası deniz yemeyen ... bir murat bey eksıkti kadro tamamlandı.iki takımın oyunculara ve koça ödediği meglağın karşılığı olsa gerek bu maçın sonucu. :).

dudley dedi ki...

Büyük klüplerde menejerlik, koçluk ve abilik yapmak için aşırı bir bilgin olması gerekmiyor maalesef.
Arkanın sağlamlığı bilgilerin en babasıdır. Tavla oynamak için nasıl sadece tavla bilmek yetmediği zarın iyi geliyorsa kazanabiliyorsan; basketbolda maalesef bu durumda ülkemizde...

MUrat özyerde bu örneklerden sadece birisi :)

Geçen sene Kolejin düşmesinini tohumlarını atana Haydar hoca fenerbahçeyi nasıl şampiyon yapabiliyorsa; yada çetin yılmazla birlikte beykozu küme düşüren okan çevik nasıl galatasaray bayan takımına kupa aldırabiliyorsa demekki koçluk bilmeye gerek yok derim ben.
Basketbol bir takım kurumsal bağlantılı manejerler ve koçlar etrafında döndürülüncede durum bu hale geliyor. Ha koçluk bilgisi yüksek kişiler ne yapıyor? Ya ikinci ligde yada boşta ...