27 Ekim 2009 Salı

Goran Nikolic Mersin'de

Mersin'de yabancı tercihleri oturmadı bu yıl. Geçen yılki o şans bu yıl yanlarında değil. Sahadaki basketbola da doğrudan yansıyor bu. 4 Amerikalı vardı kadroda, mecbur bir tanesi tribüne çıkıyordu her maç. Şimdi Goran Nikolic'i almışlar. Emektar, Efes'le 2 yıl şampiyonluk yuvarlamıştı Türkiye'de. Geçen seneye Panionios'ta girip, AEL'de bitirmişti. Basketbol bilgisi üst düzey, şut sokma olayı da 'leblebi gibi' sıfatıyla tabir edilecek cinsten bir oyuncudur. Onu izlemek keyifti, sessiz sedasız gelip kelebek etkisi yaratmıştı Efes'te. Efes'ten sonra Estudiantes ve Alba formaları da giymişti. Hatta Alba'nın KK Bosna takımıyla oynadığı 5 uzatmaya giden tarihi maçta 63 dakikadan fazla sahada kalarak bir rekor kırmışlığı da vardır. Nikolic gelince Marcus Cousin gönderilmiş. Belki bir hamle daha yapılabilirmiş yabancı kadrosuna. Nikolic'le ilgilenen takımlardan birinin de Aliağa olduğunu atlamayalım. Dip not olarak iliştirelim postumuza.

7 Yorum Yapılmış:

Osman dedi ki...

Mersine hayırlı olsun. Nikoliç umarım faydalı olur.

Hafta sonu Telekom maçında zaten Marcus Cousin oynamadı. Mersinin masörü efsane telekomlu Sait abiyle konusmustum maçtan önce. Cousin için gidici demişti öylede oldu

Adsız dedi ki...

Goran jagodnic aliağa nın kapsama alanın da bu buyuk ıhtımal menajer altatmasıdır..

Erol Kaya dedi ki...

Eski dost geri dönmüş.. Sevindirici bi haber.
Sağ ve sol dipten orta mesafeli şutlarına kurban olduğum :)

Legend dedi ki...

işini çok iyi yapan bir oyuncu.
tam görev adamı
hayırlı olsun..
Legend..

dejavu dedi ki...

İyi olmuş, bir sorun olduğu barizdi Mersin taraflarında. Geçen seneki o üçlü düzeyinde bir yabancı rotasyonu yakalanmasını beklemiyordum tabii ama yine de bir sıkıntı olduğu çok netti. Bosman oyuncu da ha diyince bulunmuyor, iyi hamle bence. Hayırlı olsun Mersin'e.

Adsız dedi ki...

Yıllanmış şarap derler ya aynen o goran nikolic

lembo dedi ki...

ya şu adam yüksek posttan bir şut kaçırsın bir kere.. sadece bir kere kaçır ya.. kariyeri boyunca 7559/ 7559 atmış . )