21 Ekim 2009 Çarşamba

Cemal 5 Maçlık Cezasını Nasıl Çekti?

Taze öğrendim, açıklayayım. Yönetmelikte 'Hazırlık maçında ceza alan oyuncu hazırlık maçlarında bu cezasını çekebilir' diye bir madde yok evet. Ama aksi bir madde de yok. Cibona maçında diskalifiye edilen Cemal, bir sonraki Erdemir maçında oynamıyor. Elde var 1. Sonra takım Almanya'ya gidiyor 3 hazırlık maçı yapmak için. Ne akla hizmet olduğunu bilmesem de Cemal ilkinde oynuyor, son ikisinde oynamıyor. Etti 3. Sırf Cemal'in cezası dolsun diye G.Saray 2 uyduruk hazırlık maçı alıyor TÜBAD Turnuvası'ndan önce. İstanbul BŞB ve Yeşilyurt ile. Cemal bu iki maçta da oynamıyor ve cezasını dolduruyor. Söylenene göre bu iki maç TBF'ye de gönderilmiş ama nedense takımların hazırlık maçlarının yer aldığı TBF'nin takım sayfalarında bu maç gözükmüyor. Şuradan bakabilirsiniz. Artı, ne bir basın organında ne de kulübün kendi sitesinde de yine bu 2 maçla ilgili herhangi bir haber yer almıyor. Burada G.Saray'ın bir suçu yok elbette, onlar işin gereğini yapmışlar. Ama yönetmelikteki bu boşluk + TBF'nin herhangi bir açıklama yapma gereği hissetmeyen ilgisiz tavrı biraz can sıkıcı. Hani Renault gelmiş devre arasında kendilerine bir itiraz dilekçesi vermiş falan ama yok nafile. Açıklama yapma gereği hissedilmiyor, TBF.org.tr'de tek satır bilgi verilmiyor. Tık yok.

Yine de kapıyı tıklayalım biz, belki bir açan olur.

Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

bonzo1963 dedi ki...

doping olayında aziz yıldırımı basketbolü karıştırıyor diye suçlayanlar...galatasarayın bu hülle yöntemlerine ne diyeceksiniz bakalım? Özellik kanı sarı kırmızı akan efesli arkadaşlardan yorum rica edelim..

Adsız dedi ki...

ne hüllesi ya ahah, şaka mısınız? çekmiş adam işte 5 maç cezayı.

Adsız dedi ki...

böyle bir olay, patagonya basketbol ligi'nde olmaz. olsa bile, patagonya basketbol federasyonu, ya ceza kurulunu görevden alır, ya da toptan istifa eder. patagonya'da bile basketbol bizden daha iyi idare ediliyor...