31 Ekim 2009 Cumartesi

Pınar Karşıyaka: 88 - Kepez Belediyesi: 76

Kim ne derse desin Baldwin'li Kepez bu ligin en ters ve en olmadık galibiyetler çıkartabilecek takımlarının başında geliyor. Bugün KSK karşısında da maçı son çeyreğe kadar önde götürdüler. Salonu tıklım tıklım dolduran KSK taraftarına sürpriz bir yenilgi tattırmak üzereydiler ki rüzgarı tersine döndürmeyi başardı evsahibi. Son çeyrek skoru 31-18. Maçı uzunca bir süre geride götürmelerine rağmen 35. dakika gibi öne geçip bu farkı yakalamaları kolay iş değil. Geçen hafta aldıkları Renault yenilgisinin üstüne bir de içeride kaybedilen Kepez maçı gelseydi hesaplar şaşmış olabilirdi. İstatistiklerde KSK lehine 15'e 5 hücum ribaundu üstünlüğü göze çarpıyor. Kepez'in yaptığı 17 top kaybına karşın KSK'nın sadece 9 top kaybetmesi de buna eklenince ortaya 18 fazla hücum çıkıyor ki bu gayet ciddi bir rakam.

Pınar Karşıyaka (88): Gökper Gen 2, Birkan Batuk 12 (5 ribaund- 1 asist), Ryan Toolson 24 (2 ribaund- 3 asist), David Holston 10 (1 ribaund- 3 asist), Andre Smith 14 (11 ribaund- 1 asist), Furkan Aldemir 4 (8 ribaund), Alper Saruhan 5 (4 ribaund- 1 asist), Kzell Wesson 17 (3 ribaund)

Kepez Belediyesi (76) Erdem Türetken 4 (3 ribaund- 2 asist), Jovo Stanojevic 3 (2 ribaund), Levent Bilgin 6 (4 ribaund), Cüneyt Erden 13 (1 ribaund- 5 asist), Alex Gordon 5 (3 ribaund- 5 asist), Barış Güney 7 (2 ribaund- 4 asist), Ersin Görkem 18 (5 ribaund- 2 asist), Brad Buckman 13 (3 ribaund), Shan Foster 3 (3 ribaund- 1 asist), Fatih Solak 4 (4 ribaund)

28 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

karsiyakalıyim.takımı ilk kez izledim.cok begendim.5 kez 10-0 lık seriden geri geldi Karsiyaka ve sonuncuda ayırdı...Baldwin izmir'de yine eli kolu baglandı..son 4 dakıkada mola almadı macı kendi eliyle bize verdi..saol baldwin...toolson cidden dehşet bir şutör (eline saglık),ciddi savunma yapıyor(bugun faul bile yapmadı)..yakında tüm türkiye bu cocugu konuşacak..yönetimin bilet fiyatlarını 5 tl ye indirip salonun dolmasını saglamalı

Adsız dedi ki...

Bu takım bugün zoru başarmıştır.Başta koçu Hakan Demir ve oyuncularıyla müthiş bir galibiyet...

Adsız dedi ki...

minimum bütçeyle maksimum performans buna denir.

Adsız dedi ki...

arenada son çeyrek başkadır.

Adsız dedi ki...

Tad Baldwininde Hakan Koça hiç şansı tutmuyor:))Hakan Hoca Tekeldeyken Tad Baldwini(Banvit) yenmişti.Tarih tekerrürden ibaretmiş!

Adsız dedi ki...

Tad Baldwinin kariyerinin niye aşağıya seyrettiği belli son çeyrekte 4:00 dakikada güzel maç verdi bravo..En azından bu mağlubiyetle Türk koçların farkı ortaya çıkıyor.

Adsız dedi ki...

Karşıyaka taraftarı 'seyirci' değildir ! seyretmez,maç aldırır...

bahadır dedi ki...

maçtan çıktım sıcağı sıcağına bişeyler karaladım .salsa izninle. http://bahadirtufekci.blogspot.com/2009/10/pnar-karsyaka88-kepez-belediyesi76.html

Adsız dedi ki...

Kepez taraftarı olsaydım heralde tribünden Baldwin'i seyrederken 3-5 defa kalp krizi geçirirdim. 1-3-1 alan savunmasına KSK tek pozisyon bulamazken, ikinci yarıda anlamsız şekilde adam adamaya döndü. Bence maçın en kritik hatası buydu. Fatih Solak oyundayken KSK pota altından sayı bulamıyordu, onun oyundan çıkmasıyla Kepez pota altı adeta yol geçen hanına döndü. Fark 10 sayılardan 2-3 sayılara düşünce mola almaması akıl alır iş değil. Takıma neredeyse hiç müdahale etmedi ikinci yarı boyunca.

venividivici dedi ki...

7 yorumda aynı adsızdan çıkmış gibi yahu: )

Adsız dedi ki...

