17 Ekim 2009 Cumartesi

İzmir Derbisinde Gülen Taraf KSK (89-68)

Kupada çeyrek final vizesi alarak lig öncesi moral bakımından tavan yapan iki İzmir ekibinin mücadelesinde daha tecrübeli olan ve aynı zamanda daha derin bir kadroya sahip olan Pınar Karşıyaka rahat bir şekilde galibiyete uzanıp, maç öncesindeki 'Bornova sürpriz yapar mı?' düşüncelerini boşa çıkarttı. 3 silahşörler (Holston, Toolson, Smith) toplam 58 sayı, yeni silahşör Wesson da 7 sayı. Bosman Mihajlovic kadroda yoktu. Bornova'da ise Josh Shipp tek başına 25 attı, ekürisi Brown 7 sayıda kaldı. Sonuç da böyle oldu, normal olarak.

14 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Valla taş gibi takım olduk:)) Hakan Koç ve oyuncuları bu başarı grafiğini sezon boyu devam ettirirse taraftar arenayı doldurur.

Adsız dedi ki...

Karşıyakaya allahtan Murat Özyer gelmedi walla halimiz perişan olurdu:(( Antalya B.B. uzunu yokken koca Telekomu yeniyorsa pes dorusu Murat Hoca bu takımla!? walla allah korumuşta Hakan Demir'le anlaşmışız.

Adsız dedi ki...

Heyecansız maç oldu ama takım heyecanlı gerisi sadece teferruat!!! bu sene özellikle kendi sahamızda çok takıma kök söktürürüz.Tam kolej takımıyız biraz tecrübe biraz coach farkı takımımıza paly-off yaptırır.

Adsız dedi ki...

Sevgili Salsa,

Haziran ayı başında yazdığın antrenör adayları içerisinde C planında gördüğün zayıf ihtimal takıma gelebilir dediğin koç bu zamansız yorumunla seni ters köşeye yatırdı gerçekten.Hakan Demir bu tip çıkışlara zaten alışık iyi basketbol ekolünden yetişen bir koç bunuda Türkiye Kupası Çeyrek Finaline ve lige iyi başlangıç yaparak gösterdi.Daha uzun yıllar bu camiada yer alacaktır.Disiplin ve prensip sahibi kişiliği diğer İzmir Takımlarına antrenör seçerken örnek olmalıdır.Yoksa ahbap-çavuş ilişkisiyle Tuborg gibi kapanır gideler.Aclan Hoca'ya diğer maçlarında başarılar dilerim.

Adsız dedi ki...

Eager'da çift haneli sayılara ulaştı.

Adsız dedi ki...

çok rahat oldu:)) ben daha zorlanırız die bekliodum açıkçası,bornovadaki türkleri hiç tanımıyorum yerli 1-2 tane transfer yapmazsa işleri zor değil imkansız

hasanerdem dedi ki...

Maçtan kısa kısa bir kaç not vereyim...

* Taraftar ARENA'yı çok ama çok özlemiş, çok güzel görüntüler vardı bugün tribünde. Maça gelip Altay atıkısı açıp ortalığı tahrik etmek isteyen iki zibidiye polis izin vermedi ve salondan çıkardı. Bunun dışında tek bir olumsuz olay olmadı tribünde.

* Sert savunma yapıyoruz ve iyi de yapıyoruz. Tek sorun çok çabuk faul sıkıntısına düşüyoruz. Bize şaşırıpta alan savunması yapmaya kalkan her takım hüsrana uğrar, özellikle ARENA'da. Takım ruhumuzu beğendim, herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor.

* Furkan'ı geçen maçlara göre çok daha iyi gördüm, Wesson'un gelmesi çok rahatlatmış onu. Martin'e göre çok daha iyi anlaşıyor onunla bu çok belli. Benim saydığım 4 yada 5 blok yaptı bugün. Maç içinde ufak bir talihsizlik yaşadı, sahada biraz daha kalsa skor olarak daha iyi rakamlara ulaşırdı.

