15 Ekim 2009 Perşembe

En Büyük Kupa da Efes Pilsen'in (81-74)

Geçen yılın çifte kupalı şampiyonu Efes Pilsen, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı da bırakmadı. Normal süresi 63-63 biten maçta sadece 6 kez -hepsi de 1 farkla ve kısa süreli olmak üzere- öne geçebilen Ataman'ın öğrencileri, müthiş bir maç çıkaran Rakocevic ve Kerem'in 3 üçlüğüyle öldürücü darbeyi rakibinin göbeğine indirdi, 81-74'lük skorla da kupaya uzandı. Kolay iş değil, 3'te 3 yaptılar hem de çoğunu geriden takip ettikleri bir maçı kazanarak. Maç sonunda Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu'nun rakibi alkışlamaları gecenin en değerli detayıydı bence. Zamanında bu yüzden Özhan Canaydın fair-play ödülü almıştı. Bu hareket de favorimdir bu kategoride. Maç yazısı daha sonra gelecek, tebrikler Efes Pilsen tekrardan.

13 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

greer re calinmayan faul rakocevice caliniyor nu nasil is yane o greer e yapilan müdale herkes bir baksin 100de 200 faul!!

Hakan dedi ki...

Ya yapmayın böyle yorumlar, hakem falan o zaman başka şeyleri de çıkarırlar çalınmayan. Bir kere de tebrik edin lütfrn hiçbir şeye sığınmadan.

Adsız dedi ki...

8. kupa hayırlı olsun hepimize.Devamını avrupada ve Türkiyede bekliyoruz.Yalnız Aziz Yıldırımı fair-play e aday göstermene katılmıyorum.Rakibi alkışladı diye ancak bizim ülkede fair-play ödülü verirler..

Adsız dedi ki...

Efes Pilsen'i tebrik ederim. güzel başlangıç. ama ligde Shumpert ve Kasun tercihinin bir daha düşünülmesi gerekir gibi.
Bu arada maçta yayıncı kuruluş biraz daha düzgün olsaydı defalarca izlenmesi gereken pozisyonlar vardı, Semih'in Kaya'yı kışkırtmak için topsuz alanda kasıtlı olarak çarparak düşürmesi, Solomon'un Ender'e vurduğu pozisyon. Her zaman olduğu gibi yine tribünleri galeyana getirmak için oynadı bu ikisi. İkisini de basketbola yakışmayz tavırlarından dolayı kınıyorum.
ayrıca hala hakem diye söylenmek yerine bir kere de kazanan takımı tebrik etmeyi öğrenin bir kere !!!

Adsız dedi ki...

Aziz Yıldırım ve fairplay ödülü mü ? şaka yapıyorsunuz herhalde. bütün final serisinde ve sonrasında yaptıklarından sonra bir maç sonunda alkışladığı için mi fairplay :))) güldürmeyin rica ederim...

Adsız dedi ki...

Hiç sızlanmayalım arklar bu lig malesef böyle yöetiliyor... Efesi tebrik ederiz... Simdi sıra hftasonu Kepez'de...

Yoah dedi ki...

Fenerlilerin geçen seneden kalma hazımsızlığı devam ediyon anlaşılan.

serpil dedi ki...

hazımsızlığımız falan yok tebrik ederiz ama siz önce doping hesaplarını verin..

Adsız dedi ki...

Hala doping diyorsunuz arkadaşlar niye her başarısızlığınızda bir bahane yaratıyorsunuz??? Biraz hazımsızlığı bırakın lütfen. Sanki geçmişte Fbde hic doping problemi olmadı.

serpil dedi ki...

bahane yaratmadık kaybetme sebeplerin de yazdık ama takım olarak bir doping olayı var inkar etmeyelim.

Adsız dedi ki...

Ne takım dopingi sevgili FB'li dostum. Keyfinden mi koyuyor limiti Wada, beyniniz var kullanın azıcık, tebrikler deyin, Rako'yu almışsınız yenersiniz deyin.

Adsız dedi ki...

KUPAYI KİM VERDİ ?? CUMHURBASKANI MI VEKILI MI ? SEYREDEMEDIM
FEDERASYON BASKANI ORDA MIYDI ?
KUPAYI VEREN KİŞİYE O MU GÖTÜRÜP TESLİM ETTİ ?
EFESLİLERİ KUTLADI MI ?
AL SANA POLEMİK
FALAN FİLAN

Adsız dedi ki...

hazımsızlığı soda/maden suyu iyi gider, op da yetmedi 2 efes bira çakın kendinize gelin. adamlar türkiye kupasını aldı, 2-0 dan gelip 4-2 eze eze lig kupasını aldı yetmedi cumhurbaşkanlığını da aldı daha ne olsun. hâlâ çocuklar gibi doping moping sığınmaları ayıp tır yahu. yarın ş.mosturoğlu çıkıp yine yenildik diye bir basın toplantısı daha yapar şimdi...