Baldwin Turkiye nin en iyi kocudur bence. Tek mağlubiyetle degeri düşmez.

Adsız dedi ki...

bu adsız yorumlar neden batıyor bu kadar

Adsız dedi ki...

Maçı bitiren an tamamen susupta Kepez kaç farkla bitirir maçı diye düşünen Ksk taraftarı karşısında Erdem'in aldığı teknik fauldür.

Adsız dedi ki...

Hakan Demir büyük koç olma şansını Besiktas dan istifa ederek kaybetmiştir. Bundan sonrası nafile.

Alphan Aksoylar dedi ki...

adsız 23:03
Kzell Wesson da BJK'den istediği rakamın bilmemkaçta birine oynuyor Karşıyaka'da, o da mı büyük oyuncu olma şansını kaybetti o zaman, Karşıyaka ne derseniz deyin Türkiye'de basketbol denince ilk akla gelmesi gereken ekoldür, her yıl ekonomi mucizesi yaratmaktadır, aslında bizim basketbol şube yönetimlerini ekonomiden sorumlu devlet bakanı yapsalar, ülkenin ekonomisi bayağı ferahlar :)

Bu arada Hakan Demir, çalıştırdığı büyük takımda büyük başarılara imza atarak büyük koç olduğunu kanıtlayacaktır, bilginize...

Adsız dedi ki...

Hakan Demir Beşiktaş'ı bırakarak, karakterini ve kişiliğini ortaya koymuştur. Salonda 50 kişinin olduğu, paraların hiçbir zaman zamanında ödenmediği bir takımdan, salonda en kötü 3000 kişi olan paraları gününden önce bile ödeyen bir takıma gelmiştir. Bu sayede Wesson gibi Beşiktaş'ın 700 milyar teklif ettiği adamı, 3'te 4'te birine alabilmiştir Karşıyaka.

Erman dedi ki...

Bugun maçın ardından istanbuldan bir arkadaşım aradı ve maç ile ilgili yorumumu istedi benden, yorumumu ilettin sonra tribünün doluluk oranını sorduğunda bana, "çok kalabalık değildi, salonun 4te 3'ü doluydu dedim" oda "siz nasıl bir takım nasıl bir şehirsiniz 4te 3ü dolu olan bir salona dolu değil diyorsun, diğer kulüpler 4'te 3'ü değil 1'ni öperde başına koyar" dedi.
Biz böyle bir geleneğiz.. bu dialog herşeyi ortaya koyuyor aslında..

Adsız dedi ki...

Beşiktaş Wesson a 700 milyar falan teklif etmedi. Bir tarafınızdan haber uydurmayın. Bu paranın daha fazlasını oyuncu ve menejeri istedi.

@ Alphan Aksoylar

Wesson Beşiktaş da oynamayı reddederek büyük oyuncu olma şansını falan kaçırmadı. Menejeri bizzati yolmayı denedi ve bizde yeniden anlaşmadık.

Bu arada 23.03 deki yorumda Karşıyaka'ya direkt hatta dolaylıda olsa bir laf yokken gelip başka takıma sataşmalarında bir anlamı yok.

Özgür olayından yeterince ders almadığınız belli oluyor.

Adsız dedi ki...

Alphan Abi abi diyorum 23 yasindayim çünkü istanbulda yasiyan Izmir ksk olarak yazdiklarina tamamen katiliyorum saygilar abi.Diger adsiz arkadas koça bu kadar yüklenmenin büyük bir sebebi olsa gerek ya koçun kapidan kovdugu bir menajer yada eski bir antrenör olsan gerek taraftar yorumuna benzetemedim

Adsız dedi ki...

TÜM TAKIMIN ELİNE SAĞLİK GÜZEL BİR HAFTA SONU YAŞATTILAR HERKESİN GELİP BU TAKIMI SERETMESİ LAZIM DİĞER KULÜPLERİNDE BU TAKIMI YÖNETENLERDEN DERS ALMASI LAZIM BUİŞİ NASIL YAPIYOLAR DİYE TONLARCA PARA HARCAYIP HATAYI NERDE YAPIYORUZ DİYE SORSUNLAR.

Alphan Aksoylar dedi ki...

@adsız 00:33
23:03'teki yorumda Karşıyaka'ya dolaylı da olsa bir sataşma yok demişsin, Hakan Demir, şu anda Karşıyaka'nın başantrenörü, umarım uzun yıllar daha da öyle olmaya devam eder, burada emekleriyle yaratmaya başladığı bir takım var, yolun sonunda güzel şeyler olacağının ışığı var, 23:03'teki arkadaşımız Hakan Demir, büyük koç olma şansını kaybetmiştir, bundan sonrası nafile diyor ve onun emeklerini ve yarattığı takımı küçümsüyor, küçümsediği takım da Karşıyaka, benim yorumumu tekrar okursan başka takıma sataşma gibi bir niyetimin olmadığını göreceksin, ben Karşıyaka'nın basketbol denince akla gelmesi gereken ilk ekol olduğunu, her yıl ekonomi mucizeleri yarattığımızı, Hakan Demir'in de çalıştırdığı büyük takımda büyük başarılara imza atarak büyük koç olduğunu kanıtlayacağını yazdım, burada nasıl bir sataşma var anlayamadım, herkese iyi pazarlar...