* Yabancıları yine iyi seçmişiz. Dre çok iyiydi, Ryan gibi şut atan adam ben çok az gördüm bu kadar düzgün bileği olan adam azdır heralde TBL'de (abartmıyorum), David taraftarın sevgilisi oldu ilk maçtan. Bu yılı top çalma alanında lider bitirir, çokta sempatik bir adam.

* Birkan'ın savaşçı ruhunu çok beğeniyorum. Oyun içinde zaman zaman hata yapsa da, savunma sertliğini hiç kaybetmiyor. Alper'in sayı atması ve güveninin gelmesi beni en çok sevindiren olaylardan biri. Umarım rahatlamıştır o da kafa olarak. Kaptan (Gökper) iyi oynuyor ama öyle hatalar yapıyor ki yakışmıyor bu seviyede bir oyuncuya. Umarım daha sakin oynar bir sonraki maçta. Eğer bir şekilde bu yazdıklarım ulaşıyorsa kendisine naçizane tavsiyem şut atmakta tereddüt etmemesi. Valentin psikolojik olarak bitmiş, sanırım o da farkında bu takımda pek yeri olmadığının. Gökhan Girenes için hiç bir şey demiyorum. Evren elinden geldiği kadar dinlendiriyor sahadaki uzunlarımızı. Isınırken attığı 3 lükleri maçta da atarsa tam süper olacak.

* Bornova play off yapamaz ama düşmez de. İyi yabancıları var ama yerli rotasyonu zayıf. Ben bir kaç süpriz galibiyet alacaklarını düşünüyorum, bugün Antalya'nın yaptığı gibi. Ama böyle bir atmosferde kazanmaları imkansıza yakındı.

*Lige iyi başlamak önemliydi ve bunu yaptık. Haklı olarak "acaba" diyenler vardı ama o acabaya izin vermedi takım sahada, çok da güzel oldu.

Adsız dedi ki...

karşıyaka taraftarları erken havalanmışlar. Bornova'yı yenmek şampiyon olmak gibi bir hava yaratmış yazık.. Karşıyaka bu kadrosuyla orta sıralarda tutunmaya çalışan bir takım olacak,kahin olmaya gerek yok bunu görmek için..

Adsız dedi ki...

Furkan genç yaşına rağmen çok etkileyici istatistikler ortaya koyuyor.Efes Pilsen'de görmek isterim kendisini doğrusu...

Adsız dedi ki...

@21:02 adsız
Tabiki kahin olmaya gerek yok orta sıralarda mücadele edeceğimizden fakat geçen seneden sonra üst üste(Mersin,Tofaş,Bornova)maçlarında galibiyetle ayrılmak biz taraftar için çok önemliydi.Bunu anlamak için dışardan bakan gözle değil bu renklere aşık olarak bakmak gerekli yorumuna tabiki saygı duyuyorum.Slmlar.

Adsız dedi ki...

http://www.millethaber.com/56634-Karsiyaka_Farkli_Basladi_89_68_haberi.html

hasanerdem dedi ki...

yukarıdaki yorumda altay atkısı diye yazmıştım fakat o atkılar bornova'nın yaptırdığı atkılarmış. çok benzer olduklarından yanlış anlamaya yol açtı. bu küçük yanlışlık için özür diliyorum.

Adsız dedi ki...

Bornova antröneri aclan doğru sölemiş biz karşıyakanın rakibi değiliz diye adam kendini ve takımını biliyor kendi kapasitesi ve takımın kapasitesi bu kadar tebrikler

Adsız dedi ki...

Furkan 4 yıl daha Karşıyaka'mızda, 100. yıl kadromuzun ilk oyuncusudur, ağzı sulananlara mendil kullanmalarını ve başka kapıya gitmelerini rica ederim.