27 Ekim 2009 Salı

Laf-ü Güzaf #12

Dünkü Kepez - G.Saray maçının ilk yarısı, Cüneyt yazıyor üçlüğünü hafif sağ çaprazdan. Sevdiği bölgeler orası diye giriyor spiker söze. Eyvallah. Ama sonra asıl bombayı patlatıyor. 'G.Saray formasıyla o bölgelerden yıllarca üçlüklerini izledik'. 15 yıllık 1. Lig kariyerinin sadece 2 yılını G.Saray'da geçirmiş bir adam için fazlaca iddialı bir itham bu. :)

17 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

dua et geçen sene hangi takımda oynadığını hatırlıyomuş salsa:) buna da şükür:)

dspor ve spormax/skyturk'teki tüm spikerler sanki bu sporla hiçbir ilgisi yokmuş da, silah zoruyla maç anlatıyorlarmış gibiler zaten:)

Adsız dedi ki...

Spormax'teki spiker fena değil bana göre.Çetin hoca da öyle.Ama Skytürk'te Bandırma'daki turnuvadan beri maçları anlatan adam yüzünden artık maçlar, özellikle Beşiktaş maçları Spormax'ten verilsin diye dua etmeye başladım:)Maçların içinde tuhaf tuhaf gülmesi, yabancı oyuncuların adlarını mutlaka yanlış telaffuz etmesi.Bir de yaınında Nur Germen olursa çekilmez oluyorlar gerçekten.

saLsa dedi ki...

SkyTürk'te maçları 4-4-2 ekibinden Mehmet Ayan ve İlker Duralı anlatıyorlar. Total Futbol iyi güzeldi, de Total Basketbol'a gerek yoktu. Gerçi onlar da ne yapsın, emir tepeden geliyordur, adamlar da anlatıyorlardır. Memlekette düzen böyle.

Nejat Sayman sağolsun, yorumlarıyla kurtarıyor ikisini de. Can simidi gibi koşuyor imdatlarına maç içinde.

saLsa

Adsız dedi ki...

Cüneyt'in sanırım 3. periyottu Gs benchinin önünden Tufan'ın üstünden kalkıp attığı üçlüğü gören izleyen varmı?? Bozuk olan filenin hiçbir yerine temas etmeden top nasıl girdi :) Ben tribünde şaşırdım kaldım.

Erol Kaya dedi ki...

Yapmayın etmeyin, Nejat Sayman mı iyi?? Tabii ki sizin görüşünüzdür saygı duyarım ama yıllardır basketbol izliyorum, Cine5teki maçları, 90lı yılların başındaki Nba Actionları izlemiş birisi olarak diyorum ki Murat Murathanoğlu, Kaan Kural, Ümit Tarhan ve Murat Kosova'dan başka doğru düzgün adam gelmedi medyamıza. Yenilerden İsmail Şenol da iyi... Nejat Sayman ın yorumları, Bilgin Gökberk ve Ünal Özüak düzeyinde bence. Loren Woodsu yere göğe sığdıramayan, Maciej Lampeye böyle oynamaya devam ederse yakında Nba e ya da Maccabiye gider diyen, Langdon Efes e geldiğinde deli gibi eleştirirken Booker ı öven basketbol bilgisi çok düşük bir insandır Nejat Sayman benim gözümde. Daha birçok anımı yazabilirim onunla ilgili ama gerek yok. Ben dayanamıyorum Nejat Sayman'a. Hatta kendisiyle ilgili şöyle bir yazım bile var:)

http://flameofeast.blogspot.com/2009/09/nejat-sayman.html

dejavu dedi ki...

Dün iyi gülmüştüm bu lafın üstüne. : )

Yıllarca Galatasaray formasıyla..

saLsa dedi ki...

@ Erol Kaya

Nejat Sayman iyidir kötüdür demiyorum ben, onun yorumu bana düşmez. Sadece basketbolla alakası olmayan İler Duralı ve Mehmet Ayan'ı tıkanıklıktan kurtaran, bir nevi Tehlike Anında Devreye giren alarm sistemi gibi orada..

