16 Ekim 2009 Cuma

D Spor Database Sorunu

Teknosa Türkiye Kupası'nda bolca yaşamıştık, burada yazmıştık, eleştirmiştik, yine de onca maç yayınlıyor olmalarının hatırına haydi neyse olabilir demiştik. Ama dün tek bir maç yayınladılar, onda da yine çuvalladılar. Maç öncesinde Ermal ve Mrsic ile röportaj yapılırken Damir Mrsic'in yaşını 33 olarak yazdılar. Evet biliyorum adam 39-40 yaşında göstermiyor ama yaşı o yani. Neden değiştiriyorsun ki? Ya da sahaya çıkan ilk beşler ekrana gelirken, neden Efes'in içinde Ali Işık'ın da olduğu 4 kişilik bir ekiple sahaya çıkacağı yazılıyor. Efes 4 kişiyle de yener diye mi düşünülüyor yoksa? Ya da maç içinde Oğuz Savaş'ın yaptığı bir faul, neden gidip de ekrana Ömer Aşık'ın 1. faulü şeklinde yazılıyor. Ciddi anlamda bir dokunuşa ihtiyaç var D Spor database departmanına. Birini kalkıp şöyle sağlam bir silkelemesi lazım orayı. Yayın haklarını almak ya da vermekle iş bitmiyor. Bu takibi de yapabilmek gerekir diye düşünüyorum.

3 Yorum Yapılmış:

cemcomu dedi ki...

sırf databasemi kötü olan kamera açılarıda berdattı madem aldın düzgün yap işini bide efesin sayyı fenere yazdılar bi ara :)

Filiz dedi ki...

Yayın tamamen kötü bence.

Adsız dedi ki...

Federasyon 3 kuruş daha fazla paa için şu maçı sadece 5-10 kişiye izlettiya helal olsun..Açık kanalda yayınlansa maç basketbol için çok iyi olabilirdi..Ama federasyonun aklı böyle şeylere çalışmıyor..