30 Ekim 2009 Cuma

Müezzin Daçka'da

Bu aralar ligin nostaljik oyuncularına epey rağbet var. Mersin'in Nikolic'le anlaşmasından sonra 2000-01 sezonunda lige önce Kombassan Konya sonra da G.Saray formalarıyla damga vurmuş Haris Mujezinovic de TBL sınırlarına dahil edildi. Uzun oyuncu konusundaki Atchley tercihinde çuvallayan Daçka 35 yaşındaki bu tecrübeli uzunu kadrosuna kattı. Geçen yıl Kıbrıs Rum Kesimi'nde AEL Limassol forması giymişti, iyi de oynamıştı. O ligin en iyi Bosman oyuncusu seçilmişti hatta Eurobasket tarafından. Hey gidi be, vallahi yaşlandığımı ağırdan ağırdan hissediyorum artık. Ben bu adamı ligde izlerken 16 yaşındaydım ya. Verin bana çocukluğumu geri.

3 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

zamanında iyi oyuncuydu ama epey yaşlandı. kıbrıs rum kesimi'nde hala iş yapar ama beko ligi seviyesinde çok yararlı olacağını sanmıyorum. durumu idare edebilir ancak.

bit pazarına nur yağmasının sebebi, bu sezon çıkan bosman kanunu. geçen sezon 3'ü sahada 5 amerikalı alabiliyordunuz ama bu sene 3 amerikalı'dan fazla alamıyorsunuz. 4 ve olursa 5. yabancı bosman olmak zorunda.

tbl'de daha önce de 2 amerikalı+1 bosman kanunu çıkmıştı önceki yıllarda, mujezinovic'de o yıllarda gelen boşnak/komşu ülkelerden oyuncu furyasındandı:)

biraz komplo teorisi gibi olacak ama ben federasyonun bu kuralı, komşu ülkelerin oyuncularına para kazandırmak için çıkardığını düşünüyorum.

komşu ülkelerden kastım daha çok balkan ve eski yugoslavya ülkeleri. tanjevic'in federasyon üzerindeki gücü ve federasyonla sıkı bağlantısı olan menajerler buna sebep bence. zira, bu menajerlerin ellerindeki oyuncuları pazarlaması için bulunmaz bir fırsat bu..

dejavu dedi ki...

Orhun Ene, Arda Vekiloğlu, Serdar Tabay'lı kadrodan aklımda kalan bir diğer isim Haris Mujezinovic.

Hayırlı olsun Daçka'ya, izler anılarımızı yad ederiz. : )

@ asist time dedi ki...

Yok artık yasıyor mu bu adam ya, Muezzinovic e gelene kadar Drobnjak'ı filan alsalardı bari. Yakında sırf Bosman kuralı yuzunden ucuz Bosman oyuncuda piyasa da olmadıgından Jagodnik - Radosevic gibi oyuncuları da alan takım cıkar.