Ömer dedi ki...

Besiktas'ta calisanlar kisiliksiz mi ki Hakan Demir ayrilinca kisilikli oluyor? Yine cizmeyi asanlar var.

Adsız dedi ki...

Hakan Demir daha 10 yıldır basketbol koçu ve genç birisi bence kendisini kanıtlamak için daha çalıştıracağı çok takım var. Faal antrenörler arasında hangisi için kendisini kanıtlamış diyebiliriz ki? Murat Özyer, Burak Bıyıktay, Orhun Ene? Belki Ergin Ataman ki onunla ilgili şüpheler de malum, ki o da asıl sıçramasını KSK ile yapmıştır, bizde kendini kanıtladıktan sonra büyük kapıları aralamıştır. Maça gelirsek ilk yarıda Hakan Demir'in ikinci yarıda Baldwin'in hataları sonucu belirledi. Kepez'in 1-3-1 Alan yapacağı dünden belliydi ama bu savunmaya karşı 2 pasta karavana şut attık hep. Ondan sonra 3 numarayı 2 ile, 4'ü 5 ile tuttuk, böylece hem elini kolunu sallayan penetre etti hem de 4 numaraları dışarı çıkınca pota altında çok kısaldık. İkinci yarı hem bizim doğru adam-adama savunma yapmamızla hem de Baldwin'in alan savunmasından ve pota altını bize dar eden Fatih Solak'tan vazgeçmesiyle işler tersine döndü. Tabi yukarıda yazılan Erdem'in teknik fauluna da bir dönüm noktası diyebiliriz. Erdem ve Cüneyt gibi adamların oynadığı stresli maçlar kadar benim izlemişliğim yoktur belki ama bu kadar tecrübeli adamların 2-3 tribün tepkisinde çıldırıp maçı vermeleri çok amatörceydi. Son söz de deplasmanda 3 yabancın toplam 11 sayı 8 ribaunt yaparsa bizim geçen hafta yaşadığımız gibi deplasmanda kaybedersin.

cannksk

Adsız dedi ki...

@adsız 00:33
Özgür Soylu kardeşimizi bu sataşma-sataşmama olayıyla nasıl bağdaştırdın anlayamadım.mahkeme devam ediyor ve yakında çıkacak kararla adaletin yerini bulacağına yürekten inanmak istiyorum.burda basketbol konuşalım lütfen !

vdT dedi ki...

Salsa, artık adsız yorumları sıkmaya başladı sadece google hesabı olanlar yazabilsin..

Erinc Atilla dedi ki...

macin en ilginc anlarindan biri cueneyt erden'in gogsune carpan bir el sonrasinda, orta sahada, sanki kanas kursunu ile vurulmus gibi yerlerde yuvarlanmasiydi...

en ilginc ani ise, cuneyt'in sandalyeye oturmasi ile beraber sandalyeyi kirip yere yapismasiydi...

keske bu iki anin video'su olsa elimde...

oyle boyle degildi cunku...

bu arada anilcim, bugun nisanlaniyorsun allah tamamina erdirsin...mutluluk simdiden...bu gune ozel olarak senden ricam, adsiz yorumlari bir sekilde kapatsan...onune gelen onune gelene salliyor ve evet belki sitenin hit'i artiyordur ama eminim bunun senin gozunde onemi sifira yakin...

burda uc para etmeyen (lafim bu post'a yazan adsiz arkadaslara kesinlikle degil, ustune alinmasi gerekenler zaten kendilerini bileceklerdir) adamlarin yaptiklari yorumlarla hem sen kendini mesgul ediyorsun, hem de siteyi ve basketbolu sevip takip edenler (ki basketbol konusunda en yetkin sitelerden biridir) bosu bosuna seviyesi dusuk mesajlarla karsilasiyor...

husamettin dedi ki...

karşıyaka haketti

Adsız dedi ki...

k'zell wesson'ın beşiktaş'tan kaç para istediğini bilmiyorum. ksk'de aylık 20 bin dolara oynadığını ise yöneticilerden duydum. mirko milicevic'ten sonra ksk tarihinin en pahalı yabancı konumunda. iki sezon önceki hosley-neal-marshall üçlüsünün toplam maliyetinin aylık 22 bin dolar olduğunu düşünürsek, kimse wesson'ın ksk'ye olan maliyetinin düşeş olduğunu iddia etmesin. ha bu arada, ksk'nin parası olsun da hep harcasın ona diyecek birşey yok. ancak durumu çok fazla abartmak da gereksiz...