15 Ekim 2009 Perşembe

Kalbi Kırık ACB Meraklılarına Zorunlu Açıklama

İnsanın emek verdiği, zaman harcadığı, değer kattığı bir ürünün başkalarına ulaşmamasından daha can sıkıcı ne olabilir?


Evet, ekranları başında canı sıkılan, "Ha başladı ha başlayacak" diye dakikalarca bekleyen ve haliyle sinirlenen tüm basketbolseverleri anlayabiliyorum. Ama inanın, hiçbirinin durumu yorucu bir gün geçirdikten sonra gecenin 9'unda kulaklığı başına takan ama anlattığı maçı ekranda göremeyen Murat Murathanoğlu'nun hayal kırıklığından daha kötü olamaz. Yine de o kadar profesyonelce anlattı ve o kadar pozitif enerji verdi ki, ben bile öfkemi unuttum.

Sesimizi TRT'nin üst makamlarına, spor servisini yönetenlere ve İstanbul ile Ankara arasında koordinasyonu sağlayanlara duyurmaya çalışacağız. Daha önce hiç yayınlanmamış olan İspanya Basketbol Ligi'ne yoğun bir programın içinde yayın saati bulabilmek ve bunu bir çırpıda oturtabilmek kolay değil. Biraz sabır.

Bu arada haklı tepkilerinizi, haklılığınızı yitirmeden biraz da spor@trt.net.tr adresine yönlendirebilirseniz daha etkili olacaktır, büyük ihtimalle.

Yayında emeği geçen (ve heba olan) tüm arkadaşlarım adına özür diliyorum.

Yiğiter Uluğ

10 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Trt yaptı yine Trt'liğini.Yayınlamayacaksan bari şu satte yayınlayacağız diye duyuru yapma.Senin neyine haftada 4 tane acb maçı yayınlamak.Adam gibi 2 tane yayınla yeter.O kadar bekletiryorsunuz bide.Sözde devlet televizyonu..

cannksk dedi ki...

Boşver yiğiter abi, başbakanın osuruktan açılış töreninde yaptığı konuşma yüzünden play-off mücadelesine direk etki eden maçı yayından kesmiş kanalımız var bizim. ispanya liginin ikinci hafta maçı nedir ki

ako dedi ki...

"14.10.2009 saat 21.30'de yayınlanacağı şeklinde duyurusunu yaptığınız ACB ligi karşılaşmasını ekranın başında saatlerce beklememize rağmen yayınlamamanız seyirciye yapılan ciddi bir saygısızlıktır. ACB ligini alarak basketbol ve spor severler için yaptığınız çok önemli hamlenizi bu tip basit hatalarla heba etmeniz üzücü. Umarım bundan sonra programlarınızı TRT'ye yakışır bir şekilde izleyicilerinize yayın akışınızda sözverdiğiniz şekilde ulaştırırsınız" Attım maili.

lembo dedi ki...

hüsranda ve skandalda emeği geçen herkesi Allah bildiği gibi yapsın.. trt işte.. ntvspor olmaya heveslenirse durum bu olur.. moto-cross verilmesin mi, bence verilsin.. ama önceden dallama gibi açıklama yapılmasın ama çok normal.. avni küpeli lerin trt si bu.. ilker yasin ekolü.. kaçış yok bu adamlardan..

Adsız dedi ki...

beyler, bu haber altındaki yorumları okuyan varsa muhtemelen basketbol manyağıdır. yiğiter abi şikayette bulunabileceğimiz adresi yazısına iliştirmiş. sesimizi duyurmak adına buraya email atalım...

hasanerdem dedi ki...

TRT deyince normal bu aksaklıklar, alıştık artık... Sonra da çıkıp 150 yıllık spikerlerle TRT Spor diye reklam yaparlar...

yanpaslar dedi ki...

Hakikaten ya ,Trt gibi bir kurumun, saatinde veremediği yayın izleyicisine karşı ayıptır.

cannksk dedi ki...

bence hıncal uluça yazalım

thunderbird dedi ki...

Zaten İspanya liginin ne kadar reyting alcağı meçhul, bir de böyle beceriksizlikler devam ederse olan yine cebimizden savrulan paralara olacak.

SmacBasket dedi ki...

TRT Yönetimine,

ACB maçlarının TRT ekranlarında Murat Murathanoğlu ve Yiğiter Uluğ’un anlatımıyla ekrana geleceğini öğrendiğimizde basketbolseverler olacak çok heyecanlanmıştık. Avrupa’nın en kaliteli basketbol ligini her hafta evimizde izleme şansına sahip olacaktık değerli iki spor adamının yorumlarıyla. Maçın başlangıcını 21:30 olarak biliyordum. 21:30’da maç başlamayınca herhalde Dünya Tekvando Şampiyonası yüzünden banttan vereceksiniz diye düşündüm. Internet sitenizden kontrol ettiğimde 2230’da maç yayınının olduğunu gördüm. Ancak saatler 2230’u gösterdiğinde de maç yayınına başlamadınız. ACB ligini alarak basketbolseverler için çok değerli bir yatırım yaptınız. Ancak bu yatırımdan geri dönüş alabilmeniz için maç yayınları konusunda çok duyarlı olmanız gerekir. Yayın akışınızı sürekli güncel tutar, internet sitenizde ve teletext yayınlarınızda ACB özel sayfası yaparsanız böyle aksaklıkların yaşanmamasını sağlayabilirsiniz.

Konuya hassasiyetle yaklaşılmasını rica eder, iyi çalışmalar dilerim.