O olmasa, sadece evet Efes geldi, üçlük, girmedi, haydi gidiyoruz öbür potaya şeklinde bir maç anlatımı olur..

saLsa

HotSauce21 dedi ki...

erol kaya'nın yorumunun altına imzamı atarım


Legend

Adsız dedi ki...

Üçlük deyince anılarım canlandı...Tofaş maçları öncesi biri çıkıp orta sahadan devamlı üçlük atardı...Genç takımdaydı...Salondakilerle bu adam çok iyi olacak deyip dururduk...Yıllar çabuk ilerlemeye başladı:)

dejavu dedi ki...

İlker Duralı'nın basketbol geçmişi nedir bilemiyorum ama yok yani, olmuyor bu iş. Kendisine de yazık ediyor, bize de. Mersin maçını anlattı geçen hafta, Efes'in dört pas yaparak bulduğu bir hızlı hücumda resmen bütün kadroyu saydı sıradan ama basket atan oyuncuyu tutturamadı. İlginç yorumları da cabası.

Bu hafta yine Efes maçında Sinan Güler ve Ender Aslan oyundan çıkarken iki genç oyuncu kenara geliyor dedi. Genç oyuncu? Banvit'teki Barış Hersek ne oluyor bu durumda, çocuk? Aynı pozisyonda Ender çıkıp Kerem girerken, tam tersini söyledi falan. Yani hata çok, nereden tutarsak elimizde kalıyor. Üstüne de Nur Germen olunca mute tuşu daha bir anlam kazanıyor kumandada.

saLsa dedi ki...

@ dejavu

Çağlarım, Efes-Banvit maçını Mehmet Ayan anlattı bu hafta..

saLsa

tarski dedi ki...

@Erol Kaya
Lampe zaten Maccabi'de oynuyor su anda.

dejavu dedi ki...

Karıştırdık ha, anlatım tarzları da farklı ama öyle kalmış aklımda. Sky'daki total futbol'un moderatörü Mehmet Ayan değil mi ? Yandaki isimlerden küpeli olan da İlker Duralı mı oluyor? İlginç bir betimleme oldu ama. :)

Mersin maçını kesin İlker Duralı anlattı da, Efes maçından emin değilim, doğrudur yani. Banvit turnuvasında da beraberlerdi hani oradan belliydi zaten ikisi de birbirinden beter. İsteyerek yaptıklarını zannetmiyorum ben bu işi adamların olayla alakası yok. Geçen sene sky'da Galatasaray tv'den geçen bir eleman vardı, o bile iyiydi yani bu ikiliden.

saLsa dedi ki...

@ dejavu

İlker Duralı kel ve küpeli olan arkadaş, Mehmet Ayan ise Total Futbol'da programı sunan abimiz. Futbol yorumlarını severim ikisinin de ama bence de basketbol olayına biraz zorla giriş yaptırtmışlar onları.

saLsa

Erol Kaya dedi ki...

@ Tarski
İşin komik yanı da bu zaten. Maciej Lampe, 2003te NBA e draft olmuş, Phoenix in tarihindeki en genç oyuncu olmuş ve geçen sene Khimkideki performansından sonra bu yazın başında Maccabiye transfer olmuş bir oyuncu. Ama Nejat Sayman bu yorumu GameOn turnuvasında Polonya maçımızdan sonra, yani Lampe Maccabiye transfer olduktan, NBAde yıllarca az da olsa oynadıktan sonra Megabasket.net sitesinde yapmıştır. Kendisi Amerikayı ilk kendisinin keşfettiğini düşünmektedir yani..

Blogumdaki yazıda da görebilirsin, ne demek istediğimi ve yazıyı ne zaman yazdığımı...

metin dedi ki...

Mehmet ayan komple bir spikerdir:) TayTv'de ayan beyan ve Tjk Tv'de de hafataya bakşıda sunuyor.

ne ararsan var:)

basketçi dedi ki...

partizan'ı gençlerbirliğine benzetmesine sinir oldum
bu kadar da basketbol cahili olunmaz
ajax dese tamam diyeceğim ama koskoca avrupa şampiyonu partizan'ı gençlere benzeten zihniyete ne desem boş.
bu arada trt-3 arşiv maçlarını yayınlıyo, 92 istanbuluda sıkça veriyorlar. partizan'ı tekrar tekrar izlemek büyük zevk.