26 Ekim 2009 Pazartesi

Mike Rose: Kimseyi Suçlayamam

Oyak Renault'nun beklentileri karşılayamadığı için yollarını ayırdığı Mike Rose'dan bu ayrılık sonrası ilk yorumları aldık:

'Her ne kadar böyle bir durumdan nefret etsem de bu işin içinde olan bir şey bu. Bursa'da olmaktan, takımımdan, koçumdan ve arkadaşlarımdan gayet memnundum. Sadece bir durgunluk yaşıyordum. Gerçi işler son zamanlarda yoluna girmeye ve düzelmeye başlamıştı bana göre ama kulübümün bu düzelme sürecine dayanabilecek zamanı yoktu anladığım kadarıyla. Takımdan gönderilişim nedeniyle kimseyi suçlayamam, bu işin tek sorumlusu benim. Burada tanıdığım insanların hepsi iyilerdi. Şimdi yeni bir kulüp bulabilmek için uğraşıyor menajerim. İnşallah bundan sonrası daha iyi olacak.'

Salsabasket özel haberidir.

3 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

yerine alınan kanadalı ole famutimi ondan daha kaliteli ve tecrübeli bir oyuncu ama bence rose da kötü oyuncu değildi.

sonuçta hayatında ilk defa amerika dışına çıkan tüm yeni mezun amerikalılarda bir uyum sorunu görülür. oda bunu yaşamıştır doğal olarak..

mike rose açısından kötü bir durum. yeterince sabredilmediği ve şans verilmediği bir gerçek ama reno açısından bakıldığında onlara da hak vermek gerek. çünkü bekleyecek zamanları ya da riske edecek paraları yoktu..

Adsız dedi ki...

ÇOK YETENEKLİ VE İYİ BİR ŞÜTÖR (ÖLDÜRÜCÜ BİR EL)AMA DRİBLİNGDE FAZLA SARSAK VE TOP KAYBINA MÜSAİT.FİZİKSEL ZORLAMA İLE SİNDİRİLEBİLİR VE LİGDE RENAULT UN BAŞINA DERT AÇABİLİRDİ.ZAMANA İHTİYACI VARDI ANCAK 4 YABANCI ILE OYNAYAN BIR TAKIMDA EN AZ IKI SENELIK KONTRATLA UYUM VE GELISMESI BEKLENEBILIRDI.RENAULT UN KADRO DERINLIGI ZATEN SIKINTILI.KAPTAN SAKAT TUFAN DIŞARIDA ETKILI OLMAKTA ZORLANIYOR PASIF KALIYOR.EVREN VE TUFAN ILE DIŞARIDA İYİ OYNAMAYA ALIŞKIN SİSTEMDE BU OYUNCULAR AYRILINCA UZUN VE ETKILI BIR DIŞ OYUNCU DAHA DOĞRU BIR TERCIH .

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Çok pozitif karşılamış. Şaşırdım..