29 Ekim 2009 Perşembe

Orhun Ene Jr. & Nihat Mala Jr.

Can (namı diğer cannksk) KSK altyapısında epey aktif bu aralar. Bugün Orhun Ene ve Nihat Mala'nın çocuklarını izlemiş, fotolamış, üstüne bir de yorumlamış. Buyrun Can'ın dilinden Orhun Ene Jr. & Nihat Mala Jr.

İkisi de babalarının aksine 3 numara oynuyor. Orhun Ene'nin oğlu Yiğit Ene'nin oyun yapısı babasına pek benzemiyor. Hırçın, çok sert savunma yapan bir oyuncu. Skor üretmek ve oyun kurmaktan ziyade savunma yönü kuvvetli. Nihat Mala'nın oğlu Ege Mala oyun olarak biraz daha babasına benziyor. Boyu en az onun kadar olur, sağ dipten çok iyi üçlük atıyor, bugünkü maçta da 4 tane falan üçlüğü var. Normalde rahat 4 oynar ama fundamental biraz gelişsin diye 3'te oynatıyorlar. Yiğit Ene minik takımda 96'lı, Ege Mala 94'lü yıldız takımda.

9 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

96 ve 97 dogumlular kucuk takim oynuyor bu sezon. Saygilar.

cannksk dedi ki...

Bizde 3 takım olduğu için küçüklerde epey karışıyor :)

Adsız dedi ki...

13-15 yaşındaki çocukları şöyle iyi atıyor, ileride büyük oyuncu olacak diye şişirmeyelim. sonra dönüp dolaşıp elimizde patlıyorlar

Fanatik Basket dedi ki...

can, ikisi de babalarının aksine 3 numara oynuyo diye yazmışsın ama nihat mala'da 3, gerektiğinde 4 numara oynardı.

nihat mala, daha çok 3 numara özelliklerine sahip olmasına rağmen kalın olduğu ve altyapılarda pivot oynadığı için bazı takımlarda ya da dönemlerde uzun oynadı. daha çok dışardan şut sokar ama savunmada uzun oyuncu savunabilirdi. oğlu için de 4 numara oynayabilecek bir fiziği var ama 3 numara oynatıyolar diyosan babasına benzer bir oyuncu olacak demektir:)

Adsız dedi ki...

yiğit ene 1997 doğumlu

Adsız dedi ki...

kendisinin konumu ws. nedir altyapıda? http://www.kskbasketaltyapi.com/img/idari_kadro1.jpg şeklinde bir site buldum burada can diye biri yok.

saLsa dedi ki...

@ Adsız

O link attığın siteyi hazırlıyor işte Can..:)

saLsa

Adsız dedi ki...

ellerine sağlık o zaman. altyapı ws. için site açan kaç kulüp wardırki şu ülkede? (araştırmak zor geliyor ama bence yoktur) xD

Adsız dedi ki...

ya ne diyorsunuz Yiğit Ene benim Takım arkadşım benden iyi mi bileceksnzzzzz o 1997 liiii uzatmayınnnn xD :D